До Испания с кола?!?

  • 25 729
  • 24
Здравейте пътешественички!
Предстои ми пътуване с кола до Испания. Аз, мъжа ми, двете ни момчета- на 10 и 12 години, свекър и свекърва Laughing в една кола, 7- местна.
Ако някой наскоро се е впускал в подобно приключение и може да ми помогне със съвети за маршрут, преспиване и всякакви подробности, ще бъда много благодарна!
Виж целия пост
# 1
Живея в испания,миналото лято си ходихме с колата.много сме доволни,но е убийствено ако само един е Шофьор.
в  обЩи линии
МАДРИД,БАРСЕЛОНА,НИЦА,ферибот АНКОНА(ИТАЛИЯ) / ИГУМЕНИЦА(ГЪРЦИЯ),БЪЛГАРИЯ и обратно.
кораба пътува 15 4аса,много е приятно.
на ферибота има басейн ,дискотека и т.н...
и ние и децата бяхме много доволни,но само мъжа ми Шофира и е голямо пребиване
Виж целия пост
# 2
BIZCOCHO, за колко време се взема цялото разстояние?
Ферибота как се заплаща? Сигурно на кола!
Ние сме трима шофьори, макар, че мъжа ми мен май не ме брои, но неговата идея е да се пътува изцяло по суша! Затова се интересувам къде би могло да се преспи.
Виж целия пост
# 3
на адрес www.map24.de или на www.viamichelin.com цъкаш маршрута и почваш с  вариантите - най-бърз, най-кратък, най-живописен, най-евтин и си харесвате. Ако имате преносима навигация там можете на места да задавате да не пътувате по главни пътища /щом не бързате и ще сте по суша/ и ще видите много интересни неща. След соца в който и град да спрете все има за гледане. Можете на връщане да изберете морския вариант. По принцип по суша е нещо като - Сърбия, Хърватска, Словения, Италия, Франция и Испания, ако правилно си спомням, но може и друг да изберете! Приятно пътуване!
п.п. разстоянието се взема за колкото го вземете - с тези спирания никой не може да ти каже. На сайтовете пише време и пари!
Виж целия пост
# 4
Здравей Валета,
ние живеем също в Испания и сме пътували няколко пъти с кола.
Ние използваме този маршрут тук. Няколко съвета от мен ако можете направете така че пътуването ви в посока Испания да не е в края на август, всичките турци се изнасят и са големи задръствания. Също така гледайте да не сте около Венеция сутрин около 8:00 сутринта по същата причина. Направете си добре сметка с бензина, в Словения е по евтин от Италия, така че най добре заредете на последната бензиностанция. Също така в Италия и Франция зареждайте колкото да стигнете до Испания, малко след влизането в Испания има бензиностанция и там е доста по евтино от Франция. Задължително спазвайте всички ограничения в Сърбия, полицаите там се крият като нашите и са големи цигани, и гледат да изкарат някои лев. Пригответе си монети за касите, в Сърбия и Хърватска лъжат така, че гледайте табелите където се обръща местната валута в евро. Нормално с двама шофьори пътят излиза около 35 - 40 часа.
Ами това се сещам аз, ако мога да помогна с нещо друго питай.
Надявам се да съм била полезна
Виж целия пост
# 5
нас ни посъветваха да не минаваме през румъния 4е са зле пътиЩата,а през сърбия наШ приятел полицай ни каза ,4е е подобре да не минаваме особено от испания за БГ,та затова си избрахме ферибота.ферибота ни излезе 263 евро в двете посоки(4 4овека и колата)
Виж целия пост
# 6
Благодаря много за връзките и предупрежденията! Heart Eyes
Лично мен ме притеснява най- вече преспиването.
Щеше ми се да е планирано, но това наистина трудно би могло да стане Sad
Ако някой се сети още нещо, нека сподели
Виж целия пост
# 7
Ние миналата година ходихме до Испания с кола. Първата вечер бях резервирала хотел в Местре http://www.accorhotels.com/gb/reservation/liste_hotels.shtml в този хотел. След това си правим резервация за следващият хотел.
Резервирам или през http://www.accorhotels.com/gb/home/index.shtml или  http://www.booking.com/, никога не сме имали проблеми. Втората вечер спахме в Ница пак в Новотел хотел. 3тата Барселона. Ако имаш други въпроси  Hug
Виж целия пост
# 8
BIZCOCHO, би ли ми казала на коя компания беше ферито и откъде закупихте билети? благодаря!
Виж целия пост
# 9
BIZCOCHO, би ли ми казала на коя компания беше ферито и откъде закупихте билети? благодаря!


MINOAN LINES ние пътувахме с тях,билети си взехме от пристаниЩето на ANCONA(Италия),но може и по интернет.ние не посмяхме ,заЩото не знаехме дали Ще успеем да стигнем на време.
Виж целия пост
# 10
много ти благодаря!

а в кой сезон пътувахте? дали мога да рискувам и аз на място за ферито или има опасност да няма места?  newsm78
Виж целия пост
# 11
тръгнахме от мадрид на 6/07/08 в Анкона бяхме на 7/7/8 около 14,30 ферито тръгна 17,00 и на 8/7/8 в 21,30 бяхме на рожден ден в БГ. не сме вземали каиута,носехме си спални 4ували,пове4ето пътуват по този на4ин,ако търсите романтика си вземете каиута
Виж целия пост
# 12

къде може да се ползват спалните чували? на палубата? има ли достатъчно място?
на мен лично това със спалните чували ми звучи доста по-романтично. Simple Smile
Виж целия пост
# 13
то си е една малка авантиура,но на палубата беШе студено,имаШе хора с палатки,4е ина4е палубата през ноЩта беШе мокра от вълните,но особено залеза е прекрасна гледка,4увствах се като на околосветско пътеШествие.гледайте да бъдете от първите при ка4ването,4е има много турци и заемат вси4ки хубави местенца и ако успеете да си захванете и някои фотьоили оЩе по добре.
Виж целия пост
# 14
И аз да подкрепя ,идеята за спални 4ували Laughing.Страхотно е Peace.Само дето ние си бяхме взели каиута и после ме беШе яд да остана да спя някьде из кораба  а не в нея hahaha
Та  да кажа за каиутата Thinking, банята ни  беШе с дуШ кабина който се задрьсти на секундата в която пуснахме водата Confused.Е в този момент най_ ме беШе яд ,4е си взехме каиута.....Двойно по скьпо е ,а и аз специално сьм голяма авантИУристка и ми беШе адски готина на палубата при залез сльнце Sunglasses.

За пьтуването с кола Thinking,мнооооого е изморително както е казала Бизко4о ако е само един ШофИора Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия