За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема

  • 20 468
  • 347
Старата тема
Виж целия пост
# 1
Маме, вече бях започнала да се тревожа за теб, като не пусна нова тема. Дано си решиш проблемите Peace.
Виж целия пост
# 2
Ето и аз да се запиша в новата тема
Виж целия пост
# 3
Да се запиша и аз във една доста полезна темичка.
Виж целия пост
# 4
как мога да си направя в домашни условия бонбони "Лакта"?
Виж целия пост
# 5
Здравейте!

Искам искрено да благодаря за вчерашната помощ получена от тази тема!

Благодаря Ви!!! newsm51 smile3525 newsm44
Виж целия пост
# 6
  Записвам се,успешна и спокойна седмица на всички  bouquet
Виж целия пост
# 7
Купих си това http://media.snimka.bg/1986/010227100-big.jpg и сега ми трябва рецепта за подходящо тесто. Знам, че малко трудно се работи с тази преса, но отдавна я исках. Майка ми имаше преди време. Не разполагам със свинска мас, а само с краве масло. Ако имате нещо подходящо из тефтерите, ще съм ви благодарна, ако споделите  bouquet.
Виж целия пост
# 8
  chef
Виж целия пост
# 9
Записвам се и аз.
Виж целия пост
# 10
А от къде го купи? А за рецепта не стават ли рецептите за щприцовани сладки, които ги имаше в коледнат тема?
Виж целия пост
# 11
Здравейте ! Да попитам и аз. У дома имам много консерви риба- пушени шпроти,скумрия и копърка, на които им  изтича срок на годност.Може те ли , да ми дадете идея какво да ги направя?
Виж целия пост
# 12
Купих си това http://media.snimka.bg/1986/010227100-big.jpg и сега ми трябва рецепта за подходящо тесто. Знам, че малко трудно се работи с тази преса, но отдавна я исках. Майка ми имаше преди време. Не разполагам със свинска мас, а само с краве масло. Ако имате нещо подходящо из тефтерите, ще съм ви благодарна, ако споделите  bouquet.

Най-добре се работи с маслено тесто. Ето рецептата за маслените сладки, които правя по коледа и великден, давам единична доза, но аз винаги правя двойна.

250 g брашно
125g разтопено масло
100g захар
2 жълтъка
1 щипка сол
аромат по желание - лимон, ванилия, коняк

Маслото се смесва с захарта и солта, добавят се жълтъците, брашното и се бърка с дървена лъжица. Оставя се да "почине" половин час и действай. Може да се добави към тестото и смлени ядки, стафиди, изобщо въпрос на вкус и фантазия.
Виж целия пост
# 13
Здравейте ! Да попитам и аз. У дома имам много консерви риба- пушени шпроти,скумрия и копърка, на които им  изтича срок на годност.Може те ли , да ми дадете идея какво да ги направя?
Аз съм правила пастет....Изцеждаш консервите от мазнината и изчистваш от твърдите неща при по-едрите парчета риба,ако има такива.Смила се в кухненския робот с 1/2 к.ч. олио.Пожелание добавям лимонов сок ,кората на 1/2 лимон настъргана, черен пипер и малко чили(за пикантност) всичко на вкус.

Сервира се с препечени филийки...
Виж целия пост
# 14
Купих си това http://media.snimka.bg/1986/010227100-big.jpg и сега ми трябва рецепта за подходящо тесто. Знам, че малко трудно се работи с тази преса, но отдавна я исках. Майка ми имаше преди време. Не разполагам със свинска мас, а само с краве масло. Ако имате нещо подходящо из тефтерите, ще съм ви благодарна, ако споделите  bouquet.

ТУК е моята рецепта. Стават много вкусни и успявам да прекарам тестото през шприца без проблем. Имам и ръчен и електрически Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия