Моля за информация - съчетаване на сиропи за кашлица

  • 22 975
  • 10
Моля някой разбиращ да ми помогне, т.к по това време на денонощието няма към кой лекар да се обърна.

Детето е с кашлица и пие Ердомед.
Днес дигна и Т, заведохме го сега вечерта в дежурния ни център, при което лекарката ни изписва допълнително сироп Синекод, като твърди, че Ердомеда бил антиалергично?!!!

Така сега чета листовките и на двете:
Ердомед- втечнява секретите, може да се прилага едновременно с лекарства подтискащи кашлицата
Синекод - подтиска кашлицата, но да не се използва заедно с други лекарства за лечение на кашлица, т.к може да доведе до задържане на секрет...

Какво да правя?
Тази лекарка, при която бяхме сега не я познавам, не знам дали е добър специалист, просто дежурен педиатър... не знам мога ли да имам доверие да ги съчетая??
В момента нямам на кой друг лекар да се обадя, за да поискам съвет.

Отделно ни изписа за мазане Пулмекс бебе, както и Кациев люконат лактат, който за пръв път го чувам, в последствие го видях на рецептата и идея си нямам каква връзка има с кашлицата....

Може ли някой по-информиран да ми даде съвет?
Виж целия пост
# 1
За сиропите нищо не мога да ти кажа.
За калциевия глюконат-на нас личната лекарка ни го изписваше точно при силна кашлица,суха.Във форума съм чела,че в другите държави не се използва.Аз обаче си имам доверие на лекарката и съм го давала.Май се води противоалергично.При нас поне помагаше май.
Виж целия пост
# 2
не е желателно и двата заедно.
може би е чула Ериус, вместо Ердомед и за това да ви е казала, че е противоалергично.
Какво да му дадеш, зависи от кашлицата - ако е суха, непродуктивна, без характерния звук на секрет Синекод и в момента в който стане влажна го спираш и даваш муколитик, ако е влажна кашлицата - муколитик (втечняващ секретите......сироп).
Пулмекс е хубав, на нас ни помага (за бронхитите), обаче никога не го използвам ако детето има Т, тъй като загрява, а в случая организма има нужда от охлаждане.
Виж целия пост
# 3
Наде, аз не бих дала нещо за подтискане на ка6лица (в случая Синекода), особено когато пие нещо за втечняване на секрета. Така има опасност отделения секрет да се задързи по дробовете и да услозни ситуацията. Бързо оздравяване на Стивън Hug
Виж целия пост
# 4
Защо не дадеш някакъв комбиниран сироп ... newsm78 Примерно аз съм давала на синът ми Димекс , който ми го изписваше моето Педи и съм много доволна , пък и цената му е слава Богу около 3 лв . , а глюконата винаги сме го ползвали при кашлица  Thinking Консултирай се все пак с лекар , но това е комбинирано сиропче и действа добре . Скорошно оздравяване   bouquet
Виж целия пост
# 5
най добре питай лекар не ги комбинирай сама
Виж целия пост
# 6
Не съм ги комбинирала сама, по лекарско предписание е, но както по-горе написах е от дежурен, непознат лекар и ми е малко съмнително, т.к за първи път ни изписват такъв сироп за подтискане на кашлицата...
Виж целия пост
# 7
Синекод не бих дала. По добре изчакай до утре и заведи детето при личния лекар.
Виж целия пост
# 8
Ами да, изчакай, за 1 ден нищо няма да му стане на детето ако изчакаш личната.
Виж целия пост
# 9
Какво стана?Изясни ли се ситуацията?Нали не си дала и Синекода?
Калциевия глюконат се изписва при алергия.Явно дежурния лекар е изписал лекарства,колкото да изпише нещо.
А димекс-а съдържа противоалергична съставка и съставка за суха кашлица.Ако детето има секрети е абсолютно неподходящ,колкото и да ви радва цената му.
Виж целия пост
# 10
Вчера бяхме при личната, спряхме Ердомеда и Синекода, изписа ни Димекс....

Мисля, че има леко подобрение, поне детето не кашля през нощта, сутринта като се събуди се скъса да кашля, а сега през деня - нищо.
Май няма секрети, лекарката каза, че било нещо средно между суха и влажна кашлица.

Пуснаха ни и кръвна картина, всичко е в норма, а Т вече намалява.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия