намаляват ли ви таксата в частните градини при боледуване

  • 1 649
  • 24
Обръщам се с този въпрос към всички родители,чиито деца посещават частни дг или ясли.Знаем,че малките често боледуват.Чудя се,редно ли е при отсъствие повече от 10 дни да не се приспада поне 1/3 от сумата.Моля споделете опит.
Виж целия пост
# 1
побутвам да споделим мнения и опит
Виж целия пост
# 2
Намаляват само част от нея - за храната. И то само ако детето не е посещавало градината повече от 10 дни. Иначе нищо не връщат Sad
Виж целия пост
# 3
Значи това е практика,а аз мисля,че при отсъствие повече от 10 дни просто е изнудване да ти прибират цялата сума
Виж целия пост
# 4
Съгласна съм, беникал  Peace
Мисля, че навсякъде е практика да не се приспадат пари, когато детето отсъства. Дори в едната от градините, които посетихме преди да изберем, директорката каза, че ако малкия няма да посещава градината юли и август пак ще трябва да платим по половин месечна такса  Shocked Един вид за да си запазим мястото трябва да плащам по 250 лв на месец .... Но разбира се положението е такова, само защото в момента има голямо търсене на градини в София. А пък за жалост за много малка част от градините е оправдана месечната такса  Whistling
Виж целия пост
# 5
В градината, която посещава сънът ми не приспадат никаква част от таксата, дори тази за храна.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 6
Записвам се да следя темата.

Беникал - всъщност децата ни са в една ЧДГ май.  Peace Честно казано при записването не повдигнах въпроса с връщането на такса при боледуване, защото предполагах, че ще е както при другите градини - обикновено връщат таксата за храна и/или някаква сума при над 10 дневно отсъствие(всъщност май само в една ЧДГ ми казаха 20%). При нас не връщат ли поне някаква такса за храна?  Thinking
Виж целия пост
# 7
До момента само за Чуден свят съм чувала да се плащат присъствените дни. При нас нямаше и 1% намаление, а при операцията от 3-та сливица не е ходил 1 месец...
Виж целия пост
# 8
При нас при отсъствие не плащахме само за храна. При записването ме предупредиха, че таксата се плаща цялата, независимо от причината за отсъствие.
Виж целия пост
# 9
Питането ми е по принцип каква е практиката в различните градини.Доколкото разбрах,никъде не се връщат пари,но ако  отсъстваш повече от половин месец  съм чувала,че ти приспадат половината сума за деня .Моя близка ми се оплака,че от 1 месец детето й е стояло в чдг само 5 дни.После се разболяло и цял месец не ходило.Платила си цялата такса-500лв.Ивон,при нас мисля,че над 5 дни се приспада храната,но как е точно като суми не знам.
Виж целия пост
# 10
Да дните в които детето отсъства поради боледуване не се заплащат в нашата градина.
Виж целия пост
# 11
Да дните в които детето отсъства поради боледуване не се заплащат в нашата градина.

Също и в яслата, която посещава синът ми.  Peace
Виж целия пост
# 12
Явно е до политика на директора,добре че на места има и коректно отношение.Мисля си,че като платиш 500лв,ще бързаш да пуснеш детето и то ще отиде недолекувано.Така и в чг ще си боледуват децата,както и в държавните.
Виж целия пост
# 13
Не може да се сърдиш или да обвиняваш, че таксити са такива - все пак собствениците не следва да губят, а да печелят.
Това е бизнес  Peace.
В градината на дъщеря ми при отсъствие се приспада сума от следващото плащане.
Виж целия пост
# 14
Тук никой не коментира нито градините,нито таксите им,а само дали е редно да се приспада част от тях при боледуване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия