детска ясла 14 - филиал Пловдив

  • 2 974
  • 10
Здравейте мами, мисля да пусна детето си в тази ясла от септември догодина, тогава ще направи 2 годинки.  Естествено подхождам с притеснение към този момент и идеята ми е ако няко друг възнамерява да запише детето си там/или вече го е записал / да пише тук да обсъждаме, въпросите свързани с яслата, а защо не и да запознаем децата си, така когато дойде ммента те няма да са, като в небрано лозе и ще са по- спокойни ако са се виждали и са си играли преди това. Молба ще пускам в понеделник, тогава ще и поразпитам по- обстойно за подробностите.
Очаквам включване и на мамите, чийто дечица от тази година са там, понеже доколкото разбрах няма разделение по възраст та всички ще са в общия кюп   Grinning
Виж целия пост
# 1
Ние сме далеч от идеята за детска ясла още но да те питам като си подаде молбата какво ти казаха ще стане ли или има голям брой чакащи.
Виж целия пост
# 2
Записаха ни най-рано за юни 2010. Има много чакащи и наисти е доре по отрано да се подадът документите.
Виж целия пост
# 3
Записах дъщеря ми във въпросната ясла за август 2010 г. Документи подадох, още като беше на 1 м., защото знам как се "влиза" в яслите. В района на К. Париж за тази има най-добри отзиви.
Синът ми вече свършва яслите и ще тръгва на градина. Не е бил в тези ясли, а в съвсем друг квартал - така се случи, но дъщеря ми може би  ще е в кварталните.
Казаха ми, че трябва през август всъщност да се обадя, за да тръгнем евентуално през септември. Тогава ще сме на 1 г. 4 м. Ако не реша да я пускам по-късно /всичко зависи от това, как се развива малката и колко боледува/, живот и здраве, как се вика - другата есен с песен.
Виж целия пост
# 4
Здравейте! Моя син ходи в спомената ясла от м. Септември, тази година! Изключително съм доволна от абсолютно всичко, персонала е повече от прекрасен/говоря за персонала от 1-ва група/, малкия се адаптира изключително бързо, ходи с желание на ясла, детето ми никога не съм го взела мръсен, мокър или нещо подобно!

P.S. Ние сме във филиала на д.ясли №14, намиращ се на ул. Георги Кондолов, който вече си има и ново име "Слънчо"!
Виж целия пост
# 5
Здравейте и от мен,ние също сме подали молба за тези ясли и то още през 2008 г. но все още за нас няма место а вече са приели деца много след нашия номер.Онзи ден ходихме за питаме за пореден път и изведнъж се оказа че ние изобщо не сме ходили да видим какво става поне така ни казаха при което аз останах като гръмната защото ходя поне веднъж в месеца да не кажа и по два пъти а те хората не си отбелязали и сега чакаме евентуално през януари и дано да стане защото тя през февруари ще навърши две.
Аз обаче много се притеснявам за памперсите ,защото ние сме без памперс но доста често се изпуска и като се има на предвид че гледам да я слагам на гърнето през около час и на по малък интервал,а разбрах че в яслите ги слагали през два часа някъде и като ти се напишка един д-два пъти и му сложат памперса и тва е,та туй ми е болката на мен ,защото аз месеци се трепя да я науча и немога да кажа че е научена но все пак сме стигнали до някакво ниво и те да и сложат пак памперс -малко гадна работа.
Дано не е така ,но да ни вземат живот и здраве ще видим.
Виж целия пост
# 6
Може ли някой да каже какъв е режим в яслата? С како ги хранят, колко спят в колко искат да ги вземем децата, на какво играят с какво ги забавляват, вадят ли ги на двора и т.н
Аз мн се психясвам и ме е страх да го пусна но ще се наложи. Дано го вземат де от юни.
Виж целия пост
# 7
Сутрин приемат децата до 8.30. След това закусват, пеят песнички, играят си, правят им групови игри и занимания, "рисуват". Зимата не ги изкарват навън, а когато е топло излизат за по час и половина. 12 без нещо - 12 и нещо обядват ... В 12.45 са по леглата, вдигат ги в 15.30. В 16 закусват, в 16.30 играят, чувала съм ги да пеят, чакат "майка ти" ... Това е в общи линии при нас. Занимават ги, учат ги, моето дете се чувства добре там  Peace Менюто е изнесено до вратата и всеки ден го виждаш, седмична програма със занимания - също има изнесена.
Мойто дете не е в ясла 14, но мисля, че режимът е сходен  Peace
задължително питаш сестрите, каквото те интересува  Peace

/и един съвет - колкото повече се "психясваш", толкова по-трудно ще изживееш пускането на ясли, приеми го като нещо нормално, каквото и е, и няма нужда от допълнително напрежение, защото децата също го усещат
Виж целия пост
# 8
И отново да се включа - Вече подготваме документи за ясла,но не за 14-га разбира се.Там пак започнаха да ни мотаят колко много деца имало,как хората си подавали жалби в кметството и те трабвало да се отзоват и т.н. и на мен вече ми писна да чакам,а и края на февруари ставаме на 2г. а трябва и да свикнем,та се отправихме към другата ясла където бяхме подали документи - Ясла 12 и там получихме положителен отговор без никакви разправии.
Ако някой има информация за тази ясла,моля да я споделите,че аз не съм чувала добри отзиви ама все пак ще рискувам.
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 9
И отново да се включа - Вече подготваме документи за ясла,но не за 14-га разбира се.Там пак започнаха да ни мотаят колко много деца имало,как хората си подавали жалби в кметството и те трабвало да се отзоват и т.н. и на мен вече ми писна да чакам,а и края на февруари ставаме на 2г. а трябва и да свикнем,та се отправихме към другата ясла където бяхме подали документи - Ясла 12 и там получихме положителен отговор без никакви разправии.
Ако някой има информация за тази ясла,моля да я споделите,че аз не съм чувала добри отзиви ама все пак ще рискувам.
Благодаря предварително.


И нас нещо ни моткат. То излиза, че е трбвало да го запишем преди да се роди. Аз  също мисля да подавам в други ясли. Ще взема да ида до тази 12 да я вияд как е, ще пробвам и в 35.

Виж целия пост
# 10
Здравей БЕБА28 ние вече сме 4 дни на ясли и да ти кажа не е чак толкова зле колкото говорат,явно просто някой е решил че не му харесва там и е тръгнал слуха.Сега вече като я вода и разговарям с другите родители и те нямат кой знае какви забележки.Единствената ми забележка специално за мен е че вчера я оставих без памперс и на обяд си я взех със,а никой не ме предупреди.Като се има предвид че аз ги информирах че детето си казва-да не и слагат.Днес питам защо се е получило така и лелята излезе с номера "ми тя си казва ама като е ново милото и не ни познава на кой да каже" и все пак като се замисля те са си прави за тях а ние за нас си.Аз вече започвам да си мисля че сутрин като идат и им слагат памперси и ако някое си каже добре ако не да стой там и сигурно като знаят че например аз ще я взема на обяд и го махат малко преди да отида да я взема,евентуално я поканват да чишка че да не ми се напикае по път и това е.Дано да греша,но силно се съмнявам.
Иначе незнам какво ги правят и как ги омагьосват ама ние почти нямаме проблеми -1-ден- не искала нито на гърне нито ядене
2ден - вече поне е на гърне
3ден - хапнала малко супа
4ден - като отидохме и лелята каза че тъкмо обядвала и я изчакахме малко да се нахрани
За 4 дни според мен това си е доста добре и вън не плаче а като гледам какви деца има - плаче и на влизане и на взимане та малко се успокоявам.Така че споко и успех.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия