разчитане снимки ехограф

  • 24 302
  • 17
Здравейте, съжалявам, че пускам нова тема, но не мога да пиша отговори в темите не ми е активно незнам защо??, но искам да попитам някой разбира ли им на тези снимки от ехографите как по тези скали може да се пресметне размера на бебо, нещо се обърквам може и да е от мащаба как е при вас? newsm78
Виж целия пост
# 1
Няма ли ги данните под самата снимка?
На нашите снимки отдолу си излизаха размерите.
Виж целия пост
# 2
точно това е проблема, 4е това което си мислех за рамер май не е защото на вагиналния ехограф преди 2 седмици показа 30.6мм а сега 29.8 все едно е по-малко аз не питах лекаря колко е голямо защото си мислех 4е ще си го видя мна снимката той каза 4е всичко е наред а и се вийда доста голямо
Виж целия пост
# 3
вие имате ли някакви инициали отпред за 13седмица какви според вас са размерите мин/максимум
Виж целия пост
# 4
Няма ли ги данните под самата снимка?
На нашите снимки отдолу си излизаха размерите.
И пишеше според размерите предполагаемия термин. Peace
Виж целия пост
# 5
ами има bpd 29mm 13w2d+-1w
Виж целия пост
# 6
Бебето ти отговаря на 13 г.с. и 2 дни +/- 1 седмица, което е нормалното отклонение на ехографа.
Дълго е 29 мм. Щом лекарят ти не е казал че,  има нещо притеснително не виждам защо трябва да се тревожиш излишно.
Бебетата не се развиват по калъп- едни са по-едри, а други по-дребни. За това и се раждат с различно тегло.

Ето ти таблица с размерите на бебето по седмици:
http://www.moetodete.bg/bremennost/p2_565_3.html
Виж целия пост
# 7
притеснявам се защото минаклия път беше по-голямо
Виж целия пост
# 8
БЕБЕТО В , много зависи дали бебето е измерено точно.
На мен ми се случи на два отделни прегледа с различни  ехографи при двама различни лекари в един и същи ден бебето да бъде измерено със седмица и половина разлика.
Това беше с предишната ми бременност. И ставаше въпрос за ранен срок- към 15 г.с. 
Виж целия пост
# 9
здравей, сега се разових из нета, значи bpd е диаметъра на главичката и по него след 13седмица се определя възрастта на бебо, а дотогава по crl дължината на бебо от горе до долу, но понеже е свито след 13г.с. се използв за по правилно bpd!!!!!!!!!!!!!!!!! Grinning
Виж целия пост
# 10
Е, тъкмо това щях да ти напиша.
Виж целия пост
# 11
ами да, то и още едно висше да имах, като не чета и не питам така става.......................................
Виж целия пост
# 12
здравей, сега се разових из нета, значи bpd е диаметъра на главичката и по него след 13седмица се определя възрастта на бебо, а дотогава по crl дължината на бебо от горе до долу, но понеже е свито след 13г.с. се използв за по правилно bpd!!!!!!!!!!!!!!!!! Grinning
изпреварила си ме,тъкмо щях да ти кажа
Виж целия пост
# 13
Ами да, защото няма как в 13 г.с.  бебето да 3 см, трябва да е доста повече. Peace
Виж целия пост
# 14
Ами да, защото няма как в 13 г.с.  бебето да 3 см, трябва да е доста повече. Peace

 Peaceтака е
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия