Шийтаке

  • 9 939
  • 17
Четох някаква статия във вестника, че вече и в някои от нашите магазини продавали гъби шийтаке за готвене (не ампули на прах), но няма координати на магазини. С търсачката видях, че някои момичета живеещи в чужбина често готвят такива гъби, продавали ги по супермаркетите. Има ли някъдев София магазин, в който мога да си купя такив гъби?
Виж целия пост
# 1
Да има.В хладилната им витрина се снамират пакетчетата...Купувала съм от китайския магазин в една от преките на "Пиротска" се намира(на ул."Самуил")
Виж целия пост
# 2
Това да не са онези слузести гъби, характерни за китайската кухня? newsm78
Виж целия пост
# 3
Това да не са онези слузести гъби, характерни за китайската кухня? newsm78
Едни кафеви,такива тъмни,тънки,дървесни гъби са....
Виж целия пост
# 4
Ей ги:



Имат много силна, специфична миризма. На мен лично не ми харесват, прекалено силно ароматизирани. Аз харесвам другите дървесни, дето се продават сушени и се накисват и стават огромни, черни хрущялки, много са хубави. И тях ги има в магазина на Самуил  Peace
Виж целия пост
# 5
TheNMaster, от Пиротска към пазара ли тръгваш или към метрото? А каква е цената горе-долу? Готвила ли си нещо с тях? Извини ме, че те затрупах с въпроси.
Виж целия пост
# 6
TheNMaster, от Пиротска към пазара ли тръгваш или към метрото? А каква е цената горе-долу? Готвила ли си нещо с тях? Извини ме, че те затрупах с въпроси.
Ако от Халите вървиш по дясната страна на улицата(Пиротска) и си тръгнала по посока бул.Ботев.....Самуил е последната улица преди трамвайната линия....Та завиваш на Самуил в дясно и магазина е почти на ъгъла...с едни огромни червени фенери се веят  Mr. Green

Малеее к'во обяснение hahaha hahaha hahaha hahaha

Не знам за цена сега,че съм купувала доста отдавна...А аз лично не съм ги готвила.Тогава ги приготвя мъжа на моя приятелка,който си е китаец....

Иначе и аз като Блонди,повече харесвам другите гъби дето се накисват...Хрупкавите...Тях съм ги приготвяла с ориз,зеленчуци,яйца и пилешко
Виж целия пост
# 7
В Пловдив дали ще могат да се намерят тези гъби?
Виж целия пост
# 8
В Пловдив дали ще могат да се намерят тези гъби?
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Ами питай по китайските магазини,където продават и хранителни неща.....Трябва да има...Пловдив е голям град....
Виж целия пост
# 9
В Пловдив дали ще могат да се намерят тези гъби?

в здравословните магазини. Peace
сушени са.
накисват се за 24ч. в студена вода, съхраняват се в хладилник.
аз много ги обичам, редовно ги приготвям...
Виж целия пост
# 10
А, тези гъби в какви ястия се слагат и за какво се ползват ?!
Виж целия пост
# 11
и за какво се ползват ?!

за готвене и за ядене Mr. Green, за миене не стават  hahaha
ползват се като печурки...
Виж целия пост
# 12
Шийтаке са черни японски вид гъби. Има ги и в Пикадили например. Използват се в японската кухня, независимо от това дали пресни или сушени. Ако са сушени преди готвене е добре да се изплакнат с топла вода, за да омекнат.
Виж целия пост
# 13
Шийтаке са черни японски вид гъби.

Не са черни  Simple Smile

Виж целия пост
# 14


Не са черни  Simple Smile


[/quote]

Според японците са черни, така както и на кафявата захар казват черна, така както и на зеленото в светофара казват, че е синьо. Просто си позволих да цитирам определение от японски  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия