Глоба за изоставена кола на улицата

  • 5 891
  • 16
Здравейте, във вестника четох, че глобата за изоставена кола е 500 лв. Въпросът ми е къде мога да подам оплакване/сигнал за един съсед, за да дойдат да го глобят. Омръзна ми да му гледам "паметника", който само заема място.
Виж целия пост
# 1
В общината по местоживеене или по скоро там, където се намира автомобилът. Първо лепят едни предупредителни лепенки, след това глобяват ( на баща ми му звъннаха на вратата ) и накрая вдигат колата и я карат на паркинг. Ако не си я прибереш в срок, ти се отнема. Поне във Варна действат така.
Виж целия пост
# 2
Мерси Рокси.   bouquet То си е разправия, ама някои хора като не се разбират с добро, ще трябва с лошо.
Виж целия пост
# 3
Дано успееш да издействаш някаква глоба поне,
защото на един мой съсед колата стои пред блока като паметник почти 20 години вече  ooooh!,
още е с онези черните номера от соца,
дълго време от общината му лепяха предупредителни бележки да я махне,
но той смята, че е някаква невероятна ценност, само да я палне и "ще литне като пушка"  Mr. Green,
накрая я вдигнаха с паяк ... и... #Cussing out... след няколко дни колата пак цъфна на старото си място пред блока.   
Посъветвал се човека с адвокат, разбрал, че няма законово основание да му я махат, ако си плаща данъка и той си платил данъка,  като непропуснал да насмете чиновничките в общината, платил и на паяка да му я докара обратно... и така  ръждясалата колицата си стои, даже бележки престанаха да му пишат. ooooh!
Виж целия пост
# 4
заринка - ако човек си плаща данъците може да си държи колата колкото дълго си иска на място където паркирането не е забранено.
Виж целия пост
# 5
И ние имаме такъв проблем,даже по-лош.Пред кооперацията ни от половин година седи катастрофирала кола,оставена на тротоара.Явно собственикът й,който не е наш съсед и изобщо не знаем кой е няма пари за пътна помощ и предпочита да си изостави колата,Рено Шамад,от миналия век.Обадихме се в полицията и там,след като провериха,че колата не е крадена,казаха,че не е тяхна работа.Ходих в общината да попитам каква е процедурата да махнат тази кола.Казаха ми,че трябва да подам молби ли е,какво е точно не знам и да приложа копие от нотариалния акт на апартамента в койта живея.Трябвало да съм собственик,за да мога да се оплаквам. ShockedДобре,аз съм собственик,но как така ще си давам нотариалния акт,просто не мога да разбера каква е тази бюрокрация.Мъжът ми реши да викне пътна помощ и да се изнесе тази кола в крайна сметка,защото загрозавя двора пред блока,направо ни вади очите.Казаха от пътна помощ,че изнасят коли само ако имаш талон,а ние нямаме.И така си седи колата като паметник на безумието.
Виж целия пост
# 6
стефани - я намерете някой по-мургави българи и им кажете за колата. След един месец няма да я има - толкуз железо бате веднага ще отиде на вторични суровини
Виж целия пост
# 7
Като стана въпрос за нотариален акт, KableTel, за да прекарат кабелна телевизия, искат нотариален акт и копие, копието остава за тях.
Виж целия пост
# 8
И ние имаме една такава кола пред блока. Очукана, потрошена, само заема парко мястото.
Ама, това с нотариалния акт ме уби. Има ли някакъв вариант да се оправи тая простотия в БГ? За да си сменя партидата на тока от частно лице на фирма ми искаха съдебно решение и актуално състояние, така и не разбрах от къв зор им трябват.
Виж целия пост
# 9
За да знаят дали имаш право да се разпореждаш от името и за сметка на фирмата най вероятно. Щото и аз мога да си прехвърля партидата за тока на произволна фирма от търговския регистър Wink
Виж целия пост
# 10
Да допиша:
Посъветвал се човека с адвокат, разбрал, че няма законово основание да му я махат, ако си плаща данъка и той си платил данъка,  като непропуснал да насмете чиновничките в общината, платил и на паяка да му я докара обратно... и така  ръждясалата колицата си стои, даже бележки престанаха да му пишат. ooooh!
мисля, че плащането на данъка няма отношение, а това дали колата е в движение или не. Значи ако колата е в движение трябва да минаваш ГТП и дължиш данъци. Ако не- трябва да декларираш колата като извън движение и не си слъжен да минаваш прегледи и да плаща данъци. Ако случаят е втория -т.е. съседът ти не е минал ГТП- би трябвало да не му оставят колата на улицата. В случая говоря от опит покрай "бараката" на баща ми, не съм проверявала законите.
Виж целия пост
# 11
Вие сте добре само с по една такава кола пред блоковете.
Я елате пред нашия да видите какво става.
От около 20-тина места, 6-7 са с такива коли.
И то най-хубавите места.
Виж целия пост
# 12
За да знаят дали имаш право да се разпореждаш от името и за сметка на фирмата най вероятно. Щото и аз мога да си прехвърля партидата за тока на произволна фирма от търговския регистър Wink

Е, че нали на каточентето за булстата пише кой е управител, в нотариалния акт също.
А и пак не разбирам защо й е на общината нотариален акт, копието, което остава при тях, за да пуснеш жалба?
И вече съвсем се обърках за какво ни е тази агенция за защита на личните данни като всичко стана обществено?
Извинявам се спам-а, но вече ми писна от тия институции.
Виж целия пост
# 13
Пред нашия блок с лопата  да ги ринеш тези паметници. Не са в движение, изгнили, нямат гуми, но комшиите си ги ползват за склад  ooooh!

Но пък имат претенции за .....
Виж целия пост
# 14
Навсякъде.Пред прозореца ми има една волга, вътре има детска количка стара , одеяла и ненам си кво...склад.Знам чия е.Има още няколко подобни.Допреди няколко години собственика я припалваше, вече дори това не прави.Имаме и един друг-взе си две еднакви коли и понеже му е хоби-постоянно от двете сглобява една, колкото по-ръчка там нещо, толкова по-шумен става събирателния образ.Малко по-надолу има върволица от катастрофирали по тротоара коли.Те явно се използват за части от близката работилница за коли, т.е.-има някакви Майстори-авто, не ги знам точно ауспуси ли сменят или гуми-все тая-важното е, че склада им за части е на тротоара поод формата на катастрофирали коли.И ей така.Това е в един от най-скъпите столични квартали и не спирам да се дивя и чудя-кой дава толкоз евра на квадрат да живее тук. Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия