опасни ли са неболезнените контракции?

  • 6 021
  • 22
Може би звучи малко странен въпроса... Но като прочетох теми от форума, стигнах до извода че ако са неболезнени контракциите, не са толкова опасни. Така ли е действително? Аз нямам нито втвърдяване на корема, нито болки, нищо... Нлага ми се да пътувам повече, но никога не съм чувствала дискомфорт. Днес като бях на преглед, докторката ми каза че имам контракции и даже ме пита не ме ли боли. Изписа ми и Магнерич. Та в тази връзка се притесних и се зачудих дали са опасни тези контракции дали означав опасност от аборт?
Виж целия пост
# 1
Не, не означава опасност от аборт. По време и на двете си бременности, непрекъснато имах такива контракции след 4тия месец. Поне по 10 пъти на ден. Особено, ако се натоваря повече физически. Изписаха ми Папаверин, но от него ми се гадеше и не го пих. Така си откарах до края - с контракции.
Виж целия пост
# 2
Излишните притеснения могат да се окажат по-опасни от контракциите.  Wink Ако лекарят ти е казал да не се притесняваш и особено ако се овладеят медикаментозно, значи всичко е наред.
Виж целия пост
# 3
Ами неболезнените контракции всъщност са т.нар подготвителни контракции и не, те не са опасни.
Но ако нещо те тревожи се обърни към гинеколога ти за да ти предпише нещо- но-шпа, магнезий.
Виж целия пост
# 4
Излишните притеснения могат да се окажат по-опасни от контракциите.  Wink Ако лекарят ти е казал да не се притесняваш и особено ако се овладеят медикаментозно, значи всичко е наред.

Съгласна съм напълно с това мнение.
Виж целия пост
# 5
Чела съм ,че до 10 контракции на ден си е напълно нормално!Аз дори не им обръщам внимание-щом не ме боли  Peace
Виж целия пост
# 6
Доколко са опасни не по принцип, а в твоя случай, може да каже само лекарят ти. Peace
Виж целия пост
# 7
Опасни са, ако са прекалено много!
Виж целия пост
# 8
Доколко са опасни не по принцип, а в твоя случай, може да каже само лекарят ти. Peace
Да.
Виж целия пост
# 9
До колко са опасни може с точност да ти каже лекар. По-опасно е да се притесняваш излишно.
Виж целия пост
# 10
Ами неболезнените контракции всъщност са т.нар подготвителни контракции и не, те не са опасни.
Но ако нещо те тревожи се обърни към гинеколога ти за да ти предпише нещо- но-шпа, магнезий.
Peace
Виж целия пост
# 11
До колко са опасни може с точност да ти каже лекар. По-опасно е да се притесняваш излишно.
Peaceповече почивка и лягане на лява страна така ме съветваше моята гинеколожка
Виж целия пост
# 12
Ами контракции са си все пак.По-добре за всичко да се консултираш с лекар.
Виж целия пост
# 13
... Но като прочетох теми от форума, стигнах до извода че

Не си приписвай разни неща само от прочетено във форума.  Naughty Peace
Виж целия пост
# 14
Имах такива контракции почти през цялата втора бременност. Лекарят извършва преглед на шийката на матката, за да установи дали ще може да се износи плода и назначава лечение, ако е необходимо. Аз пих Магнерот и Но-шпа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия