Маски за лице - какви ползвате?

  • 3 075
  • 14
Препоръчайте ми някаква маска за лице, готова или "бабина", приемам всякакви съвети   bouquet
Виж целия пост
# 1
Ок, само кажи за каква кожа искаш или какъв резултат....  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
За мазна от бабините. Готовите нали имат за всякакъв тип. Искам да знам нещо изпитано и как какъв да е ефекта, нали всяка нормална жена поддържа кожата на лицето си по някакъв начин. Ама тук като гледам как ми върви темата, май никой не полага такива грижи  #Crazy
Виж целия пост
# 3
Аз използвам на Neutrogena комбинирана - може да се ползва както за измиване така и като маска, Freeman - без отлепващите се, че ми правят рани, Manhattan - тя е на пликчета и доста трудно се намира, Elea - зелената серия, Garnier - 3 в 1. А домашно приготвена, която се сещам да съм си правила е с хума и розова вода.
Виж целия пост
# 4
Моята кожа е смесена, в момента имам три маски ...
-На Avon от спа серията, освежаваща пилинг маска с бял чай , тя ми е любимата, почиства лицето много добре, при мен ефекта след нея е - стегнати пори, много мекичка кожа, оставя след себе си чувство на хлад и свежест, освен това ухае страхотно на бял чай ; 
- На Lumene - освежаваща маска за лице - много добре хидратира и прави кожата мека, мирише приятно, за всякакъв тип кожа;Още информация
- На Artdeco - подхранваща, много хубава, съвсем лека консистенция, попива бързо, ухае невероятно и прави кожата мекичке и нежна.За всякакъв тип кожа;Още информация.

Ще следя темата с интерес!
Виж целия пост
# 5
Аз знам, че когато кожата е мазна не е препоръчително да се използват маски за всеки тип кожа понеже това включва и суха кожа, което прави мазната още по мазна. Аз да добавя, че след дежурните маски задължително слагам крем за хидратация или термална вода, за да не ми изсъхне много кожата.
Виж целия пост
# 6
Аз знам, че когато кожата е мазна не е препоръчително да се използват маски за всеки тип кожа понеже това включва и суха кожа, което прави мазната още по мазна.......

Не съм казала, че ще използвам маска предназначена Не за моя тип кожа. Вие препоръчайте марка, пък аз ще избера подходящата  Wink
Виж целия пост
# 7
Аз използвам маските за лице на Ейвън от Спа серията. Освен това, тази маска на Lumene, която е посочена наистина е много добра и мисля, че беше за всякакъв тип кожа. Тя е тонизираща и лицето грейва от нея.
Виж целия пост
# 8
Аз използвам маските за лице на Ейвън от Спа серията. Освен това, тази маска на Lumene, която е посочена наистина е много добра и мисля, че беше за всякакъв тип кожа. Тя е тонизираща и лицето грейва от нея.

И аз съм съгласна със Спа серията, добра е , единствено от нея използвам продукти на Ейвън.
Виж целия пост
# 9
Ползвам от Спа серията на Avon с бял чай и една на Yves Rocher,която е на малки пакетчета в комбинация с ексфолиант.И от двете съм адски доволна  Hug
Виж целия пост
# 10
Ползвам на Garnier, Lumene, Nivea и понякога си правя аспириновата маска. Имаше и една на Avon  с праскова много добре ми понасяше, но вече не я виждам.
Виж целия пост
# 11
Ползвам веднъж седмично, домашна Blush
хума+кисело мляко+зехтин
Отразява ми се много добре Peace
Виж целия пост
# 12
Не ползвам домашни маски  Peace От готовите обожавам тези:

Soothing moisture mask на Avene - страхотно хидратира и успокоява чувствителна кожа, особено нужна ми е през зимата.

Instant moisturizing mask на Galenic - за експресна хидратация, при изморен вид върши страхотна работа при мен, лицето става видимо по-свежо и отпочинало.

За дълбоко почистване и изравняване на тена ми препоръчаха и си взех това  от серията Cleanance на Avene, почистваща и ексфолираща маска. Търсех си точно маска с лек пилинг ефект, заради неравномерен тен. Бях убедена, че ще се разочаровам, защото маската по принцип е за мазна и проблемна кожа, а аз съм по-скоро със суха, но всъщност съм много доволна - не изсушава, има и омекотяващо, освен почистващо действие и въобще не дразни чувствителната ми кожа. Съдържа алфа- и бетахидрокси киселини, на които би трябвало да се дължи ефекта на обновяване и избистряне. Ползвам я обаче от скоро и все още не мога да кажа дали е действително ефикасна в това отношение.

Виж целия пост
# 13
 И аз ползвам на Ейвън маските от Спа серията, като тази с маслините ми харесва...другите нещо нямат ефект(поне в/у моята кожа). Имам и две на Орифлейм- доматената с глина за мазна кожа и подхранваща с мед и мляко..Слагам си от време на време, но не са нищо особено, затова ще следя темата Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Ако искаш бабешки /те не са много бабешки, учат се в курсовете по козметика  Grinning/- с мая за хляб- стяга и изсушава леко; с яйчен белтък с капки лимон; настъргана краставица или магданоз- леко избелват, хума;
кисело мляко се слага върху филийка хляб, тя попива течността и лицето се маже със сгъстеното мляко;
една лъжица мед се нанася в/у лицето и с пръсти леко се правят потупващи движения- кожата се освежава много. Има и маски със суров черен дроб и всякакви други гадости, с ягоди и сметана...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия