Простички игри (Боц, буба лази, друса конче...)

  • 29 793
  • 81
Вчера една продавачка тръгна да прави Боц на Йойо и аз осъзнах, че има много такива игри и почнах да му ги прилагам и той умира от кеф. Засега се сещам за Боц, Буба лази, друса конче (което май не е много полезно сега, ама после ще може). Също Йоан обожава да ме катери с крака прав, като съм полуседнала и да го подрусвам хванат под мишниците (без да стъпва, моля ви се, не ме бийте).

Дайте други идеи за простички, но супер весели игри!  ura
Виж целия пост
# 1
Дъщеря ми много се смее, когато и разперя двете ръчички и  въртейки главата си, я гъделичкам с нея по коремчето. От смях почва да хълца чак.
Виж целия пост
# 2
Ааа, също се сещам, много обича като го държа по корем върху мен и се правя все едно ще го изям, доближавам го и го отдалечавам и викам АААААМ!
Виж целия пост
# 3
не е ли малак още за такива игри Thinkingи аз гъделичкам по коремчето и по вратлето и голям смях пада Joy
Виж целия пост
# 4
В какъв смисъл малък... За друса конче - да, а в другите няма никакво напрежение върху краката. За раменете се чудя, ама то аз толкова го държа през мишниците, че... Ама айде да не отваряме ортопедичния спор пак... Joy
Виж целия пост
# 5
Можеш да му пееш "Хей ръчички..." със съответната жестикулация- ще му хареса.  Grinning
Виж целия пост
# 6
Ама кой жестикулира? Embarassed Grinning
Виж целия пост
# 7
С едно пръсче въртиш кръгче по овала на личицето и казваш....вървяло, вървяло едно камионче и срешнало друго камиотнче иказало...бип-биипп...и с бипкаш пръсче на нослето....
моят много го обича...правим го с всякакви камиончета, колички, моторчета, които искат да се изпреварват по бузките и челото му.....
Виж целия пост
# 8
Даааа! Знаех я тази, ама я бях забравила! Hug
Виж целия пост
# 9
Сещам се за прословутата игра, само не се смейте, Тути.
Криеш се зад нещо и се показваш, казвайки Тути.
Пак и се криеш и така. Сменяш посоките, от които се показваш и така караш бебето да "познае" от къде ще се покажеш този път...
Виж целия пост
# 10
Е това е английското Peek-a-Boo, което се чудех има ли еквивалент на български. Тути ми звучи странно... Laughing По-скоро Хоп! или Ехо!...
Виж целия пост
# 11
всъщност ма е - Ку-ку..... Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 12
При нас на дневен ред е ДА ДА ДА ДА ДА с различна интонация супер му е смешно или пърдешки по вратлето,подухване върху тумбака,повдигане на краката във вертикално положение и "схрускване" на палците,подухване върху стапалата ,въртене наляво надясно с леко увиснала главичка надолу да вижда обратно ,пеене на различни песни(осбено  О О О Обичам те мила ще те чакам на Старозагорската гара  Joy много се забавлява има и други, но не казвам).
Вечер светвам и  угасям крушката с някакъв  възглас.
Абе шантава работа Joy
Ако ми беше казал някой на каква маймуна ще се правя ,нямаше да повярвам.
Виж целия пост
# 13
Да, и Ку-ку може.
Когато Изабела беше бебе, всички около мен казваха Тути и аз така съм свикнала.
Така ме питаха: Играете ли на Тути?
Виж целия пост
# 14
Моята мишка се залива от смях,като я сложа по коремче и я гъделичкам.Или като и правя "бррр" на коремчето.А също и като и целувам вратлето.
Смее се и като и духна в лицето,а след това направя смешна физиономия.
А,също и като и помагам да пляска с ръчички. Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия