Опит за самоубийство на приятелката ми. Търся помощ как да се държа с нея.

  • 6 776
  • 59
Извинявам се предварително за това, което ще напиша, но имам нужда да споделя и силно се надявам някой да ми помогне.

Приятелката ми се опита да се самоубие.

Постът е редактиран по молба ба автора.
Виж целия пост
# 1
Не знам защо никой не иска да ми отговори. Аз наистина не знам какво да правя. Цяла нощ съм плакала, но това определено не ми помогна.
Виж целия пост
# 2
Нищо не и казвай. Просто я прегърни.
И престани да се правиш на майка и. Явно няма нужда от това.
Виж целия пост
# 3
Първите лекари, които са я поели ще се погрижат за тялото й. Ткова тъпчене с лекарства не винаги остава без последствия. Вторите ще ровят в душата й за причините. Някои врати в сфери на образование, професионална реализация, ще бъдат залостени за нея. Не можем да даваме адекватни съвети. Ако можеше така, психиатри, прихоаналитици, психотерапевти и психолози щяха да стоят до един телефон със завишени импулси към тях и да работят от къщи. Щом споделя по-лесно с непознати, да пише в блог или форум.
А ти с тоя майчински инстинкт се омъжи и си народи бебета.
Виж целия пост
# 4
Твоята приятелка има нужда от подкрепа ,а не от майчини нтаставления·Тя иска просто да споделя и някой да я изслуша·Не бъди по- разумната ,а просто и бъди приятелка·
Виж целия пост
# 5
Аз по-подреден и по-правилно написан текст в този форум видях само веднъж.
Като след корекциите, че даже и след странирането на книжка е
(май има само 1-2 грешки).
Само заглавието звучи странно, очаквах да прочета съвсем друго нещо като го видях.

Струва ми се, че нещо не казваш.

Все пак, дано намериш начин да си помогнеш.

 


Виж целия пост
# 6
Защо се хванахте за този майчински инстинкт всички... Момичето и без това е объркано и притеснено и само иска да помогне.

Не пишеш колко годишна е приятелката ти, с какво се занимава? Да не би да има проблеми в работа, проблеми с мъж? Явно е била в депресия. Според мен не я разпитвай нищо. Иди в болницата с букет цветя, прегърния, поплачете си заедно. После излизайте на разходки, на въздух, слънце... някой ден тя ще има нужда сама да ти разкаже цялата история.
Виж целия пост
# 7
Освен да си до нея когато има нужда ,да я прегърнеш без да й говориш,
никакви съвети,освен ако тя поиска
никакви упреци--от сорта--а защо не ми сподели,уж сме приятелки... Naughty

Виж целия пост
# 8
Била съм на твоето място и не мога да ти дам друг съвет, освен да направиш каквото чувстваш. Незнам и колко близки сте всъщност. Може ти да я усещаш по- близка от колко тя теб, така че не я обвинявай, че не ти е споделила.
Виж целия пост
# 9
Не се притеснявай - това е било мнимо самоубийство. Твоята приятелка не е искала да се самоубива а просто някой да й обръща внимание. Среща се доста често сред така наречените мними "самоубийци". Най-характерното за тях е че уж ще се самоубиват, режат си вените, но веднага се обаждат на някой близък, реват по телефона и хоп някой идва да ги спасява. Така търсят внимание и грижи.
Ако наистина искаше да се самоубива нямаше да се обади на никой или щеше за по-сигурно да се хвърли от 8 етаж на някой блок. Така че нищо й няма на приятелката ти просто манипулира хората около себе си с тези уж опити за самоубийство.
На мен друго ми е по-интересно - колко сте си близки примерно. Освен че сте много близки приятелки, освен че живеете заедно нещо друг заедно правите ли? Примерно кекс правите ли заедно?
Виж целия пост
# 10
Проблемът с "мнимите самоубийства" е, че в повечето случаи се повтарят и току виж станали съвсем реални. Да, манипулация е, но има причина да се случи. Затова се търси помощ от специалист. Що се отнася до твоето поведение, Avichka , бих послушала кака ни Сийка.
Виж целия пост
# 11
От това, което прочетох, си мисля, че явно иска да бъде спасена, но най-вероятно не точно от теб. Фактът,че все пак се е обадила на някого, говори достатъчно. А онзи приятел, на който се е обадила, доколко всъщност й е близък?
Виж целия пост
# 12
Дори споменаването на самоубийство е сигнал, че такова може да бъде извършено, Борисе. Хората изпращат сигнали и с думи.
Виж целия пост
# 13
Потърсете специалист, но не психолог, а психиатър терапевт, защото в случая е необходимо да бъде и лекар. Аз също не те съветвам да я доминираш с майчинско поведение, защото очевидно няма високо самочувствие щом не цени живота си, а един властен и демонстриращ превъзходство с помощта си човек ще я смаже още повече. Свържи се родителите или някой близък, който да я заведе на специалист, защото това не е твоя работа. Увери се, че няма да те издадат, защото ще се почувства предадена. Тук има списък със специалисти, а водещите темата могат да ти препоръчат някой за конкретния случай.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=359775.0

Предполагам, че твоята приятелка е все още в пубертета, който може да продължи до 20-25 годишна възраст. Това е възраст, в която хормоните и други фактори доста разклащат психиката, така че всичко може да е шега, но и всичко може да е сериозно. По- добре да се гледа на нещата като на сериозни отколкото да завършат фатално. Дори и да няма намерение да се самоубие това поведение е сериозен зов за помощ. Необходим е специалист, а не консултации от форуми.
Виж целия пост
# 14
Необходим е специалист, а не консултации от форуми.

А, именно.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия