Плаче без глас и спира да диша!

  • 8 803
  • 18
Здравейте, кажете ми моля ви какво трябва да се прави в такива случаи, за да не му стане нещо!  Синът ми го прави за 4ти път от вчера, не знам какво му става.  Изведнъж така се разплаква, че му "замръзва" физиономиятя и стои така с отворена уста без да издава звук - не знам колко време, стори ми се цяла вечност последния път.  Направо в ужасно, толкова се изплашихме всички.
Ако знаете какво се прави за безопасност и за да изреве по-бързо, ще ми е от полза.
Благодаря ви опредварително!
Виж целия пост
# 1
моят син като съвсем мъничък правеше така.натискаш силно зад ушите да го заболи и да заплаче или в дупката коята се образува между врата и рамото(ако ме разбираш) отново до болка в противен случай може да се задуши.при нас това отмина с времето стискам палци и при вас да е така! newsm10
Виж целия пост
# 2
При почти всички бебета го има, аз духвам в лицето, но съм чула, че при по-тежки случаи не действа, тогава ги обръщат надолу с главата ooooh!
Виж целия пост
# 3
Това се казва "захласване". Не едни наши съседи детето се захласва така, чак до посиняване. Виждала съм, че й духат в лицето... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
При почти всички бебета го има, аз духвам в лицето, но съм чула, че при по-тежки случаи не действа, тогава ги обръщат надолу с главата ooooh!

 newsm10
Точно - захласмане. И ние го правихме особенно като ходехме на лекар, много го беше страх горкото. Само духане в лицето ни спасяваше.
Виж целия пост
# 5
Pove4eto deca go izrastvat.Pri nas oba4e se slu4va6e mnogo 4esto i otidohme na detski nevrolog.Napravihme EEG i ima6e malko promeni.Nalogi se da davame antiepileptici za izvestno vreme.Sega vsi4ko e nared.Po princip e lo6 znak ako deteto se napikava dokato e v tova sastoianie.
Виж целия пост
# 6
Стискаш силно петичката, отстрани има едни точки, като ги уцелиш, и си поема дъх...
Виж целия пост
# 7
Духване в лицето; при по-тежки случаи - пръскане със студена вода. Не е проятно , но повечето дечица го правят. Все пак ако продължи много дълго време (като честота на инцидентите) най-добре да се посъветвате с педиатър!
Виж целия пост
# 8
Синът ми направи така на първата ваксина, тогава педиатърката го потупа по гръбчето, докато изрева. Дано това ви помогне. Другите мами са ти казали другите начини, духане в лицето, пръскане с вода.
Виж целия пост
# 9
Ех,добре че го прочетох,че не знаех Embarassed.А отскоро и ние правим така Sad
Виж целия пост
# 10
товасе казва "засиняване"по бабешки спасението е да му бръкнеш в устата да видиш дали не си гълта езика и го вадиш или обръщаш с краката надолу,израства се с възрастта
Виж целия пост
# 11
И Деси го прави този номер. Духвам и в устата и се оправя. Наистина е страшничко.
Виж целия пост
# 12
Здравейте,
бебетата често правят така и в много случаи това не е проблем.
Нашите баби казват „детето се захласна”. Процедурата също е бабешка – пляскане по дупето или по бузите, подухване в устата на бебето.
Но, не са изключени неприятни усложнения!
Казано в най-общ аспект, трудно може да се определи индивидуалния рисков фактор за тях, нито комбинацията от множество рискови състояние. В рисковата група влизат недоносените деца при майки с лош социален статус, недохранването, вредни фактори в околната среда, невежество.
Винаги има изход. При проява на такива захласвания, обърнете се към личния лекар. Може да има медицинска причина за това. Погрижете се постелята и възглавницата да не са меки, а крайниците на бебето да са свободни за движение. Не повивайте плътно бебето и не го оставяйте да лежи по гръб или по очи. Най-добрата поза е страничната, като периодично се сменя лявата и дясната позиция За тази цел може да подпрете тялото с възглавничка. За да се избегнат повръщания, които също водят до захласване, не прехранвайте бебето и го дръжте достатъчно време изправено за да оригне свободно.
Следете за хигиената и свежия въздух в стаята. Не оставяйте дълго време бебето без контрол.
Както се казва – помогни си сам, за да ти помогне и господ.
Виж целия пост
# 13
Малката го направи това за първи път като беше на 1 месец.Моя дъх спря с нейния и тогава не знаех какво да правя.Попитах педиатърката и тя ми каза да духвам в устата.И слава богу действа.Ние и до ден днешен се засиняваме и като й духна в устата се стряска и изплаква.
Виж целия пост
# 14
И аз наскоро пусках подобна тема Sad
Моят син,също се захласва.Понякога неможе да си поеме дъх пове4е от 10 секунди - тръска ме го,обръщаме го надолу с главата,щипем го,но в крайна сметка си поема въздух - като изревава и  припада от умората:(
Педито казва,4е това леко замайване след поемането на въздух,е поради кратката липсата на оросяване на мозъка.
При нас за свестяване помага студената вода - винаги проверявам да не си глътне езика.Ужасно съм стресирана и по4ти изпадам в депресия след всеки подобен инцидент Cry
Забелязала съм,4е тези сцени се разиграват само пред мен и са породени от абсолютни глупости  ooooh! - иска да си играе с безжи4ния телефон и го хвърля,неиска да му трием главата след къпане -манипулирани мнооого яко,ако нещо не му изнася.
Вси4ки казват,4е този проблем се израствал.Само дето на мен ще ми побелее косата докато този ужас приклю4и.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия