защо може да реве толкова като няма колики?

  • 2 350
  • 31
Здравейте, имам голям проблем от няколко дни със сина ми. Още в родилния дом една вечер дълго не можа да заспи и много рева като не иска да се успокоява на гърдата. Прибрахме се вкъщи и лека-полека се започна някакъв ужас вечерно време. Към 18 00 часа, след като си е спал цял ден тихо и кротко,се започва едно будуване и нервничене. В началото имаше колики, но сега не показва никакви признаци за такива. Просто не може да заспи и по 3-4 часа само реве. Като стана  да го нося или го люшкам, започва да търси да суче, сложа ли го започва да реве. Не е гладен, защото си се е насукал и хем търси да се успокои, хем реве като луд. Накрая каталясва и заспива. Снощи ни го направи този номер и през нощта. Ние също каталясваме от разнасяне по няколко часа всяка вечер. Не знам, защо така се изнервя и не може да заспи. Каката много ревеше, но тя имаше зверски колики и не можеше да суче повече от 2-3 минути от тях, но тука не е така. Тя поне се успокояваше много от гърдата. Започвам да се притеснявам какво може да му е, това продължава доста и се влошава вместо да отминава.
Виж целия пост
# 1
Описаното на мен ми прилича точно на колики.(пробвай с капки за колики,да видиш дали няма да се успокои)Да не прехранен и да му тежко на стомахчето,може и ушички да го болят(но до колкото знам при болки в ушичките плачът е постоянен,а не само привечер)
Виж целия пост
# 2
Ако изключим коликите трябва да търсим причината в други обстоятелства:
- възможно ли е каката по някакъв начин да го раздразва?
- опитвала ли си успокоение с музика- има специални бебешки дискове
- все пак не изключвай колики, дори и да няма стандартните признаци- нашият син имаше силни колики без да се свива и пръцка и т.н.
- да не би гърдите да са препълнени и да го дразни това- ти си опитна кърмачка, предполага можеш да прецениш.

Успех!
Виж целия пост
# 3
Според мен е период и дано отмине скоро.  Peace

Моята дъщеря беше нещо невъзможно първите месеци. Тя будуваше ужасно много и явно се изнервяше от умора. Ревеше непрестанно. Сучеше непрестанно...

Между другото - същинските колики тепърва започват на тази възраст.
Виж целия пост
# 4
И  бебка имаше такива периоди на по-ранна възраст. Доки каза, че са колики. Но не същинските, които сега ни мачът. Правихме масажче на коремчето и много гушкахме Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Пробвай да го сложиш да легне с коремче върху твоя корем. Или да го носите в поза тигър върху клон. Или чай от копър. Ако действат значи са колики. Аз първия и малко от втория месец така спях с дъщеря ми - слагам си я върху корема и като заспи лекичко се смъквам надолу докато и аз легна. Събуждах се цялата схваната и изтръпнала, ама само така се спеше  Rolling Eyes
За чая - знам че не се препоръчва, ама ако само това го успокоява.... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Не искам да те плаша,но заведи бебо да го прегледат.Може да са колики,но може да е и херния,както се оказа и при нас.Божидар по същия начин ревеше вечер след 7 и откарваше до 12 така.Направо се зомбирахме накрая-това продължи почти 2 месеца,докато в Пирогов не установиха ,че хернията му се е заклещила.Това плюс зверските колики,които той имаше.... ooooh!
Не искам да те притесня с поста си и съжалявам ако така е станало,просто проверете,за да не се мъчи бебо,а и вие покрай него.Може и да са колики,а и някой деца просто са  по-ревливи.
Виж целия пост
# 7
Това, което описваш, точно на колики приличат  Rolling Eyes

Ако се чудите, дали бебето ви има колики, то със сигурност няма. Когато бебето има колики, начинът, по който внезапно избухва в рев и неутешимия начин, по който плаче, не оставят място за съмнение, че го боли. Ако бебето ви е здраво, наддава добре, но има периоди на неутешим плач, то вероятно има колики. Обикновено коликите започват около 30 минути след ядене. Ето как протичат обикновено тези периоди (Правило на тройките):

        * Те започват през първите три седмици от живота на бебето.
        * Продължават поне три часа на ден.
        * Проявяват се поне три дни седмично.
        * Продължават поне три седмици.
        * Рядко продължават повече от три месеца.


Защо мислиш, че не са колики? Точно класически си почват привечер.. и продължават 3 часа..
Ако преди малко добре се е нахранил и го боли и му е дискомфортно - нормално е да отказва гърдата  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Съгласна съм с geradost, че е хубаво педиатърът да го погледне - за всеки случай.  

Иначе реална причина може и да няма. Моята дъщеря през втория си месец се скъсваше от рев всяка вечер от 9 до 11, като по часовник. Няма газове, не е мокра, отказва гърда - просто й се реве. В 11 засукваше като помпа и заспиваше. Така и не разбрахме какво му беше на това дете. Продължи точно четири седмици.

Педиатърката ми обясняваше, че ако мъникът е набирал много впечатления през деня, до вечерта се претоварва нервната система и той реагира на напрежението с рев. Обратното също става - ако през деня е спал прекалено много и не е употребил всичката си енергия, вечер реве, докато се изтощи достатъчно, за да заспи. Знам, че не те топлят много такива обяснения, ама понякога други няма ...  
Виж целия пост
# 9
Колики, колики. Чакаш да отмине. Много неприятно. Съчувствам ти. Пробвай с петте правила на д-р Карп. Друго не знам да помага. Може и капки, но ефекта не е сигурен.
Виж целия пост
# 10
И ние минахме през същото в началото. Един ден толкова рева, че с мъжът ми мислехме вече да го водим на лекар, а нашето семейство на ревливи деца носи Laughing - каката също беше много чувствителна и ревеше/тя и сега си е плачлива/. Това което ни помагаше, пък и досега му помага е музиката. Пусках някой музикален канал и танцувахме.  newsm44 Знам, че точно в 2 часа посред нощ не ти се танцува особено, особено когато си скапан и и се спи, но така се успокояваше. Харесваха му ниските звуци - бас, плътен мъжки глас, рок /на мама металистът/.  newsm10 Друго, което му помагаше - сешоарът. Изобретили сме му нещо като стойка в стаята и го пускаме там да духа към стената на "студено". Шумът го успива. И ние близо два месеца спяхме един върху друг. Имало е дни, в които изобщо не е ползвал легълцето. Сега вече си спи в него. Много е трудно, но ще отмине. ooooh!
Виж целия пост
# 11
Защо смяташ, че няма колики?
А на доктор водихте ли го? Ако да, какво смята той/тя?
Виж целия пост
# 12
Докато дъщеря ми стана на 4-5 месеца точно това се случваше вечер. Тя никога не е имала колики. Ревеше обаче почти всяка вечер около 18 часа. Свекърва ми сподели, че и двете и деца са били така. На 18 часа казвали - часът за рев Simple Smile. Обяснението (за мен) е, че се впечатляват прекалено много и не могат да се успокоят и да заспят.
Забравих да кажа, че така и не измислих начин да я успокоя, само сменях гърдите докато не успее да заспи..
Виж целия пост
# 13
момичета, благодаря ви за менията.   bouquet Сигурна съм, че не са колики, защото има и такива, но през друго време. Имаше до скоро и вечер и призори. Давах Антифлат(австрийския еквивалент на Лефакс), защото много скимтеше и се свиваше. Ефект нямаше и при двойна доза. Купих Колийф, но от тях се запече страхотно и започна сутрин рано с часове да се напъва и да не може да се изака. По препоръка на педиатъра, започнах Био Гайа. Тези дни започна по-често да се изаква, въпреки, че призори пак с часове се напъва, вика и свива, но пък вечерно време е станал по-спокоен от към корема. За мен вечер будува толкова, защото спи по цял ден, но пък такива истерии като последните две вечери не е имало и напрво откачихме. Снощи е ревал 5 часа и направо се захласваше. Като го гушна иска да суче, само като тръгна да го слагам и започва да изпада в истерия. Последните часове не искаше и да суче, докато не каталяса съвсем, насука се и заспа.
Педиатърката също се чудеше като и се обадих сутринта и каза, че ако и довечера е така, ще дойде да го види. Иначе се гушкаме и разнасяме, не го оставям да реве, масажи си правим, пускам му музукалната лампа на креватчета(през деня като е спокоен и сам си заспива с нея). Таткото се занимава с каката, за да не му пречи. Просто не знам, защо така реве тези дни. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
Пробвай с Петте правила на др.Карп.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия