нови кисти след лапароскопия

  • 1 037
  • 9
Здравейте моимчета,
пиша ви тъй като вече съм на дъното на отачянието. Януари месец правих лапароскоипя в Майчин дом. Имам поликистоза, придружена с оксмяване по брадичка, гъди , отзад на опашката , на корема, бакенбаде, почти по цялото тяло и акне, което се появи на 23 години и което отшумя с течение на времето, сега съм на 30г. След лапарото изчакахме 3 месеца, но нямах спонтанна овулация , напарвих хормонални изследвания и се оказа , че LH  и FSH продължават да поддържат високите си стойности&
LH: 18.33 , реф. ст/сти 1.9-12.5
FSH- 12.73 , реф. ст-сти 2.5-10.2
Тестостерон - 1.62, реф. ст-сти 0.49- 2.64
Prolactin:480.2(59.3-619)
DHEA S 5.57(2.68-9.
Имам и умерена инсулинова резистеннтност, дактор Тодорова предписа глюхофаж. Сега на 4 ме сец започнах стимулация с по 1 таблетка клостилбегит и на 12 ден имаше 13 мм фоликул , и 5мм ендометриум, а на 15 ден беше нарастнал само с 1 мм и се появиха нови кисти, които подтискат овулаицята. Това го установи доктора в Бургас. Веднага се обадих на омя доктор в Майчин домо, кой то прами лапарото и той ми каза , че това не били кисти. Общо взето вече не зная на какво да вярвам. Сега доктора от Бургас, кааз, че положението ми е много сериозно, и минавам на клостилбегит по 2 таблетки дневно от 3 до 9 ден, от 1 ден на цикъла естроферм до 14 ден , а от 15 до 25 ден 2х1 дуфастон. Не зная дали увеличената доза на клостила, ще адде резултат , вече не вярвам, продължавам да нямам овулаиця и аде се появявят нови кисит и вече съм на ръба на отчаянието. Моля , ако някоя от вас е имала подобни проблеми, хормонални , с окосмяването и с появата на онви кисти да ми пише, имам чувството , че вече ще полудея. Благодаря ви предварително.


Виж целия пост
# 1
аз съм с поликистозни яйчници с наднормено тегло а пък за окосмяването да не ти приказвам,преди почти 2 г ми направиха лапаро заради поликистозата и само след 2 месеца пак си ги имах,сега пия клостил вече трети цикъл(пия ги три месеца почивам 2-3 и пак ги пия 3 месеца и така,2 по 1 от 3 ден на цикъла)но резултат няма,да не ти говоря пък как се чуствам като знам че прекалената употреба на клостила може да доведе до изчерпване на яйчниковия резерв и че също така изтънява лигавицата на матката,разбира се има лекарства които оправят този проблем,но всичко това така ме отчайва,лекаря не ми прави и фоликуметрия за да следи дали има ефект лекарството,просто да съм си го пила пък кат се почивало нямало проблеми,абе кво да ти кажа,то теглилото на жената никъде го няма.
Виж целия пост
# 2
мила кутията ти е пълна и не мога да ти отговоря,изтрий съобщенията си за да мога да ти пиша на лични
Виж целия пост
# 3
eй сега ги  изтривам
Виж целия пост
# 4
здравейте,пих дуфастон 10 дена и сега би трябвало да ми дойде,но дали ще е изкуствено предизвикване от него или си е нормално, може ли да съм бременна и пак да ми дойде от него или ако има бременност въпреки дуфастона няма д имам цикъл?
Виж целия пост
# 5
monika ако има бременност естесвено няма да ти дойде,ако няма до десетина дни след спиране на Дуфастона ще се появи цикъла.
Виж целия пост
# 6
мерси за бързия отговор, а дали може от дуфастона да ме болят зърната на гърдите или от пмс ,или това се случва само при бременност
Виж целия пост
# 7
на никой ли не се е случвало:(
Виж целия пост
# 8
Моника аз не съм имала такива странични ефекти от Дуфастона но това не означава че при теб няма да ги има,това е хормон-прогестерон все пак,мисля че няма нищо обезпокоително но ако все пак много ти е притеснено,звънни на твоят доктор и го попитай.
Виж целия пост
# 9
ами не знам от какво е,но и зърната са ми потъмнели, от какво може да се получи? някой от вас видял ли е в себе си такава промяна?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия