УЖАС ПЪПКИ

  • 2 128
  • 13
Мили Мами да Ви се оплача и моля за съвет, малката е на два месеца, преди известно време ни се появиха пъпки по бузките, най вероятно млечни или от таплото незнам, но най-лошото бе че след като избиха / бяха малки но с връхчета / станаха на черни точки.
Сега си имаме на едната бузка една черна точка а на другата три направо е ужасно като я гледам Weary е не са много големи трябва да се вгледаш за да ги видиш, явно за в бъдеще ще е с проблемна кожа, направо се чудя как да ги махна, дайте някакъв съвет все пак е малко бебе и е грозно
Виж целия пост
# 1
По-добре е не да се чудиш как да ги махнеш, а да разбереш на какво се дължат.
На малко дете нищо "не му е грозно".
Виж целия пост
# 2
малката е на два месеца, преди известно време ни се появиха пъпки по бузките, най вероятно млечни или от таплото незнам

    А трябва да знаеш!На тази възръст сина ми също имаше пъпки, но след изследване се оказа, че са от стафилококова инфекция.За това те съветвам да навестите педиатъра на детето ти.
Виж целия пост
# 3
Естествено ,че  е трябвало още когато са и избили да посетиш лекар. Според мен са замърсени и затова са станали на черни точки. Разбери причината и не си мисли глупости, че ще е с проблемна кожа !
Виж целия пост
# 4
Естествено ,че  е трябвало още когато са и избили да посетиш лекар. Според мен са замърсени и затова са станали на черни точки. Разбери причината и не си мисли глупости, че ще е с проблемна кожа !
И на мен ми приличат от замърсяване като да са или от някакви мазнотии-мажете ли го с нещо? С какво по-точно?
Виж целия пост
# 5
При моето бебе пъпчици от претопляне излизаха по вратлето или по раменцата. По бузките имаше около първия месец, педиатъра каза, че са хормонални и да не мажа с нищо, до седмица ще завяхнат и ще изчезнат, но освен по бузите имаше и на коремчето и по гърдичките. Бяха червени, но без бяло връхче, по - скоро петънца. Пъпчици от претопляне може да са с бяло връхче, но да станат на черни точки  Shocked Може да си ги замърсила ако настоятелно си мазала с нещо, те по принцип не се мажат, просто детето се облича адекватно на температурата около него, не се навлича. Заведи детето на кожен лекар да ги види. 
Виж целия пост
# 6
Отидете на кожен лекар,той ще прецени най добре,но и ние си имаме от време на време пъпчици,но черни не Naughty
Виж целия пост
# 7
На дъщеря ми бяха излязли на 11 месеца по бузките и тялото. Бяха от киселото мляко. Заведи детето на лекар.
Виж целия пост
# 8
Само да не ти минава през главата да ги пипаш или да ги дразниш с ръце,бебетата са склонни към инфекции и не се чуди ами иди да ти изпишат нещо да ги намажеш да не станат повече.Не се претиснявай бебето НЕ може да е грозно от две пъпки и какава проблемна кожа на 2месеца не си мисли глупости.Дъщеря ми имаше пъпки но от прегряване бях я изкъпала и моя свекър да вземеш да влезнеш при нея и да й сложиш една дебела поларена шапка  дето я изкарвах на вън с нея и като се има предвид че вътре си беше топло и детето си беше много добре той решил че ще я простудя та взел че я завил едно хубаво и шапката и за 20 мин докъто бях в банята ии докъто се изкъпя детето вече беше прегряло на 100 градуса щях да ги трепя #2gunfire по главата пъпки след 2 часа ама такива гадни и големи че лошо да ти стане и плъзнаха и по лицето. #Cussing outзаведох я на кожен и ми даде идно кремче минаха.Ама да знаеш от мен не обличай и не навличай бебка   
Виж целия пост
# 9
Ние имаме на бузките ситни пъпчици и кожата постоянно е изпръхнала.Мазах с какво ли не,а и лекарката каза че такава ще си му е кожата,дори ще избият пъпки по тялото.И на мен не ми е приятно да го гледам а и всеки ни пита:Какво е това,защо е така???Но мисля че трябва да се примиря Peace
Виж целия пост
# 10
Консултирай се с лекар.Ние също понякога имаме ситни пъпчици , но минават бързо и не съм мазала с нищо.
Виж целия пост
# 11
Да не е бебешки пубертет това? Бебка на 1-2 месеца стана абсолютно ЦЯЛОТО й лице в пъпки - ама всякакви пъпки - черни точки, с бяло връхче, беше ужас. Даже ходих точно на педиатър заради това и се оказа бебешки пубертет. С нищо не я мазах, минаха й от самосебе си. Дано и при вас проблемът да е безобиден! Peace
Виж целия пост
# 12
По принцип е нормално да им излизат пъпчици на бебетата без това да значи, чче има някакъв проблем. В първите месеци им излизат вследствие на хормоните и сами си из1езват без да се мажат. Може да им излязат от дреха от неподходящ и дразнещ материал, козметика и т.н. Но честно казано на бебка черни точки не са й ставали. При всички случаи не пречи да се посъветваш с лекар, все пак това им е работата  Peace
Виж целия пост
# 13
И моя син така се опъпчи 1 месец.Ужасни гнойни пъпки.Точно като акне.Минаха си,но и аз забелязвам,че има следи от  тях като малки пори,но не са черни още(слава богу).Майка ми и аз сме с едри пори на лицето и за съжаление и малкия явно  ще е така. Confused
Ето нагледно:
http://media.snimka.bg/2861/011978284-big.jpg
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия