Въпрос за направленията по ЗК

  • 728
  • 1
Преди около 1 год. откриха на детето ми бактерии в урината, ВУР и т.н. Бяхме известно време в болница, през цялата тази година я лекуваха с АБ, давахме стерилни урини през 2-3 седмици.
Както и да е, ВУР изчезна, бактериите не са се появявали от 1 мес., но трябва да се изследва стерилна урина поне веднъж месечно.
През цялото това време сме си плащали абсолютно всички изследвания /може би 2 пъти за 1 год. педиатърката ни е дала направление/. Отказва ми под предлог, че когато няма конкретен проблем, ЗК ги санкционирала за такива направления.
Добре, съгласна съм, но при положение, че детето е било болно толкова дълго време, че всичко е написано черно на бяло, имам епикризи, снимки, препоръки от доцентката, която я следи и сега се налагат тези профилактични изследвания, няма ли някакъв начин да се поемат от ЗК поне частично?
В крайна сметка аз не си измислям някакво заболяване, защото ми е скучно или искам от някой да ми подарява нещо...
Вече изнемогваме - тук 12 лв., там - 12 и накрая като тегля чертата, лошо ми става...
Виж целия пост
# 1
Оплачи се в здравна каса от нея и я смени.Може и глоба да получи за това
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия