Говорите ли на неродените си бебета?

  • 1 830
  • 31
Здравейте, бъдещи и настоящи мами!
На няколко пъти чувам, че е хубаво да говорим на нероденото си бебче. Към 7 месец то вече можело да възприема слухово - не точно глас, но вибрации, тон...Но на мен някакси не ми идва от вътре да почна да му се лигавя на детето, а му казвам нещо само като ме рита. При вас как е - аз ли не съм наред или е нормално да не можеш да го възприемеш?
(А за таткото изобщо не искам да споменавам - не мога една дума да го накарам да каже, само на мен говори).
Виж целия пост
# 1
Не съм и говорила,но си слагах слушалките на корема и и пусках музика Wink
Виж целия пост
# 2
Аз не. Ще изчакам да се роди пък тогава. Засега само музика ще слуша. Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Аз много си приказвах с бебчо, докато беше в мен. А всяка вечер мъжът ми също й говореше и ако искате вярвайте, но бебчо като чуеше неговия тембър и започваше да рита. Чела съм за това по книгите, но ето че и на мен ми се случи - в крайна сметка то вече е вашето бебе, а не чак като се роди. baby_neutral
Виж целия пост
# 4
веднъж го попитах строго: "Кого риташ ти, бе?" и дотам.

Музика избрана не му пускам, да не вземе да се пристрасти към нея. Пускам щуротии, като се сетя - кипърска народна музика, Брамс или звуци на мяукаща котка. Експериментите не показаха да си е харесало нещо определено. Телевизорът работи постоянно. А, май най-честото, което бебето ми чува, е звукът от кю Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Аз говорех много на моя мъник,понякога и баща му се включваше...Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Направи това, което чувстваш! Ако ти идва от вътре, му говори, ако не-недей.
Чувала съм и съм чела,  по принцип, че е добре да му се говори. Даже в Розали имаше статия от рода "Възпитавай детето си, още докато е в корем ти". Можеш да я прочетеш. Май пишеше да му четеш книги, да го водиш на театър и изложби, да му пускаш музика и тем подобни. Защо пък не?!
Виж целия пост
# 7
От време на време да Simple Smile Но по-често слушаше музика - едната слушалка в ухото на мама, другата на корема Simple Smile
Виж целия пост
# 8
И аз не му говоря - не ми идва отвътре . Като се роди тогава ще си приказваме .
Виж целия пост
# 9
Говорих много на бебчо докато беше в коремчето ми. Четях приказки на глас и слушах и си тананиках песнички. Какво ти пречи да го правиш, като си сама у вас или си с бъдещия татко?
Виж целия пост
# 10
Чета приказки по десетина на ден на голямата щерка. Малкото също слуша Grinning
Обаче за съжаление много често слуша как крещя  Cry заради дивотиите на голямата. Кой знае какво си мисли вече това бебе - майка ми е истеричка newsm78
Виж целия пост
# 11
От време на време му говоря. Wink Особено когато си подава краченце или ръчичка от корема ми, аз го галя и му приказвам. Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Аз също говорих на бебка,баща й също .тя ми отговаряше чат -пат с дупене Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Не ми се случва много често, макар че от време на време като се разрита много почвам да му приказвам и да тананикам някоя песничка Grinning
Виж целия пост
# 14
И двамата със съпруга ми говорехме на бебчето още докато беше в корема ми. Аз му разказвах кой и какво го очаква след раждането. Поръчвах му много дас пи и да не плаче много  Grinning И то взе, че ме послуша  Wink - явно разбира от дума  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия