ПОГАЧА

  • 1 861
  • 55
Спазвате ли тази традиция с погачата и дали е проблем,  ако се направи след 40-я ден?  newsm78
Виж целия пост
# 1
Аз лично я спазих и го направих след 40-тия ден,не мисля че е проблем. Peace
Виж целия пост
# 2
Не е проблем и по късно,аз я направих на 2 месеца.
Виж целия пост
# 3
Какво значи, проблем?  Какво смяташ, че ще се случи, ако я направите по късно?! Grinning
Когато можете тогава - за мен това се прави, за да се съберат близки, и да се почерпят за здравето на детето. Просто повод, така да го кажа. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Аз я спазих и я правих на 40-тия ден и двата пъти.
Виж целия пост
# 5
Не съм я спазила!Незнаех за тази традиция!
Виж целия пост
# 6
и аз не съм я спазвала
Виж целия пост
# 7
Погачата направихме когато бебка беше на 8 месеца. Grinning Какъв проблем според теб може да стане, че аз не сещам?!? newsm78 newsm78
Дали погачата ще е на 40, 41, 43, 88, 96 и т.н. ден не е толкова важно.  Laughing Laughing
Виж целия пост
# 8
 Според църковната традиция първите 40 дни след раждането
посещения при майката и бебето не се допускат.
Но когато дългоочаваният 40 ден настъпи се отива на църква,
където се чете така наречената “чиста” (“очистителна”) молитва.
Едва след това може да се направи първото, голямо събиране в чест на бебето – “Погачата”.

Никъде не се споменава да има точен ден за ритуала.
Виж целия пост
# 9
Точно погачи не съм правила на нито едно от децата си, хич ме няма в месенето и печенето.  Rolling Eyes Но и двамата ги заведох на църква на 40-тия им ден, за големия бях поканила приятелки у дома, за малкия не си спомням, май нищо...
Виж целия пост
# 10
Аз знам,че е хубаво след 40 ден да се прави погачата(но това не значи буквално на 40) може и по късно
Виж целия пост
# 11
ТУК никой ли не ползва търсачка, бе, хора ???
Ееее, то бива, то може, ама едни и същи теми през два три дни, просто вече аз се дразня...
За тези, чиято задача е да следят за подредбата и т.н. във Форума, направо не искам да си представям...
Виж целия пост
# 12
Не съм правила погача.
Виж целия пост
# 13
Аз я спазих и я направихме на 38 ден,но не мисля,че е проблем след 40 ден да се направи. Peace
Виж целия пост
# 14
Не съм я спазила!Незнаех за тази традиция!
Peace И аз незнаех сега чувам за първи път. Може би защото сами сме си гледали децата и е нямало кой да ни каже Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия