Витамин Д през пролетно летният сезон

  • 1 848
  • 52
Здравейте на всички мами бих искала да обменя опит по отношение на даването на капки Витамин Д през пролетно летниятсезон всеки казва различно естествено аз първо се посъветвах с нашият лекар и той от 6 свали капките ни на 4 а вече сме краят на май Имам познати който са ги спрели вече честно казано съм объркана а други пък дават само по 1 капка
Моето момченце е на 9 месеца
Ще се радвам ако обменим мнения
Честит 1юни на всички па макари и по рано
Виж целия пост
# 1
нащо педи ни беше казало по 2 капки да давам, онзи ден бяхме на консултация и каза да ги спра  Peace
Виж целия пост
# 2
За всяко дете се преценява индивидуално.

Моето второ дете въобще не е пило, защото беше с почти затворени фонтанели.

Зависи от наддаването също така.

Отделно детската сестра каза, че когато детето се маже със слънцезащитни продукти не поемало достатъчно вит.Д, затова до 6-ия месец не трябвало да се маже.
Виж целия пост
# 3
Зимата пиеше по 2 капки, сега педи каза по 1 и дори да прескачам по 1-2 дни. Наистина зависи от фонтанелата колко е затворена и с какви темпове расте детето.
Виж целия пост
# 4
Аз давам по 1 капка от 20-тия ден след раждането.Сега е по4ти на 3 месеца.Сега като отидем на консултация педи шъе ни каже дали да й давам още.Ина4е в ве4е е с леко тен4е,та сигурно ще ги спрем Peace.
Виж целия пост
# 5
Давам по 1, че още не и се е затворила фонтанелата.
Виж целия пост
# 6
Дозата вит. Д се определя въз основа общото състояние на детето - фонтанела, скелетно-костна структура, тегло. За някои деца се налага по-висока доза, за други - по малка.
Виж целия пост
# 7
Давах по 2капки а от седмица по1.Доки така прецени.
Виж целия пост
# 8
Не давам вит. Д изобщо.
В началото трябваше да давам по две капки, после като се видя, че качва по кило на месец, увеличиха дозата на .... 6 капки дневно.  Rolling Eyes Миналия месец, при общия преглед личната - която не знае, че не давам -  рече и отсече: '' Чудесно се развива детето, фонтанелата се затваря в нормални темпове, намаляме витамин Д на две капки."
Смешно ми стана и продължих както си знам.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Алекс е лятно бебе. Педиатърката каза "не е много редно на лятно бебе..." Купих Вигантол, давах по една капка за известно време.
Отдавна вече не давам.
Виж целия пост
# 10
ПОчти не съм давала - само по една какпа когато се сетя през зимата. Фонтанелата се затвори, наддавахме мнооого малко, но бяхме постоянно на слънце - никога не съм я пазила от слънцето, така че ... Аз не бих давала  Peace
Виж целия пост
# 11
Аз също този месец на консултацията питах дали да спра Вигантола / дъщеря ми е на 10 месеца и досега съм й давала по 2 капки на ден, като многоооооо често забравям  Embarassed/. Обясниха ми, че в момента костната система е доста натоварена, защото детето постоянно расте, има 6 големи зъба и е в процес на никнене на още, а затварянето на фонтанелата натоварва допълнително, поради което трябва да продължа с вит. Д - като по моя преценка можело да правя почивки от по 5 дни. Не знам дали правилно са ме посъветвали, защото от много места / вкл. и медицински лица съм чувала, че през лятото не се дава  newsm78/.
Виж целия пост
# 12
Аз не давам. В интернет има достатъчно материали за витамин Д, как се синтезира и т.н. Моя съвет е да прочетете. За тези които знаят английски имам в предвид.
Предозирането на вит. Д е доста опасно, особенно за децата.
Виж целия пост
# 13
Аз давах по 1 капка ,но от доста време вече не давам.
Виж целия пост
# 14
Изобщо не съм давала. Извеждах детето всеки ден. Не мажех ръчичките със слънцезащитен крем, за да поема вит. D.
Фонтанелата се затвори много бързо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия