Нормално ли е бебето да рита само ниско долу??

  • 39 314
  • 31
Според вас нормално ли  е това в 23 седмица съм- ниско долу го усещам и само отпред, изобщо не на страни или по-високо, по някой път така рита имам чувството, че ми е стъпила на "онази" работа, толкова е ниско и се притеснявам, да не би това да не  е много добре, нито веднъж досега не съм го усетила да мърда или да ме побутва на друго място, освен на споменатото??!! Чела съм, че бебето се движи във всички посоки и рита, а моето само ниско долу!!  Thinking
Виж целия пост
# 1
А гинекологът ти какво казва?
И моето ме рита по "оная "работа но го усещам и на друго място.
Може да има значение с каква плацента си. И там има мода  ooooh! Ниска, висока, предна, задна и незнам още каква си  Whistling
Аз съм с предна ниска  Thinking
Виж целия пост
# 2
Последно ходих на гинеколог началото на февруари и тогава не го усещах да ме рита, само побутвания и къркорене-  от две седмици ме рита и то само ниско долу , а прегледа ми  е след две седмици чак!!
Виж целия пост
# 3
Най-добре е да говориш с гинеколога си!
Моята бебка пък от самото начало я усещах само в дясната част на корема си.
Тумбачето ми  винаги седеше на една страна.Проблеми не съм имала,
доктора ми казваше че сигурно там и е най-удобно  Wink
До самото раждане си бях с коремче малко на една страна  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
somebody , моето бебе също риташе до преди седмица само ниско долу.
Понякога имах чувството, че направо ще излезе Mr. Green
С нарастването на матката и бебето "се качва" все по нависоко.
Преди дни излизам от болница и там питах двама лекари, които ми обясниха, че за този срок от бременността това е напълно нормално.
Виж целия пост
# 5
Не мисля,че в 23 седмица трябва да е толкова активно.Моето стана по-подвижно към 7-я месец.
Виж целия пост
# 6
Ако детето е нормално разположено,т.е. не е седалищно,смятам,че е напълно нормално за тази седмица да го усещаш така. Детето е свито на две,дупето сочи нагоре и опира в ребрата,а главичката се намира непосредствено до ръчичките и крачетата и е надолу. Затова е абсолютно в реда на нещата най -силните ритници да са ниско долу. При мене са в дясната част на корема. Отскоро почна да си мести и цялото телце,като преминава от дясната част на корема,в лявата. Особено вечер прави невероятно джамборе. Но продължава да рита на същото място.

Ако все пак се притесняваш,попитай гинеколога си!
Виж целия пост
# 7
somebody , моето бебе също риташе до преди седмица само ниско долу.
Понякога имах чувството, че направо ще излезе Mr. Green
С нарастването на матката и бебето "се качва" все по нависоко.
Преди дни излизам от болница и там питах двама лекари, които ми обясниха, че за този срок от бременността това е напълно нормално.

 Peaceнапълно съм съгласна,и при мен към 22-23г.с. риташе само ниско долу,не се притеснявай след някоя и друга седмица ще започнеш да го усещаш и на други места.Лека бременност Hug
Виж целия пост
# 8
да нормално е в тия седмици и аз го усещах ниско долу,после ме риташе отгоре и в 8месец започна да ме рита отдолу беше се обърнал седалищно
Виж целия пост
# 9
Ами да, защо не ако е така обърнато. И нашето отначало там го усещах и после един ден се изумих като започнах да го усещам високо горе, но се оказа,че се обърнал човека. Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Ако е заело такава поза е нормално
Виж целия пост
# 11
Моите и двамата все така ме ритаха - сякаш всеки момент ще изскочат. И двата пъти коремът ми беше много ниско разположен. И двамата се родиха един ден след термин.
Виж целия пост
# 12
Имала съм често такива моменти,мислех си че ще се подаде едно краче отдолу  Grinning
Виж целия пост
# 13
Когато започнах да го усещам - в 4тия месец - ме риташе в лявата част на корема ми и досега си продължава повече в тази област, но чак ниско долу все още не съм го усетила.
Виж целия пост
# 14
Зависи от позата на бебчето, споко.  Wink Така е застанало, че там те ритка. Може би го носиш по-ниско? Питай доктора си, когато те погледне на ехограф в каква позиция точно е застанало и той ще ти обясни - къде са му ръчичките, главичката, краченцата... Щом ритка, всичко е наред. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия