Ще сложите ли българското знаме утре на прозореца или тераса си?

  • 3 878
  • 87
Моя мъж ме предупреди - утре никакво пране на тераса, че искал да сложи българското знаме на терасата......

И се сетих...Преди години всяка къща почти си имаше знаме на празник - 3.3., 24.5.,1.5. и т.н.

Тук има един дядо, който за всеки празник слага знаме на прозореца си,но такива като него май са рядкост......

Ясно е, ние имаме от някакъв стартов пакет на мобилен оператор българското знаме, дори съм го изпрала и ще имаме знаме на терасата.....

А вие?
Виж целия пост
# 1
Аз имам голямо - 1,20х3м. Имам и малко, от миналата или по-миналата година. Вече е на терасата. Вчера сутринта видях само едно знаме по терасите, но на вечерната разходка вече бяха десетки. Малки, големи, нови и по-избеляли - няма значение, хората отбелязват празника.
Виж целия пост
# 2
Благодаря, че ме подсети   Hug
Миналата година си купихме,
но пък идея нямам как да го забода  newsm78
Виж целия пост
# 3
Нашето си стои от 10г. пуснато от тавана. Peace
Виж целия пост
# 4
идея нямам как да го забода

Майка ми го слага на простора, с щипки за пране. Grinning
Виж целия пост
# 5
идея нямам как да го забода

Майка ми го слага на простора, с щипки за пране. Grinning

така ще да е и при нас ...
Виж целия пост
# 6
Преди да избухне Демокрацията, имахме знаме. Редовно го провесвахме, защото кварталният минаваше по апартаментите и, ако не се закичиш, пускаше донос. А това беше опасно в условията на Реален Социализъм. Тогава и празниците бяха други - 9ти септември, 17ти октомври... Трети март не беше официален празник, дори се отчиташе малко под сурдинката, защото беше в разрез с братската политика между НРБ и СССР.
Но вече съм загубила дирите на националния флаг. Както се изгубиха дирите и на много други неща в живота ми.
Та, както и да е, няма да просна трикольора през балкона си. Защото този акт ми навява неприятни спомени. Както и манифестациите.
Виж целия пост
# 7
Моята памет не е чак толкова дълга. Ще сложа знаме.
Виж целия пост
# 8
Не.
Истината е, че всички видове държавни символи са ми меко казано чужди и досадни.
Не мога да се асоциирам с тях.
Фалшиво ми е.
Виж целия пост
# 9
Нямам знаме, но бих сложила.
Виж целия пост
# 10
Не, нямаме такова знаме.
Но имаме малко флагче в хола върху секцията. Не го вадя само на 3-ти март, стои си винаги там, заедно с американското знаменце на мъжа ми.
Виж целия пост
# 11
Да, ще сложа. Голямо знаме, отвисоко спуснато, да вдига отдалеко главите на хората. Да изправя раменете им. Да приличат на мене.
Виж целия пост
# 12
не.
Виж целия пост
# 13
Нямам знаме, но бих сложила.
Виж целия пост
# 14
То при нас знамето си стои целогодишно.  Mr. Green Отдалеч се вижда.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия