Здравейте!   Интересува ме какво включва прегледът при съдов хирург и кои изследвания или манипулации се поемат от здравната каса? 
       
   Преди две години посетих такъв доктор и той ме прегледа по следния начин:     огледа ми краката отпред , накара ме да легна и ме преслуша със слушалка при пъпа, на сгъвката на крака при таза, при коляното и при стъпалото, както и отзад.       

    Прави ми изследване с доплер( една миниатюрна машинка) , но след като си заплатих 15лв.

   Точно за този доплер ми е въпроса- поема ли се от здравната каса или не,  и изобщо какво включва прегледа?
    Мисля пак да посетя съдов хирург, защото след раждането , качените (20 )килограми и застоят през зимата имам проблеми с вените по едното бедро.   Вече отслабвам, ама проблемът нямя да изчезне.  Предишният път ми изписа ДЕТРАЛЕКС, който изобщо не ми помогна. Смени го с ДОКСИУМ, от който ми беше добре- изчезнаха болките.

      А и още нещо се сещам - за ластичните чорапи.  Какви трябва да си купя ( в смисъл до къде да стигат на дължина) и каква компресия  препоръчвате, както и фирма?
   

     Е  много дълго стана, но ви благодаря, че изчетохте всичките ми писанки.
Виж целия пост