Какви "игри" на 3.5 месеца?

  • 560
  • 5
Маминки, все се чудя какви "игри" да измислям за моето бебче. Тя попива много бързо. Правим масажи, въртим се, седим като "перископчета" по корем, дрънкаме с дрънкалки... но не знам за нейната възраст какво още мога да я науча. Колкото и да е смешно й показвам книжки и тя гледа с интерес картинките. Прочетох, че с дрънкалка има определени игри, които да развиват слух зрение, да проследява бебчето... вие какво правите с вашите бебки, защото все ми се струва, че е много безинтересно на детенцето да лежи по цял ден.
Виж целия пост
# 1
Активна гимнастика, тъкмо ви е време.

Можеш да и закачиш от тези пеещите над леглото или на една еластична връв да и връзваш играчки и разни такива неща, които дрънчат по различен начин, цветни са и може да ги стига. Така ще стимулираш малкото и мозъче при запомняне на звуци. На определено време и ги сменяй.
Виж целия пост
# 2
Здравей темата е интерестна,съгластна съм с:
Активна гимнастика, тъкмо ви е време.

Можеш да и закачиш от тези пеещите над леглото или на една еластична връв да и връзваш играчки и разни такива неща, които дрънчат по различен начин, цветни са и може да ги стига. Така ще стимулираш малкото и мозъче при запомняне на звуци. На определено време и ги сменяй.

Прекалено е малка за сериозни игри това мисля е достатъчно! newsm07
Виж целия пост
# 3
Не съм съгласна че е малка за активна гимнастика - ние я почнахме от около 2,5 месеца само с разглеждане, после преминахме на дрънченето, а сега вече си хваща всяка играчка по отделно и си я оглежда и се пробва да я опита на вкус. Но иначе се местим от активната гимнастика на пеещата над леглото, или слагаме направена една с висящи дрънкалки. Обича също да му сменям гледката - разни калъфки шарени да си ги гледа и пипа. С баща му си играят на летящи бебета - подхвърляне във въздуха, но може и да не ви хареса - до дете е. Сега са в етапа на разучаването и лицето на мама и тати също е доста добра занимавка, пръстите на ръцете и те забавляват добре. За навън ние сме направо захласнати от дърветата. Ако си силна и издържлива в ръцете "танцуването" също им допада - права с пръстчета долепени до пода като я държиш под мишничките и тя танцува. Ние придобихме желание да си държим шишето и това също занимава доста. От два дни го гледам как си вади бибата от устата, оглежда я и в 50% от случаите нацелва пак да я мушне и така.


Виж целия пост
# 4
Супер, Теа! Ще се възползвам от съветите ти. Досега ние основно си пеехме и гледахме играчките над леглото. Това с танцуването много ми харесва и докато още е 6 кг ще го правим... че послле ще си й трябва кавалер на мамината гудка.  bowuu
Виж целия пост
# 5
Peekaboo за бебенца е много популярна. Слагаш си една кърпа пред главата, после я махаш рязко и се провикваш пи-ка-бууу. Може и с криене на разни играчки под одеялото. Аз обичах и цялата да се крия за малко зад леглото и да се покажа след това. Заливаха се от смях! А иначе възпитателният ефект е, че разбират как обект или човек съществуват, без да е необходимо да са им непрекъснато пред очите, и това им помага да посрещнат по-леко периода на страх от раздяла.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия