Топлофикация иска обща сметка

  • 2 320
  • 45
Слушахте ли новините? ТЕЦ иска обща сметка на абонатна станция.Това е върхът на глупостта.Аз не ползвам максимум парно, а комшията ще ползва примерно е неговите сметки ли ще плащам? Какво ще кажете за това? #Cussing out #Cussing out
Виж целия пост
# 1
Пробват всичко. Кой където им пусне.


Всъщност трябва да се задължат да сложат безплатно топломери (не електронни часовници, нар. "топлоразпределители") на всяко жилище.
Където не може общо - по един на радиатор в помещение (ако има повече от един радиатор на стая - абонатът да си сложи на тях за своя сметка) и да отчитат реално излъчена топлина в жилище.

Ако има такса "доставка" или "инсталации" или други циркаджийски термини, да няма "изравнителни сметки", с които разхвърлят разликата от общия топломер и сбора на индивидуалните.
Т.нареч. "загуби" по тръбите са единствено и само техен проблем, на "тяхната" инсталация, навряна из жилищата на потребителите и на тези, които не я ползват.

Виж целия пост
# 2
Една малка поправка. И тръбите са на нещастните потребители. Ползват безплатно нашата инсталация.
Виж целия пост
# 3
Интересно как ще се определят сметките!? #Cussing out
Виж целия пост
# 4
аз прочетох друго, не съм гледала новини:
http://dnes.dir.bg/2009/02/25/news4056698.html
мисля, че има резон.
обаче не съм абонат на топлофикация, така че може и да не разбирам.
Виж целия пост
# 5
като си знам съседите, май ще тичам за още 2 бр. климатици  и още 1 бойлер в мокрото.  Whistling ooooh! Crossing Arms
Виж целия пост
# 6
като си знам съседите, май ще тичам за още 2 бр. климатици  и още 1 бойлер в мокрото.  Whistling ooooh! Crossing Arms

Защо какво им е на твоите съседи?
Виж целия пост
# 7
аз прочетох друго, не съм гледала новини:
http://dnes.dir.bg/2009/02/25/news4056698.html
мисля, че има резон.
обаче не съм абонат на топлофикация, така че може и да не разбирам.

Същото ама как ще е реално това. Да кажем,че човек е с климатиции ползва само топлата вода, а комшията обаче ползва парно на макс и после като се разпредели общата сметка по квадратура на мен ще ми се падне сметка, която не съм употребила реално.Това е пълен абсурд или целят по тоя начин всички да се принудят да ползват на макс за да не плащат без да са ползвали и тия да си пълнят гушките.
Виж целия пост
# 8
Е, не е нужно да се разпределя по квадратура. Според мен проблемът е не разпределението, а събираемостта и евентуалните санкции. Бяхме така за водата в стария блок, има някаква отстъпка ако се плаща накуп- 10 % май. Заради едни мижави отстъпки блока натрупа **** дългове. И после най лошото е, че или спират на всички или на никой. Докато няма бърз и ефективен начин за санкции това няма да проработи. Обща отговорност=ничия отговорност.
Виж целия пост
# 9
абе хора ,как ше пишат сметки като не са минавали да отчитат от няколко месеца ?И после сметките били реални ?Че кое му е реалното ?
Виж целия пост
# 10
абе хора ,как ше пишат сметки като не са минавали да отчитат от няколко месеца ?И после сметките били реални ?Че кое му е реалното ?
Много вярно при нас даже и за водата не са идвали.
Виж целия пост
# 11
Мечтая си да ги няма ... #2gunfire
Виж целия пост
# 12
Мечтая си да ги няма ... #2gunfire
И аз,и аз... #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 13
Пфу, сега пък това, след като тази зима ни накараха да си сменим джаджите по радиаторите. 
Според мен само събираемостта ще е проблем, иначе мисля, че сметките дори ще паднат ако се плаща според квадратурата.
Виж целия пост
# 14
Сложно... доста наши познати просто са си махнали броячите и се топлят на воля и абсолютно безотчетно. Разликата, от тяхното ползване, така или иначе в края на отчетна година се разпределя на всички. И пак се плаща за сметка на друг.  Rolling Eyes
Отделно са факт огромните кражби и злоупотреби в самата топлофикация.
Отделно за тези, изключили напълно парното си, сметките им, само заради това, че минавали техни тръби през апартамента им (които с грам не могат да ги стоплят) са наистина впечатлителни  Tired
Общо взето нищо в България вече не може да ме учуди, за съжаление  Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия