Помогнете-към кой да се обърна?!

  • 5 856
  • 85
Проблемът е следният:
Във входа на майка ми живее възрастен мъж ,чиито съпруга и син са починали отдавна.
Човекът е сам,"гледа" го племенник на съпругата му ,който всъщност няма как да го гледа ,защото е в Гърция -срещу страхотен апартамент в най-добрият квартал в Русе!
Тъй като "гледачът" липсва от страната ,го "гледа" майка му ,но въпросната Неда (майката на наследника) вече над месец държи човечецът заключен.
Възрастният човек постоянно удря по вратата и така целият вход няма покой.Храна му носят от дъжд на вятър ,апартамента му е ошушкан до кости-има само голи стени и абсолютно никаква покъщнина -няма дори къде да спи.Просто голи стени-без мебели ,без килими ,без НИЩО.
В няколкото дни ,когато не е бил заключен съседите му носили одеяла и стари дрехи ,също и храна ,при следващото посещение на Неда всички тези вещи липсвали.Намерихме телефонът й ,защото се съвещавахме ,дори аз и се обаждах да се разправям с нея ,но тя затваря.Една съседка звъня в полицията ,оттам и отказали съдействие.
Този възрастен мъж получава 300 лв пенсия ,за която смятам би бил гледан доста по-добре в някой старчески дом.
Това не е всичко-нека разкажа фрапираща случка от днес-бях на гости с майка ми и излизайки от входа се чу едно жално :"Помощ ,помогнете ми!"..спряхме ,той се беше подал на терасата и ни подаваше кабела на разклонител ,за да му закачим едно изхвърлено на тентата на аптеката одеяло ,за да се завиел...думи нямам.Понеже колкото и да е ниско терасата му ,кабелът беше къс и нямаше как да се получи плана му нервите ми не издържаха и реших да се посъветвам с вас.
Към кого да се обърна?Човекът не ми е близък ,но ме измъчва това ,което се случва с него?Как да помогна?Посъветвайте ме!
Виж целия пост
# 1
Каква причина посочиха за отказа си да съдействат от полицията?

Иначе така като чета, много идеи ми идват, ама всичките се преследват от закона.
Виж целия пост
# 2
Защото проблемът не бил в тяхната компетентност ,моля ти се newsm78
Виж целия пост
# 3
Повикайте социалните служби и полиция. Незабавно! Полицията не може да отказва да реагира на сигнал за човек, който вика за помощ.
Няма да се впускам в подробности, но имам горчив опит от подобен проблем. Умориха хората и им взеха апартамента.
Виж целия пост
# 4
Повикайте социалните служби и полиция. Незабавно! Полицията не може да отказва да реагира на сигнал за човек, който вика за помощ.
Няма да се впускам в подробности, но имам горчив опит от подобен проблем. Умориха хората и им взеха апартамента.
Оххх...Бабилия ,тръпки ме побиха!Ако се случи нещо лошо с човечецът просто ще се обвинявам ,че не съм била достатъчно настоятелна CryЩе звъня в социалните утре!
Виж целия пост
# 5
На първо четене ми идва идея да потърсите помощ от социални грижи-те могат да вземат отношение и да настанят човека в старчески дом,но май пак трябва съгласие от роднини.За помощ от полицията-незнам дали наистина е от тяхната компетенция.
Виж целия пост
# 6
Жалба в социално подпомагане и при разглеждане на случая може да се отнемат правата на законния придружител.
Трябва да се размърдат при подаден сигнал.
Виж целия пост
# 7
Това е ужасно, обади се в социалните.
Виж целия пост
# 8
Лина ,той няма роднини ,а и ние ,съседите бихме могли да свидетелстваме какво се случва с него.
Това е просто ужасно."Гледачът" е някакъв племенник или роднина на съпругата му ,която отдавна е покойница.
Виж целия пост
# 9
Лелеее Бианко, толкова мъчно ми стана  Cry
И аз мисля, че социалните биха могли да помогнат.
А защо всички съседи не извикате някоя телевизия,
"Господари на ефира", "Здравей България".
Все някой може да направи репортаж  newsm78
Миличкия човечец  Cry
Виж целия пост
# 10
Щом има и свидетели - чудесно. Опишете случая при социалните,те ще задвижат каквито звена е нужно.
Ражи какво е станало  после Confused
Виж целия пост
# 11
Докъде може да стигне човешката жестокост, не е истина просто....

Трябва да се види как стоят юридически нещата. Той дали е подписвал някакъв договор за гледане, завещание, прочие... Може да се потърси адвокат, който да развали договора... Но наистина трябва някой да се наеме да му помогне. От добро сърце.
Виж целия пост
# 12
Скоро тука имаше една тема за една старица, "гледана" от близки, които след смъртта й наследили апартамента, но за сметка на това не се обадили на роднините да кажат, че жената е починала. Роднините бяха разбрали случайно.
Този случай може да не е такъв, де, но пък горкия човечец, да е затворник и да мизерства, дано откликнат и да можете да му помогнете.
Виж целия пост
# 13
Само да вметна, че ако стоите гледате отстрани, ставате не по-различни от самата Неда.
Виж целия пост
# 14
Именно искам да съм по-различна от нея ,затова мисля вариант какво да се направи и искам съвет.Като за начало мога да потърся съдействие от социалните ,но идеята за някоя телевизия също е добра!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия