На колко месеца децата ви седнаха самички?

  • 3 509
  • 48
Синът ми на 17.02 навърши 5 месеца,онзи ден си седна сам Shockedседя си така поне 10мин.Сега естествено вече иска постоянно да е в тази поза,а аз мисля,че му е рано!Педито каза,че няма място за притеснение щом иска и може, да си седи...Аз пък реших да потърся и вашите мнения-да го оставям ли да си седи или...моля споделете ,вашите дечица от кога седят!А за проходилка рано ли ни е? newsm32
Виж целия пост
# 1
Започна да стои самичка около 7м.Мисля ,че на 5м му е раничко,нищо че може...
За проходилка е определено рано.
Виж целия пост
# 2
Не помня много точно, но на 6 месеца се изправи сам в креватчето си, а сядането беше определено преди това. Да речем е бил на около 5 месеца.
Виж целия пост
# 3
По принцип всяко дете си е индивидуално. Моя се опитва да сяда от чевъртия, но още не може сам. Grinning
Виж целия пост
# 4
И моя се изправя сам по решетката на леглото,но естествено е нестабилен и се търкулва... baby_neutral
Виж целия пост
# 5
Седеше сама на около 6 месечна възраст. И аз съм питала педиатъра ни- не намира нищо притеснително, ако детето само прояви интереса да седи.
Виж целия пост
# 6
Малко преди 6 месеца. Не съм му помагала, не съм му и пречила, когато го усвои. Смятам, че щом сам си сяда, не бива да го натискаш да лежи. Нито пък да го подпираш. Колкото може, когато иска... Никого не съм питала дали трябва - той, впрочем, също не ме е питал за разрешение...  Laughing

Не, сериозно.
Щом не си "насилвала" усвояването на този трик - с възглавници или други помощни средства и мускулите му се справят с издигането, значи и гръбнакът е достатъчно заякнал, за да поеме теглото.
Предполага се, че, ако са много стимулирани, мускулите могат да се развият "преждевременно" - преди костите и ставите. Но не и оставени сами на себе си, само с обичайната гимнастика; тогава тялото по естествен път си се развива хармонично и синхронизирано и няма място за притеснения.
Виж целия пост
# 7
не помня но със сигурност след 8 защото бяхме с профилактични  гащички
Виж целия пост
# 8
Щом само си е седнало го оставяй. Бебетата не се интересуват от написаното в дебелите книги и правят каквото си искат  Wink

Колкото до проходилката аz не бих полzвала. Каzват, че децата губят усещането zа равновесие, zащото в проходилката не могат да паднат и прохождат доста по късно. Остави детето само да си "лаzи", когато реши, чЕ му е време и ще проходи.
Проходилките са също и доста опасни, zащото детето се удря с голяма скорост в мебели и стени и освен това може да се преобърне и да се нарани много лошо.
Виж целия пост
# 9
Аз също съм на мнение че е много рано.Започна много рано (на 2мес.) да се надига в количката,като се хващаше за играчките,но аз изчаках и чак на 6мес. започнах да я слагам да посяда за малко,след това по-малко в проходилката.Успех!
Виж целия пост
# 10
Големият - не знам дали имаше 6 мес., но някъде там.
Малкият - пак на 6, но отиваше към 7 мес. вече.
За проходилка мисля, че е рано още и въобще не съм сигурна нужна ли е, макар че и двете ми деца са ползвали.
Виж целия пост
# 11
на 7 месеца сам сядаше Peace
Виж целия пост
# 12
НА 7-8м.
Виж целия пост
# 13
didka banditkaтой си седна сам-самичък без никаква помощ от нас.
Виж целия пост
# 14
Не знам какво точно имаш предвид "седна сам"?
Синът ми искаше да сяда още от 5-я месец,но аз не му позволявах.Беше прекалено тежък и това сядане щеше да е опасно.Позволявах му да стои полуседнал в количката,а чак след 6мес и половина го оставих да сяда както той пожелае.Да,сядаше,но не беше стабилен.Още поне месец след това го подпирах с възглавници.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия