евтини ястия

  • 47 439
  • 145
искам да отворя една тема за евтини ястия, което не означава непременно храни, приготвени от нискокачествени продукти. имате ли предложения?

според мен №1 са яйцата - с висока хранителна стойност, а достъпни за всеки. моите фаворити са яйцата върху натрошено сирене или подлучено киселно мляко, приготвени в подсолена вода по панагюрски
една вечеря за двама - по 2-3 такива яйца и зелево-морковена салата излиза по около от 3 лв. на човек
Виж целия пост
# 1
Аз съм много зле с цените, обаче си мисля за риба--да кажем скумрия. Аз я обичам на фурна с много лук и домат. (слагам и малко соев сос, за да убие миризмата).
Виж целия пост
# 2
Картофи под всякаква форма, супи най-различни, спагети  newsm78 за друго не се сещам в момента...
Виж целия пост
# 3
Боб, леща.
Виж целия пост
# 4
Макарони със захар и сирене
Виж целия пост
# 5
Прясно постно зеле на фурна. Много е вкусно!
Виж целия пост
# 6
Ориз, зеленчуци, ястия с кайма.
Виж целия пост
# 7
"Икономични шницели". От 500гр. кайма се получават около 15 броя.
Виж целия пост
# 8
Спагети, мусака, гювечета разни.
Виж целия пост
# 9
Пици, паста, яйца, спаначени ястия, печени зеленчуци, картофи, ориз, варива.
Виж целия пост
# 10
Тези печени пиперки по панагюрски на bordovsky са голяма вкусотия и през лятото и през зимата.
Виж целия пост
# 11
Тези печени пиперки по панагюрски на bordovsky са голяма вкусотия и през лятото и през зимата.

Е, да, но през зимата, ако нямаш зимнина - един буркан в магазина е близо 4 лева.
Виж целия пост
# 12
Пипер с мляко(през зимата,който се е подготвил със зимнина...от буркани или от фризера)

Печения пипер(без семките и изчистен от люспите) се нарязва по-едро.Позапържва се в загрято олио,добавят се 3-4 с.л. брашно.Обърква се добре и се налива студено прясно мляко до нужната гъстота(да стане колкото е гъсто фрикасето).Посолява се на вкус и се добавят 3-4 щипки черен пипер(млян).
Виж целия пост
# 13
Ястия с картофи,яйца,боб,леща,ориз.
Виж целия пост
# 14
пилешки бутчета с бира, ризото със зеленчуци, картофени кюфтета, супи, ястия със спанак
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия