нервност от глад???

  • 2 803
  • 31
от няколко дни дъщеря ми е много изнервена след детската градина - някъде около час след като я вземем, започва да става невъзможна. дори посяга да ни бие!!!
снощи изненадващо поиска бонбонки, докато й ги дам грабна от масата един пастет и започва да яде. намазах й филийка и я изяде с бесен апетит. направо ни събра очите.
и след това се промени, успокои се и направо сякаш беше друго дете.
според мен дете на тази възраст трябва да може да си поисква храна, но тя не го прави. а в същото време явно е много гладна.
дали е възможно тази необичайна нервност да е от глад?
лелките казват, че всичко си изяжда в детската градина, но може би порциите са много малки.
Виж целия пост
# 1
Нормално е, и моя става бесен и нервен като е гладен, сякаш още не осъзнава защо точно не се чувства добре. В градината порциите наистина са много малки и ние винаги сме зверски гладни и жадни като се взимаме. Носи и нещо за хапване още като я вземаш, за да не се изнерва после детето.
Виж целия пост
# 2
И моя го хващат бесовете като е гладен ама веднага си казва. Лелите винаги казват, че е ял ама като се приберем и почва да тъпче като невидял.
Виж целия пост
# 3
Възможно е да е от глад, да. Следобедната закуска в градините е много малко като количество, нищо чудно, че децата са гладни като ги взимаме.  Иво си хапва солидно всеки път като се прибере, отделно след това вечеря.
Виж целия пост
# 4
Възможно е наистина да е нервна от глад.
Аз забелязвам, че и дъщеря ми, като я взимам от градина се чуди какъв повод да си намери, за да се разреве. Донякъде го отдавам на глад, защото тя гладува по цял ден, но не е само това  Thinking
Виж целия пост
# 5
Детето да не притеснено нещо от ДГ и по-скоро да е гладна от напрежение ?! newsm78
Поговори с нея, питай я какво готвят ,стига ли и ....има ли време да се нахрани ?!
Виж целия пост
# 6
Синът ми все още има такива изблици от глад. Не осъзнава защо му е криво и става направо невъзможен. Тази зависимост я установихме още когато беше на 2 г. Видя ли, че започва да беснее, веднага му тикам нещо в устата. След като хапне, става мек като памук - все едно не е моето дете.
Виж целия пост
# 7
Дъщеря ми има такива "гладни" изблици всеки път щом за следобедна закуска в ДГ е имало крем или вафла. Просто още от сутринта поглеждам менюто и вече си знам.....
За дете, което почти не яде учудващо в гладните си следобеди поглъща поне една пица, две-три ябълки и един портокал. След това към 20 часа яде и половин кофичка кисело мляко.
Ако веднага след градина не получи така желаната и мечтана пица.....оооо способна е не само да нервничи, но и да набие някой.
За това едно пакетче бонбони с чантата, винаги върши чудеса. Wink
Виж целия пост
# 8
абсолютно е възможно , да не кажа че със сигурност е от това
имам наблюдение върху деца които никога не сядат да се нахранят като хората , а на крак по един залък от масата на възрастните през определено време
е казвам ви тези деца наблюдавам им поведението съвсем целенасочено от дълго време все са нервни, капризничат  и на моменти имат доста неприятни изблици
и като си помисля дори ние като възрастни ако сме на този режим също няма да се чувстваме конфортно
а изречения от сорта ''той , тя ако е гладна (ен) ще си поиска '' изобщо не е така , защото се олисват с игри и само си залъгват глада
Виж целия пост
# 9
Сестра ми дори на 5-6г никога нямаше да си поиска храна ако е гладна. Чакаше да седнем всички на масата и тогава ядеше.
За твоето детенце, което е доста по-малко също ми се струва нормално. Може да не се сеща да си поиска, но като види храна да посяга към нея. Предлагай и след градината някаква лека закуска, която да не и пречи на вчерята после.
Виж целия пост
# 10
Възможно е, както е възможно и обратното- да компенсира нервното напрежение, породило се у нея по някакви причини, с ядене- често срещано и при възрастни и при деца.
Виж целия пост
# 11
И моят е същата работа, като огладнее и става кисел, нервен, дразни се на всичко, хвърля Crazy и като хапне му се оправя настроението. Мисля, че порциите са малки, поне това, което съм виждала... аз като знам колко яде моя син... порция за голям човек омита.
Виж целия пост
# 12
Пробвай да го нахраниш веднага след градина, носи банан, сандвич- каквото обича. Ако не стигнете до нерви определено е гладно хлапето.
Виж целия пост
# 13
Възможно е, както е възможно и обратното- да компенсира нервното напрежение, породило се у нея по някакви причини, с ядене- често срещано и при възрастни и при деца.

Judy  е права - отношението към храната - както прекаленият апетит, така и нежеланието за храна - са механизми за отработване на  тревожността на детето.

Ще забелеците лесно при своето сладурче, как похапва повече, за да притъпи изблика на тревога (някй по-горе беше казал - става мек и благ). Докато други деца  - се отказват от храната, не им доставя никакво удоволствие - отново е  свързано с начина, по който се преработва трвоги и емоционални напрежения.
Виж целия пост
# 14
Може да не е яла. А може и да не е спала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия