Повръщане при бебе на 2 м.

  • 5 133
  • 13
Снощи дъщеря ми, която е на 2 м. си повърна всичко на фонтан. Вдигнах да я уригна, след което веднага повърна. Случвало се е и друг път, но доста по малко, връщала е по 10-20 мл. И това става в рамките на един ден и на следваия всичко си ОК. Сега сутринта при храненето пак повърна около 20мл. и веднага заспа дори не успя да си изяде всичко (120мл.). Като звънна на педиатърката всеки път ми казва да не съм сменила бибероните, да този път съм взела и нови шишета, но не знам дали е от това. Храня я с АМ Аптамил Комфорт, който е комбиниран с ХА. Моля, ако някой е имал подобен проблем да сподели как се  е справил с това.
Виж целия пост
# 1
До пет месечна възраст и при нас положението беше същото. С разликата, че той връщаше на всяко ядене, независимо колко количество поемаше. Това са пет пъти на ден - едно и също. Понякога дори е връщал часове след яденето. Пробвах какво ли не, педиатърката тогава каза, че нямало нищо, щяло с времето да се оправи. Ми оправи се, вече се случва един път на седмица, я има , я не. Ако според вашия лекар проблема не е сериозен, просто ще трябва да изчакаш да го израсте.
Виж целия пост
# 2
Моите и двете на тази възраст повръщаха много и всекидневно и затова повръщането не ме притесняваше толкова.Може би и при твоето е така-понякога ще повърне повече,друг път-по-малко.Наблюдавай акото и температурата-ако е по-висока и по-редки  изпражненията води при лекарката,защото и летните вируси протичат така.
За шишетата не знам,но можеш да пробваш със старото дали ще повърне пак.Ако нещо продължи да те притеснява обаче направо си отивай при лекарката-много е малко бебето и ще я притесняваш за всяко едно неразположение или съмнение.
Виж целия пост
# 3
Не се притеснявай.Ние имаме същия проблем и по тази причина съм се консултирала с много лекари,които казват,че е съвсем нормално.
Виж целия пост
# 4
И аз мисля ,че е често срещано при бебетата.При нас се оправи като сменихме
АМ с Фризовом.Спря повръщането и коликите намаляха.
Виж целия пост
# 5
И аз мисля че е нормално до 6 месеца бебетата повръщат почти на всяко хранене,наблюдавай само за други симтоми като темература или разтройство
Виж целия пост
# 6
Аз също имах такъв проблем и с двете си деца, но разликата е, че ги кърмех! По някога повърнатото изглежда повече, но в действителност не е така страшно, както изглежда! Ако бебето е вече на 2 месеца, би трябвало да сте разбрали дали наддава достатъчно. Ако е така, значи няма нищо обезпокоително, особено ако и педиатърката казва така! Ще трябва да се заредите с повече лигавничета, обаче, защото иначе започват и обривчетата, особено през лятото! За шишетата, аз винаги съм ползвала на Avent и съм много доволна!
Виж целия пост
# 7
Повръщането при малки бебето а напълно нормално. Малкият почти никога не е повръщал , но бебето на една приятелка повръща до 4,5 месец и то при всяко хранене. Даже често се е случвало да е вече време за следващото хранене, а малкия още повръщаше от предното .И той беше само на кърма и си наддаваше добре. Е порастна и престана да повръща.Най-добре наблюдавай  за други симптоми като температура или разтройство.
Виж целия пост
# 8
Минаха още 2 хранения и не е повръщала. Май много се стреснах снощи като повърна всичко. Явно е често срещан проблем при бебетата. Аз просто съм много наблюдателна и се шашкаммного. Дано да не се повтаря често.
Виж целия пост
# 9
може да яде твърде бързо
може да преяжда
вдига ли Т-не е нужно да вдигне 40` за да повърне
рефлукс отхвърлиха ли?
Виж целия пост
# 10
При нас изчезна след началото на 5 месец. Преди това я водихме на гастроентеролог, който отхвърли възможност за сериозен проблем (това за наше успокоение).
Виж целия пост
# 11
Не се притеснявай.Ние имаме същия проблем и по тази причина съм се консултирала с много лекари,които казват,че е съвсем нормално.


И моята сладурана е така Peace
Виж целия пост
# 12
Причните за повръшане на фонтан при толкова малко бебе, хранено с АМ, могат да са много.
Най-добре е консултация с детски гастроентеролог. Най-често препоръчваната храна за повръщащи бебета е Фризовом.
Виж целия пост
# 13
В началото и Биси повръщаше като фонтан,при нас се оказа че е от млякото (НАН).
Сменихме на Милумил и проблема изчезна.
Опитай да смениш марката,може нещата да се оправят.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия