изследване за постъпване в ДГ

  • 920
  • 3
Лекарят ми написа направления за прием в ДГ-кръв, урина,паразитологично изследване от дупето с тиксо се взима проба и се залепва върху стъкалце,микробиологично изследване на изпражнения.
Реших да направя изследванията в ЦИБАЛАБ. Събудих Пепи в 7 сутринта и до 8,30 ч. го наливах с течности и го молех да се изпишка. Най-накрая стана работата и дори се изака и взех проба и от там.
Отидох в ЦИБАЛАБ,чаках 1 час  и се оказа ,че работят със здравната каса само за урината и кръвта, а останалите изследвания трябваше да платя. Затова реших да отида до нашата поликлиника да ги оставя там, а те ги носят за изследване в ХЕИ. Обаче аз отидох в 10, а те приемат материал за изследване до 9,20.
Та въпроса ми е дали знаете паразитологичното изследване мога ли  да го занеса същото в понеделник или трябва да търся стъкалце от някъде и да взимам проба отново? И за изпражненията да питам-ако ги взема в неделя предиобед и ги сложа в хладилник до понеделник сутринта ще бъде ли валидно след 24 часов престой?
Виж целия пост
# 1
За лепенката да ти кажа не помня. За акито обаче може спокойно да престои в хладилник до 24ч. Обади се да питаш личния ви лекар за лепенката.
Виж целия пост
# 2
Хм, нашата педиатърка каза престой в хладилника не повече от 12ч.  newsm78, питай пак вашия лекар за всеки случай...
Виж целия пост
# 3
Не можеш да оставиш нито едно от двете да престои повече от 1 час, защото след това изследването няма да е валидно, а пък във хладилник още по- малко, защото така ще направиш пробата стерилна. Вземи си пробата в понеделник и ако отново не ти я приемат в поликлиниката си я занеси в ХЕИ лично, така също може. Ако имаш възможност пък пробвай в ДКЦ, което има микробиология - например в 3-та градска.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия