Притеснявате ли се, когато използвате козметика?

  • 1 235
  • 18
Имам предвид следното - знаем, че козметичните продукти имат недотам безвредни химични съединения в състава си. За някои е доказано, че причиняват различни заболявания, за други се спори. А органичната козметика е скъпа и недостъпна за много жени, включително и за мен. Та искам да ви попитам дали се притеснявате от последствията, които би могла да има редовната употреба на "обикновената" козметика (не говоря за евтина или скъпа, защото дори медицинската може да има вредни съставки). Бихте ли се отказали напълно от някой тип козметични средства? (Аз например избягвам лосиони и спрейове за тяло, въобще такива продукти, които се нанасят на голяма повърхност и попиват в кожата.)
Ще се радвам да разбера отношението ви.
Виж целия пост
# 1
Ползвам козметика.
Значи не се притеснявам  Laughing
Виж целия пост
# 2
Не, не се притеснявам.
Ние не знаем какви храни всъщност ядем и куп други неща - ако започна за всичко да се притеснявам...
Подбирам внимателно винаги и купувам /без значение за какво става въпрос/ само качествени стоки, колкото и да ми струва това, но не задълбавам излишно.
Виж целия пост
# 3
хич даже.
единствено гледам цената и марката.
те са ми застраховката.
Виж целия пост
# 4
Не. не се притеснявам.
Даже хич  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Не, тъй като всичко е вредно  - въздуха, който дишаме, водата, която пием, храната, която консумираме, сега и козметика, която използваме.
Виж целия пост
# 6
Не, тъй като всичко е вредно  - въздуха, който дишаме, водата, която пием, храната, която консумираме, сега и козметика, която използваме.

Ние не знаем какви храни всъщност ядем и куп други неща - ако започна за всичко да се притеснявам...

Така разсъждавам и аз... Но все пак вече подхождам по-предпазливо. Бих искала да използвам козметика, която 1) съдържа минимално количество синтетични вещества, и 2) не е тествана върху животни. Засега се задоволявам само с второто.
Виж целия пост
# 7
Не,не се притеснявам .Ако и това почна да го мисля,значи нищо друго да не правя. Heart Eyes
Да се притеснявам за водата,за храната,за въздуха...кога ли ще живея спокойно? newsm78
Виж целия пост
# 8
Не, тъй като всичко е вредно  - въздуха, който дишаме, водата, която пием, храната, която консумираме, сега и козметика, която използваме.

 Peace
Ако започна за всичко да се притеснявам, трябва да се гръмна.
Виж целия пост
# 9
 Подкрепям всичко казано по-горе.Въобще не се питеснявам, ползвам козметиката на една единствена фирма, на която имам доверие.Освен това не прекалявам с употребата на козметични продукти.
Виж целия пост
# 10
Имаше преди време статия в National Geographic точно за това. От известно време следя внимателно какво купувам. Особено пък детските продукти за дъщеря ми. За мен си купувам детски продукти с добър състав(според мен Wink ) и  от Juice Beauty - http://www.juicebeauty.com/all_juice_beauty_products/ , през ягодка - http://oth.strawberrynet.com/main.aspx?region=OTHERS . Цените не са по-високи от аптечната козметика тук, даже някои са по-изгодни.  Peace
Виж целия пост
# 11
Не.
След всички притеснения които имам,остава и за такова нещо да се притеснявам. Whistling
Виж целия пост
# 12
Не се притеснявам.


Аз например избягвам лосиони и спрейове за тяло, въобще такива продукти, които се нанасят на голяма повърхност и попиват в кожата.)

При моята суха кожа направо трябва да полудея, ако не се намажа след баня.
Виж целия пост
# 13
Само казах какво избягвам, не че не ползвам изобщо, просто нямам такава нужда. Simple Smile Но пък съм свикнала да се гримирам и не мога да се откажа от спирала и сенки, от гланц за устни; също и от кремове за ръце и крака.
Виж целия пост
# 14
Никога не чета дори съставките на козметиката, която ползвам. За притесняване пък да не говорим. Каквото има да става, да става.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия