"Училището откъсва децата от естествената им среда,каквато е семейството."

  • 2 847
  • 71
Това твърдение беше изразено днес в "Часът на мама".А дали работата(професионалната реализация) също не откъсва нас-възрастните от естествената ни среда ?
 Mr. Green Thinking
Виж целия пост
# 1
глупости на търкалета.
Виж целия пост
# 2
  ooooh!Вече се чудят какво да измислят! Такава липса на въображение... Tired
Виж целия пост
# 3
Тази тема са си я изсмукали от пръстите Rolling Eyes.
Отдавна не гледам това предаване.
Виж целия пост
# 4
Антропологът Маргарет Мийд казва следното през 60те години: "За да има качествено обучение, трябва да изведем децата от училище". Казва го по повод намаляването на часовете по практическа подготовка по дисциплината "Наука" за децата от началното американско училище по това време. Никой не чува призивът й. Сега берат плодовете.
Виж целия пост
# 5
А какво общо има антропологията с педагогиката? newsm12Не съм съгласна стова твърдение в предаването.
Виж целия пост
# 6
Антропологията се занимава с всички аспекти на културното и цивилизационно развитие на човешкия вид. Не коментирам "предаването", изчерпало се е.
Виж целия пост
# 7
Семейството,което стоеше зад тази теза, сподели,че в момента дъщеря им не посещава детска градина и я водят с тях на работа в музикалния си магазин... и в бъдеще ще се опитат да продължат с домашно обучение...
Не знам дали точно това е естествената среда и най-добрата схема за обучение,но според мен образованието в този му вид не е в състояние да надвие над информационната буря,която ни заобикаля и често децата са по-запознати от учителите,чиито знания са остарели и неадекватни на развиващото се и скорострелно променящо се общество  newsm78
Виж целия пост
# 8
Естествената среда на децата е и обществото, в което живеят. Хората на тяхната възраст, авторитетите извън семейството им и т.н. Освен това успехът на човешката цивилизация се гради на това, че хората постоянно се учат, трупат знания, усвояват опита на поколенията преди тях и на тази база надграждат. Научно-техническият прогрес настъпва тогава, когато децата започват освен опитът на своите родители, да усвояват опита на цялата човешка цивилизация и това се случва точно в училищата и университетите.
Абе въобще пълни глупости.
Виж целия пост
# 9
Ако питаш мен,то и обществото не е естествена среда... newsm53 newsm62
Виж целия пост
# 10
А дали работата(професионалната реализация) също не откъсва нас-възрастните от естествената ни среда ?
 Mr. Green Thinking

Напълно съм съгласен че работата и кариерата откъсват жената от естествената и среда - да бъде майка, домакиня и грижовна и мила съпруга. На жените трябва да се забрани да работят.
Виж целия пост
# 11
А дали работата(професионалната реализация) също не откъсва нас-възрастните от естествената ни среда ?
 Mr. Green Thinking

Напълно съм съгласен че работата и кариерата откъсват жената от естествената и среда - да бъде майка, домакиня и грижовна и мила съпруга. На жените трябва да се забрани да работят.
И тогава ще могат на воля да извършват най-естествената дейност,да пишат по форумите  Joy
Виж целия пост
# 12
Не знам доколко ги откъсва от естествената им среда, но моето мнение е, че училището е една закоравяла, старомодна институция, която е много далеч от нуждите на едно съвременно дете. Уви, необходимо зло е. Мразех го ужасно, макар да не съм имала никакви проблеми там.
Виж целия пост
# 13
Е, какво сега да водя детето с мен на робато ли ?Това ли ще е естествената му среда?
Или най -добре да си стоим всички в къщи  newsm78 
Виж целия пост
# 14
Да живее домашното обучение!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия