За АБКМ.

  • 2 492
  • 6
Здравейте д-р Слънчева.
Много съм се притеснила тъй като малката от около 2 седмици е с разстройство (ака по веднъж или най много 2 пъти на ден).На цвят някой път е жълто, някой път зелено, като основно май е зелено.Има коремни болки (може и колики да са) и вечер някой път е много трудно заспиването от свиване и реване, но въпреки това си спи цяла нощ с 1 ставане през ноща за ядене.Не съм виждала нито кръв нито слуз в акото.Мирис , обичаен както преди.Но ме притеснява защото преди си беше кашесто и акаше на 2-3 дни веднъж.Сега е рядко, не е много като количество но си е рядко (мисля че не е точно на вода) и ака всеки ден.Нямаме никакви обриви.На едно мляко сме от както се е родила ,но пробвах 3 пъти различни млека  които тя не хареса.Последната смяна като направих и си после си я върнах на Аптамил започна разстройството.На Аптамил е още преди да навърши и месец.Не съм захранвала още.Сега почвам Биогая и сенадявам да помогне.Възможно ли е с всички тези неща по горе да се говори за АБКМ или е някакво чревно неразположение.Занравих да кажа че иначе си е весела няма Т.Ако сме с АБКМ как да го установим и какво се прави от тук нататък.
Благодаря предварително.  bouquet
Виж целия пост
# 1
Възможно е. За да се развие АБКМ е необходимо време. Ако при прием на Фризорере(лечебно мляко за алергия) в рамките на 7 седмица изпражненията се стабилизират тогава най-вероятно е алергия и трябва да продължите с това мляко. Изписва се с протокол, защото се реинбурсира от касата. ЛК трябва да Ви даде талон направление за преглед при доц. Маринова.
Виж целия пост
# 2
Колко време е нужно за да се отрече или установи че има алергия?Защото вече 3 седмици е с разстройство но нищо повече, нито кръв нито слуз нито пъпки.Има ли друг начин да разберем дали е с АБКМ защото е малко злояда и нищо друго не признава като мляко освен Аптамил.Пробвали сме и тъй като яде много малко а не пие вода не можем да си позволим да експериментираме пак със смяна на мляко което почти съм сигурна че няма да хареса. В момента даваме Енетерол по съвет на док. .Каза да го даваме 10 дни (по 1 прахче на ден), ако раастройството спре , значи ли че няма АБКМ или нищо не означава.Има ли безобиден тест който да направим за да видим със сигурност дали има алергия, защото наистина е злояда и ще се откаже на пълно от млякото ако го сменим. Rolling Eyes Естествено че ако се окаже с алергия ще мисля нещо за да започне специалното мляко, но тъй като не е сигурно не ми се иска да предприемам такива мерки.
Благодаря ви и се извинявам за дългия пост.  bouquet
Виж целия пост
# 3
Ентеролът е средство за лечение на остри разтройства.
 Добре е да се консултирате с доц. Маринова, защото ако е алергия към БКМ разтройствота няма да спре. Не е необходимо да има кръв в изпражненията- има и форми на алергия с разтройство и постепенно забавяне наддаването на тегло.
Виж целия пост
# 4
Здравейте отново д-р Слънчева.
Извинявам се че за пореден път ви безпокоя но по нашия проблем имам още два въпроса отново Embarassed
От два дни като че намаля разстройството (преди това спрях ентерола) и вече е нормално на консистенция , но има малко и по рядко около гъстото ако, което определено е доста гъсто даже не е на каша а по гъсто (дано ме разбрахте че и аз не се разбрах много Whistling).Въпроса ми е следния, ако вече не е с разстройство отпада ли АБКМ като вариант и ако не отпада задължително ли е да е на ФризоПеп, няма ли алтернативни млека които да не са на соева основа , ако съм разбрала правилно че децата склонни към АБКМ получават или имат алергия към соята също.Интересуваме дали няма някое мляко (нищо че няма да е по ЗК) което да е по вкусно и да става за деца с алергия.При какви случаи наример се предписва ФризоХа и то по добро ли е на вкус?
Възможно ли е временно да е спряло разстройството ако е с алергия при положение че сме си на обикновенно АМ или значи че просто не е алергия а нещо друго?
Иначе чакаме резултати от изпражнението което дадохме за проба.Наддала е за 20 дни само 100 гр. , не че преди това наддаваше кой знае колко...
П.С. Мога ли да давам някакви чайчета ,при положение че може да е с алергия и че не е захранвана с нищо , дори и сокчета не съм давала.Понеже отказва вода си мисля че ако я направя водата с чайче може да я хареса, но има ли подходящи такива?А искам да пие вода защото е тръгнала леко да се обезводнява тъй като и не яде много , висок и е хемоглобина + че фонтанелата хлътва от време на време.
Виж целия пост
# 5
П.П2 - Предстои ни Пентаксим (3бр.).Ако сме с АБКМ има ли проблем за ваксината?Педиатъра ни изписа какпки да пием преди ваксината за всеки случай , казват се Зиртек-4 капки сутрин на гладно , 5 дни преди , след и повреме.
Виж целия пост
# 6
Фризопеп не е соево мляко, а по по-особен начин е обработен белтъка на кравето мляко, така, че да се усвоява извън системата на ензимите необходими за преработването на млякото в другите АМ.
Сама ще прецените дали има нужда от консултация с лкар специалист по детското хранене.
Можете спокойно да давате от чайчетата на хип или Блевил.
Може да се ваксинира с Пентаксим дори и да има алергия-тя се понася добре от деца с алергии.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия