Кога дцата ви започнаха да казват ,,р,,

  • 5 542
  • 93
Вече сме на 3г, проговори много рано ,но не може да казва буквата <Р> newsm78Баща му също я казва малко по особенно(може би си го има в наследство)но все пак я казва.А той милия се опитва ,но не може.Смее се и ми казва,,мамо като стана голям ще се науча,, GrinningВашите деца кога започнаха да я произнасят newsm78
Виж целия пост
# 1
Виктория също още не може да казва "Р"  Rolling Eyes И аз се чудя кога луи ще се научи Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Моето дете е малко, но аз започнах да я казвам на 8 години, малко преди да тръгна във втори клас.
Виж целия пост
# 3
Моето дете започна да казва "Р" на две години и половина, но в думи където р-то е предшествано от съгласна тРъба, тРотоар...
Нормално във всички думи р започна да изговаря правилно на 3 г. и два-три месеца.

Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми все още не може да казва "р", а е на 2 г. 9 месеца. Но вярвам, че ще започне да я казва правилно, незнам обаче кога.
Виж целия пост
# 5
Опитвам се да му покажа къде да си сложи езичето и да се пробва ,но той започва да се плези и нищо не става освен един голям смях Joy
Виж целия пост
# 6
Моята чак сега почна да казва добре "р".
Виж целия пост
# 7
При Тери понякога се чува ,понякога е френско ,а по-често е Л.
Виж целия пост
# 8
Моят мъник казва от време на време "р" гърлено(френско), никой от нас не го произнася така, а нормално.Дали така ще го казва или ще се промени -незнам???2 newsm78
Виж целия пост
# 9
Още не казва.
Понякога произнася нещо приличащо на "р", друг път направо я прескача.
Е, старае се детето.
Виж целия пост
# 10
Малкият още не може да казва „р“ , но големия ми син почти веднага след като проговори каза  - р , но пък ходихме на логопед заради „с„  и  „щ„.
Виж целия пост
# 11
Започна да казва" р " на 2.5 годинки.
Виж целия пост
# 12
На 7г. Но, все още забравя винаги да я произнесе в думите, прескача я.
Виж целия пост
# 13
Баткото, когато беше на пет и половина, го заведох на логопед и след две посещения започна да казва Р. Малкият усети, че има проблем с Р или баткото му го обясни и го научи да казва Р на 4 години.
Виж целия пост
# 14
моето сега почна, но още не много добре
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия