Каква изолация за панел?

  • 3 665
  • 8
Изчетох темите тук, но не ми стана категорично ясно за панелен блок фибран добре ли е или не newsm78 Едни казват, че е по-качествен от стиропора, други, че не диша и не е добре...
Някой ако скоро е правил, моля да сподели с коя фирма, ако е доволен Hug
Засега имаме само една оферта. Тепърва се разрових да се информирам. Баумит или Стром имат по-добри материали?
Приемам и всякакви други съвети Simple Smile
Виж целия пост
# 1
XPS ( фибран е една от марките XPS) не позволява стената да диша и съответно не трябва да се използва за новопостроени сгради, чиято строителна влага не се е изпарила.
EPS (стиропор е марка ... ) позволява на стената да диша. Затова е добре да се използва за новопостроени сгради.
Разликата в коефициента на топлопреминаване на двата вида материали е пренебрежимо малка (същото важи и за разликите между отделните марки от всяка група).
Виж целия пост
# 2
Ще следя темата.
Виж целия пост
# 3
Непрофесионалното ми мнение е , че за панелен блок е най добре външна изолация с фибран .
Виж целия пост
# 4
Аз така знам за тухла - стериопор, а за панел- фибран. При нас е тухла и сложихме стериопор, но на колоните където има бетонови стени сме с фибран.
Виж целия пост
# 5
Отвътре сме с фибран и няма никакви проблеми, топли си, но понеже ще слагаме ГК ще го махаме.
Виж целия пост
# 6
Отвътре сме с фибран и няма никакви проблеми, топли си, но понеже ще слагаме ГК ще го махаме.
Едва ли фибрана топли Wink
Виж целия пост
# 7
Аз така знам за тухла - стериопор, а за панел- фибран. При нас е тухла и сложихме стериопор, но на колоните където има бетонови стени сме с фибран.
Точно така е Peace Peace
Виж целия пост
# 8
Отвътре сме с фибран и няма никакви проблеми, топли си, но понеже ще слагаме ГК ще го махаме.
Едва ли фибрана топли Wink

Ако вдигането на температурата с 2,3 градуса не се брои значи не топли Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия