Тапети върху латекс?

  • 15 864
  • 22
Ами това ме интересува... Трябва ли да се махне латекса предварително (и как?) или може да се лепят тапетите върху него? Щото покрай децата (да са живи и здрави!) белите навремето стени вече имат неопределен цвят Crazy Защо чувам все различни мнения по въпроса?!  Thinking
Виж целия пост
# 1
Лепи си ги върху латекса и си свиркай  girluu
Виж целия пост
# 2
Минавала съм през тази процедура.Първо се намазват стените с безир и след като изсъхнат се лепят тапетите.Става чудесно Wink
Виж целия пост
# 3
Лепи, няма проблем!
Виж целия пост
# 4
И аз мисля,че няма проблем,не съм чувала да не хваща лепилото върху латекса newsm78
Виж целия пост
# 5
Зависи много какъв е бил латекса и имало ли е влага в стаята. Ние боядисахме миналата година  с "Дисповит", но той при допир с материал на водна основа, шупваше. И затова се принудихме да го свалим и след това лепихме тапети. А това става като мокрихме стените с гъби, изстъргвахме ги с шпакла и като изсъхнаха ги грундирахме с по-рядък разтвор на лепилото за тапети. Ти може да пробваш като намокриш малка част от стената и ако нищо не й стане, няма нужда да сваляш латекса. Дано не ти се налага, защото е много уморително.
Виж целия пост
# 6
Аз не бих лепила върху латекса тапети, коите ще тряба се сменят скоро, много ми се усложнява живота тъй. Да ги избирам, да се лепят, после хлапетията ще ги надерат и намацат и разкъсат, накрая да ги свалям, че нови да лепя...
Най-удачно би ми се сторило, да боядисам стената в друг цвят, пишеш, че бяла била. Шаренийка малко? Ко ти тряба тапет - беля на главата?
Тъй де, чувствах се длъжна да го кажа. Blush
Виж целия пост
# 7
Пак стигнах до този въпрос. Миналата година не лепихме тапети. Но сега вече купих тапети и ще ги слагаме. Мъжът ми вика, че няма да хване лепилото върху латекс (и на други места съм чувала същото). Аз налепих по стените едни детски картинки (специално за стени) и те изпопадаха newsm78 Ще взема да купя и безир. Дано да стане Rolling Eyes Все пак бих "изслушала" още някое мнение.
Виж целия пост
# 8
У нас така ги лепиме- направо отгоре
Виж целия пост
# 9
Обратното става без проблем,но тапети върху латекс-чувала съм,че не хваща добре,не съм опитвала лично.
Виж целия пост
# 10
У нас така ги лепиме- направо отгоре
И залепиха ли се добре?
Виж целия пост
# 11
честно да ти кажа не съм съвсем сигурна, защото хванахме проблем с една влага и едни мухали, заради изолацията на съседите и тапетите се издуха....нали се сещаш

Виж тук, обаче:
http://forum.abv.bg/cgi-bin/showpost.pl?Board=spezialist&Num … ed&sb=#Post73

http://www.mebeli.info/go.idecs?l=bulgarian&l=bulgarian&i=9176

И може да си зададеш въпроса тук:

http://forum.imoti.net/list.php?17

Айде чао....
Виж целия пост
# 12
Ако латекса е на варова основа, не става да се лепят тапети отгоре! Ако не - лепи спокойно!
Виж целия пост
# 13
Аз не бих лепила върху латекса тапети, коите ще тряба се сменят скоро, много ми се усложнява живота тъй. Да ги избирам, да се лепят, после хлапетията ще ги надерат и намацат и разкъсат, накрая да ги свалям, че нови да лепя...
Най-удачно би ми се сторило, да боядисам стената в друг цвят, пишеш, че бяла била. Шаренийка малко? Ко ти тряба тапет - беля на главата?
Тъй де, чувствах се длъжна да го кажа. Blush

ей това ми хареса Joy
иначе от баща ми съм чувала ,че няма да хванат ( доста ремонти е правил по къщите ни) Wink
ама дали има значение вида латекс - незнам newsm78
само е казвал сложим ли латекс забравете за тапети newsm78
и затова доста се чудеха дали да мажат , ама мен повече ми харесва латекса от тапета Peace
Виж целия пост
# 14
МъжО си промени мнението (след като тапетите станаха факт за детската стая; той искаше да остане латекс) Mr. Green. Каза, че ще хване, но пак зависи от лепилото. Е, скоро ще видим.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия