Фоликуметрията

  • 1 337
  • 5
Някой може ли да ми каже нещо по-подробно за фоликуметриата? Може ли всеки гинеколог да извърши тези прегледи и да посочи точният ден на овулацията? защото аз чрез последните 3 месеца се опитвам да си открия деня в които ми е овулацията, чрез тестове за овулация, но уви не се получава.  newsm78 
Виж целия пост
# 1
фоликуметрия се прави 3 поредни месеца, като се следи за големината на фоликула или фоликулите. при определен размер те се пукат сами, ако не с помощта на прегнил или овитрел и по този начин се вижда дали има спотанна овулация всеки месец. при нормална спермограма, направена задължително в клиника по стерилитет, и при доказана овулация бебето стана без проблем. друг е въпроса по отношение на гинеколога дали ще проведе адекватно фоликуметрията. успех
Виж целия пост
# 2
vesi_koce , всеки гинеколог разполагащ с апарат за УЗ диагностика (и завършил курс по образна диагностика) може да проследи цикълът ти в три поредни месеца и да ти каже кога е овулацията. Най-добре е между 10-12 ден от МЦ да се отиде на преглед за да се види дали има доминантен фоликул и след това лекарят ще ти каже кога да отидеш пак за да се види дали се е спукал фоликула и дали е настъпила овулация. МЦ се брои от първият ден на кървенето. И е по-добре УЗ прегледа да бъде вагинеален. А също така е добре да се отиде в клиника по стерилитет(независимо дали има или няма съмнения за такъв) отколкото в кварталната поликлиника.
Виж целия пост
# 3
Използвам темата, за да попитам нещо свързано с фоликулуметрията. Моля ако някой знае да ми каже в какъв случай се налага употребата на прегнил за спукване на фоликула? Как лекаря преценява дали се налага прегнил или може да се разчита на естествено пукане на фоликула? 
Виж целия пост
# 4
Когато се прави инсеминация или ин витро винаги се използва Прегнил или друг медикамент с подобно действие. При АРТ е много вожно да се знае кога точно ще настъпи овулацията. Именно това е предназначението на Прегнила. Смята се, че О настъпва след 36 часа, разбира се, зависи на каква големина на фолекула е сложен.
Виж целия пост
# 5
Мира, благодаря...Аз не правя инвитро или инсе....само стимулация и ми е интересно дали лекарката ми ще прибегне към прегнил или не...Но да се надяваме тя да прецени добре. До момента не ми е споменала за прегнил или друго...МОже би чака утре да види големината на фоликулите. Благодаря ти пак за отговора.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия