неспокоен сън

  • 1 187
  • 19
Здравейте, мами!
Имам един въпрос. Моето бебче вечер заспива много трудно, много се върти и скимти. Към 4 ч. сутринта в съня си пак започва да се върти, да се напъва /като при запек/ и да реве и така до 6-7 ч. Това се повтаря вече повече от месец и ме съсипва... Бебчето е изцяло на кърма, храним се на поискване, нямаме отпаднало нощно хранене. Няма и запек - изхожда се по 2-3 пъти на ден. Споделих с лекарката му, но и тя не знае на какво може да се дължи това /прегледа му ушите за възпаление, но няма/. Някоя от вас сблъсквала ли се е с подобен проблем? И въобще има ли някой идея как да се справим, защото само 6 часа сън на денонощие някак не са ми достатъчни...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Щом кърмиш на поискване, предполагам, че и към 4 му предлагаш да суче - яде ли?
А през деня как спи?
Виж целия пост
# 2
Здравейте, мами!
Имам един въпрос. Моето бебче вечер заспива много трудно,

 Щом кърмиш на поискване давай му на бебчето да суче като плаче. Това би трябвало да го успокои. Кърменето задоволява и други нужди на бебето освен глада - може да има нужда от ласка, от майчината миризма, от ритъма на сърцето, което е слушало 9 месеца или най-общо казано от емоционална близост с мама Heart Eyes
Виж целия пост
# 3
Разбира се, че му давам да суче, но след това продължава да е неспокоен... Унася се за момент и се стряска и започва да скимти. Вземам го да спи при нас и по някое време вече заспива. През деня спи нормално, нямаме такива проблеми.
Виж целия пост
# 4
Да не би да има колики и затова така неспокойно да се мята и напъва. Не е задължително да са толкова силни, че да плаче силно и да свива крачета, но все пак да си има въздух в коремчето и червата и да му причиняват дискомфорт. Оригвай го честичко за да изкара хубаво въздуха.
А капки против колики пробва ли?
Виж целия пост
# 5
Приличами на колики.
Виж целия пост
# 6
Kато чета и аз май наистина са колики, свива ли крачетата и изпуска ли газове? Дръж го изправено доста след като се наяде. Щом не плаче значи не са силни, недей да бързаш с капките. Гушкай повече. Дано се разминат.
Виж целия пост
# 7
Уж са колики, после пък зъби, не знам какъв е проблема , но и ние сме така Tired За близо 6 месеца не е спал нито една цяла нощ, само два пъти до сега по 5 часа. Наистина е много уморително , но се свиква. Когато през даня е виждал много хора, които са го закачали и гушкали става още по нервен през ноща, затова съм ограничила контактите с него Thinking
Виж целия пост
# 8
И на мен ми приличат на колики. Използвате ли капки за колики? При нас за година се броят на пръстите на едната ръка нощите с 6-7 часов сън. Всяко бебче по различен начин се държи.  Момата без кърмене трудно заспива. Липсата на нощен сън се опитвам да наваксам с дневен. Скоро ще си изградите синхрон с бебчо.
Виж целия пост
# 9
тамън щях да пускам тема zа това.....при нас положението е обратното, преz нощта спинка ( пу_пу ) само с едно две кърмения, беz да мрънка, т.е. zдрав сън, но преz деня е като малко коте...нахранва се, zаспива, но съня е неспокоен и zапочва да проплаква от време на време.....после като се успокои zапочва да се усмихва......дали са колики наистина ? това е от няколко дни,  в акото има нещо като слуz, дали не съм го простудила ? Sad
Виж целия пост
# 10
добре познато ми е, при нас е между 6 и 8 сутринта! не са колики, при нас минаха; скимти и се гърчи, дори, когато суче; ако я събудя, веднага се ококорва и започва да гука, не изглежда като дете, което го е боляло нещо преди минута! прави го и денем, но тогава се събужда сама, предполагам, че са някакви бебешки кошмари!
Виж целия пост
# 11
Да не би да има липса на витамин д? Ние бяхме така и лекарят случайно видя, че бебка е оплешивяла отзад и ме пита направо как е съня на детенцето и като казах, че е неспокойна, много се стряска и върти, ме пита и дали се изпотява като суче, което също беше така. Каза, че това са първите симптоми на рахит. Назначи ни 5 капки вит. Д на ден. Провери и това. 
Виж целия пост
# 12
Аааа,с този рахит Twisted Evil Ние имахме същите симптоми,включително ужасно плешиво петно отзад (което слава богу,вече почти изчезна),но никакви истински признаци за рахит(доки си я чеква най-редовно за фонтанели и т.н.) и вит.Д въобще не съм давала.
Ние също спим много неспокойно между 4 и 7 сутринта - върти се,суче се,примрънква,по сто пъти захапва да суче,пуска се,след 5 мин пак си иска и т.н.,докато накрая в 7ч тя се събужда цялата усмивки и гукане,а аз колкото съм успяла да додремя и така Grinning
Виж целия пост
# 13
Каза, че това са първите симптоми на рахит. Назначи ни 5 капки вит. Д на ден. Провери и това. 

Зъхи, това ме притесни. Беба спи срсвнително спокойно (с 1-2 събуждания нощем), но се поти ужасно много при кърмене (и то от страната която я гушкам).
Сега давате ли вит. Д? Нашата лекарка каза сега да спрем приема през август. Всъщност до каква възраст се дава вигантол? Не си спомням с каката кога спряхме.
Виж целия пост
# 14
Каза, че това са първите симптоми на рахит. Назначи ни 5 капки вит. Д на ден. Провери и това. 

но се поти ужасно много при кърмене (и то от страната която я гушкам).

Исках да кажа НЕ от гушнатата страна, разбира се.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия