Като чешма съм!Как да спра кранчето?

  • 1 524
  • 16
Хем е смешно,хем на моменти се чувствам като кравичка.
Много ми тече от свободната гърда,докато някое от бебетата суче на другата.Сменям подплънките,подгизнали,на всяко кърмене...в тази жега ме е страх да не се развият някои гадни бактерии.
Текват ми гърдите и когато наближи времето за кърмене.
А не са твърди или препълнени.
Как да намаля тия течове,знаете ли някой трик?
Виж целия пост
# 1
Пробвай да си измиеш гърдите със леко студена вода,така ще се посвият малко каналчетата.
Виж целия пост
# 2
Някъде четох скоро, че помага да притискаш, но не съм пробвала, аз оставям да си тече... за бактериите не се притеснявай - аз бях най-течаща в горещо и влажно лято, нищо ни нямаше...
Виж целия пост
# 3
Здравей,

честита радост и поздравления - да кърмиш близнаци си е предизвикателство.

Мислиш ли дали няма да ти е удобно да кърмиш и двете бебета едновременно? Така проблемът със свободната течаща гърда ще отпадне.

Предполагам влизаш в подфорума за близнаци - там попаднах на този линк с много снимки на кърмене на близнаци - предполагам ще са ти интересни.

Нормално е да потича млякото преди кърмене, а и най-вероятно още не се е регулирало. Обикновено с времето тези течове намаляват. Неудобно е наистина, но с подплънки или попиващи кърпи нещата се нагласят.

Продължавайте все така и ако има нещо, което те притеснява или интересува, ще се радвам да помогна с каквото мога.  Hug
Виж целия пост
# 4
Феникс, не мога да помогна, дано форума на близнаците имат идеи, но държа да ти честити бебчетата!   bouquet  bouquet  bouquet Сега виждам че вече са на бял свят!  HugДа са живи и здрави, и много да те радват! Честито!  bouquet Hug
Виж целия пост
# 5
Аз съм горе долу така , но се радвам , че имам мляко за детето . Дори и сега продължавам с подплънките , защото  се цапам цялата .
Виж целия пост
# 6
Здравей, като тръгне да тече силната струя, притискаш зърното на свободната гърда и се спира изтичането. Иначе е нормално за спонтанното изтичане и без да кърмиш, аз го имах повече от година, но и кърмех на поискване 1г 11м.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за отговорите,линковете и честитките Grinning Hug
Е,явно ще се примирявам с теча,макар че с баткото не беше чаак такава трагедия,както сега Laughing.
(Кърмя ги едновременно няколко пъти дневно,но засега ми е по-лесно поотделно.)
Виж целия пост
# 8
При мен помагаше следното: когато започне теча с показалеца правя съвсем лек натиск върху зърното на течащата гърда и го задържам около половин минута. Опитай така, но при мен имаше течове само в началото, след първите няколко седмици спрях да тека, дори с препълнени гърди. Може и при теб така да се получи, колкото за бактериите, не се притеснявай, нищо страшно, само неудобството остава ако текнеш някъде навън  Crazy
Виж целия пост
# 9
Честити бебчета, да са ти живи и здрави!
Аз до ден днешен имам течове Sad Не съм пробвала с притискане от страх да не се получи запушване, а подплънките ме дразнят Sad
Виж целия пост
# 10
Тук имаше интересни съвети....


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=368841.msg10041116#msg10041116
Виж целия пост
# 11
Аз буквално подпирах едно канче под другата гърда, защото нямаше такава подплънка дето да ме спаси ooooh! 70-80 мл съм събирала, чак към 5-6 месец понамаля теча. Ходех целодневно с подплънки, в жегите не ми беше приятно, но все бях с мокри петна. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
съчувствам ти искрено! Simple Smile моя съвет е непосредствено преди часа за хранене да изцедиш по малко и от двете гърди така няма да го има теча и неприятното усещане че си подгизнала!ако впоследствие се окаже че бебчетата са все още гладни може да ги дохраниш с исцедената преди това кърма!
По принцип можеш да съхраняваш кърма в хладилник до три часа след като си я исцедила , след това препоръчвам загряването и да е на водна баня ,а не в микровълнова!!
Успех Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Течах постоянно от двете гърди до края на втория месец, затова ходих с колекторите на Авент - кърмата се събира вътре.
Пробвах с подплъкни, но от притискането на зърното получих запушване на каналче  ooooh!
Вече теча от другата гърда само когато кърмя или имаме голяма пауза м/у храненията. Тогава просто слагам подплънката, за да попива - без да натискам, защото изпитвам ужас от повторно запушване  Embarassed
Виж целия пост
# 14
Радвай се,че е така!Постепенно ще изчезне тази силна струя и ще почне по-малко да ти мокри.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия