Прогнозата за времето

  • 5 663
  • 14
Здравейте,

Знаете ли какво са прогнозите за времето началото и края на юни !?

Аз вече съм побързала да направя резервации за море по това време и започвам малко да се безпокоя дали не избързах  Wink

Виж целия пост
# 1
Ако е за българското черноморие за началото на юни мисля че става само за плажуване ... без къпане в морето  Peace
Виж целия пост
# 2
Ако е за българското черноморие за началото на юни мисля че става само за плажуване ... без къпане в морето  Peace

началото на юни на Халкидики, а края на юни на българското черноморие.

Сега намерих един сайт със сравнително далечна прогноза, но никъде не дават информация за водата

http://www.accuweather.com/world-forecast3.asp?partner=netweathe … 0&locCode=EUR|GR|GR048|SALONIKA&metric=1
Виж целия пост
# 3
При тези жеги които се очакват тази година още средата на Юни водата ще е супер за къпане. В момента дори бургаският плаж се пълни ми казаха познати ...
Виж целия пост
# 4


Сега намерих един сайт със сравнително далечна прогноза, но никъде не дават информация за водата

http://www.accuweather.com/world-forecast3.asp?partner=netweathe … 0&locCode=EUR|GR|GR048|SALONIKA&metric=1

Благодаря за линка. Ние тръгваме на 31 май за Халкидики. Видях, че прогнозата за Солун е много добра - само на 1 юни ще вали, след това - слънчево и 30-тина градуса.
Относно водата - бяхме на Халкидики за 1-ви май. Времето беше хладно 18-20 градуса, но мойте деца се къпаха в морето. Голямата изкара поне 1 час вътре. Имайки предвид топлия май вероятно водата вече се е стоплила достатъчно.
Виж целия пост
# 5
понеже всеки се притеснява за времето по време на почивката си
намерих много сайтове с прогнози за времето- не знам обаче доколко са точни, прогноза за повече от три дни не е еточна, както казват
но все пак- който се интересува, ето http://www.stringmeteo.com/forecasts/index.php
Виж целия пост
# 6
Да побутна темата, че е доста полезна. Grinning

Аз лично ползвам много често този сайт и съм супер доволна. Нямат грешка.
http://bulgarian.wunderground.com/global/Region/EU/Temperature.html

Между другото - питане към модератор - дали не може да се махне от заглавието на темата думичката юни и да остане само прогнозата за времето или нещо подобно? Защото така повече хора ще я прочетат и съответно на мнозина ще бъде в помощ. Peace
Виж целия пост
# 7
надявам се точно от този сайт прогнозата да не е вярна -дават го от утре до вторник нонстоп валежи-ще ходим на море
Виж целия пост
# 8
Днес резервирах за Албена от 12.08., но като чета прогнозата се отчайвам. Доколко може да се вярва на дългосрочна прогноза според вас?
Виж целия пост
# 9
Не мисля, че дългосрочната прогноза е много сигурна. Май месец трябваше да пътуваме и аз  с трепет следях прогнозата всеки ден за мястото където отивахме. Отначало щеше да е слънчево, после щеше да е дъждовно, накрая като отидохме времето беше супер без нито едно облаче. Така, че не се притеснявай, а и по мои наблюдения на морето винаги е по-меко времето и дори и да има валежи като че ли са по- краткотрайни.
Виж целия пост
# 10
zozinia,имах нужда от такова успокоение! Hug Peace
Виж целия пост
# 11
ние след 2 дни заминаваме на море,а то почнаха заметресения и порои.. Mr. Greenдано времето се оправи,че чакането си изчаках за това море,пък то... Shocked
Виж целия пост
# 12
Днес резервирах за Албена от 12.08., но като чета прогнозата се отчайвам. Доколко може да се вярва на дългосрочна прогноза според вас?
Дългосрочните прогнози се правят на базата на апроксимация(приближение) с предишни години. Тази информация е направо от извора. Точните прогнози са до 5дни. Оттам нататък-своб. съчинения.
Често времето през август е с най-много слънчеви дни. Обаче е имало и години, през които целият е дъждовен.
Виж целия пост
# 13
Веднъж слушах една синоптичка от Русе, мисля беше. Та тя говореше за прогнозите и твърдеше, че прогноза за повече от 1-2 дни напред е несериозна. Мисля, че е права.
А дори да не е, нали хората ходят на почика - "Няма нищо по-хубаво от лошото време".
Много ми харесва когато съм на море и не става за плаж.
Но горчивата истина е, че 5-6 дни недостатъчни. Нужни са поне 2 седмици. Така прогнозите няма да ни интересуват.
Виж целия пост
# 14
utraedit,  и аз обичам да си спинкам в стаята, като вали...но с дете на море и лошо време, затворено в една стая,е... Shocked
Ние заминаваме на 20.08. за созопол, надявам се на хубаво време...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия