ОТНОВО за СОЛЕНЕТО

  • 4 713
  • 104
Скъпи майки,
цяла нощ не съм спала от нерви защото за пореден път ми се наложи да слушам глупости от непросветени хора и да се опитвам да им обясня неща,които явно не искат да разберат.
Вчера унас дойде една приятелка на свекърва ми,уж съвременна жена и взе да ми ги говори едни...
С дъщеря й се възмущавали на техни познати как така не искали да си солят бебетата,така щели да миришат на цигани като пораснат.
Кипна ми,едва се сдържах.Аз съм пример за това,че несолените бебета не "миришат на цигани" като пораснат.Свекърва ми взе да ми се оправдава след като повдигнах въпроса пред нея,че нената приятелка незнаела,че не са ме солили и т.н. .Сигурна съм,че както и до сега ще има да слушам доста за това солене и неговото "полезно действие". Точно заради това ми се иска тук в тази тема да дадем някакво научно обяснение за тези хорица защо Не трябва да се солят горките бебоци и какво причинява това.
Моля ако по-просветените от мен мами могат да дадат ясно обяснение да се включат,за да им затворим малко устите на тези баби.
Виж целия пост
# 1
От солта бебетата се обезводняват, а това може да доведе до големи усложнения. Crossing Arms
Виж целия пост
# 2
Без да съм особенно просветена по темата смятам ,че има опастност за кожата на дедетото , а и за самото него. До колкото си спомням скоро имаше репортаж точно с такъв проблем.
Защо обръщаш внимание на такива хора и такива глупости- ти го научи на лична хигиена, а нека да не е солено.
Виж целия пост
# 3
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire Разстреляй ги, не му мисли много!

 #2gunfire с това и аз ще се гръмна дето съм солена и съм солила бебето си.
Виж целия пост
# 4
Абе, айде стига вече с това солене!
Какво си губиш времето с глупости. Гледай си детето.
Ти си за бой - цяла нощ не била спала! Заради бръщолевенията на някаква бабка...
и не се заяждам, даже ми стана кофти за теб...
Виж целия пост
# 5
не се вкарвай във филми....има доста инфо по въпроса
Виж целия пост
# 6
Проблема е,че трябва да  общувам ежедневно с такива хора и искам веднъ завинаги да им затворя устата за да си гледам наистина спокойно детето.
Виж целия пост
# 7
Ох , не знам доколко обясненията ще помогнат , по скоро игнор  и не се ядосвай ( ако можеш) детето си е твое , ще го гледаш както си искаш.
Виж целия пост
# 8
По времето на фараоните са солили умрелите за да им излязат всички телесни сокове за да да ги мумифицират. Солта изсмуква течностите от тялото. Както когато ядем солено .... ожадняваме. Не е научно обяснение, с техническите му термини,  но е вярно.
И не се ядосвай с некомпетентни.
Виж целия пост
# 9
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=353976.0;all
Ето я темата. Дай им на немиришещите да я прочетат.
Виж целия пост
# 10
Моля ако по-просветените от мен мами могат да дадат ясно обяснение да се включат,за да им затворим малко устите на тези баби.

Бебе бере душа, родителите го солили да не мирише

Eй това им го прочети на умните баби  Twisted Evil
Виж целия пост
# 11
И не се ядосвай за глупости. Ако можеш, не общувай с тези хора. Ако пък няма как да избегнеш контакта с тях, предварително им кажи, че съвети не приемаш.
Виж целия пост
# 12
Кажа им, че си солиш бебето и приключи въпроса.
Виж целия пост
# 13
Кажа им, че си солиш бебето и приключи въпроса.
Точно това и аз щях да кажа. Що ти е да се разправяш за глупости? Кажи "да, разбира се, соля го, няма да мирише на циганин я" и ти е мирна главата.
Виж целия пост
# 14
Не се ядосвай за такива глупости.Аз също имах мрънкане от една баба.Просто и обясних, че аз няма да налагам детето си като риба в сол.
Нека си понамирисва на цигане, така ще си го познавам от далече Mr. Green
Бабата видя, че няма да излезе с мен на глава и престана с тъпотиите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия