До мамите на изключително кърмените бебета

  • 747
  • 12
Мили мами, благодарение на вас се кърмим изключително вече четири месеца  Simple Smile Решила съм да захранвам около шестия. Имам ли нужда от педиатър за късно захранване? Редовно чета форума и виждам, че има различни начини - каши, плодови или зеленчукови пюрета. Вие как решихте с какво да захраните? Ако имате добър педиатър, подкрепящ късното захранване, препоръчайте ми го!
Виж целия пост
# 1
Теа, благодаря за милите думи.
А ти от кой град си?
Виж целия пост
# 2
На мен не ми е трябвал педиатър. Сама реших как и кога да почна и как да продължа. чета тук и ако (рядко) не намирам отговор, задавам конкретен въпрос. Захраних в ранен шести месец, т.е. вече около месец.
Виж целия пост
# 3
От София.

Bj, ти с какво захрани?
Виж целия пост
# 4
Теа, спокойно можеш да се справиш и без подкрепата на педиатъра за късното захранване (повечето тук не сме получавали такава). В началото може да ти е малко трудно да се ориентираш, особно за това с какво да започнеш, но пък като наемеш става лесно.
Аз лично захраних с оризова каша, защото е лесносмилаема и хипоалергена, но спокойно можеш да започнеш и със зеленчуково пюре. Плодовите не се препоръчват като първа храна не за друго, а за да не привиква към сладкия им вкус ббето още отначало.

Това е - чети, пиши, питай и ще се справиш, сигурна съм thumbsup

Виж целия пост
# 5
Аз "захраних"  с оризова каша собствено производство  Mr. Green (т.е. смесена с кърма.) при навършени 27 седмици.
От следващата седмица ще започна със зеленчука, водя се по схемата на maimunka
като ще давам да опитва, пък което хареса ще яде, което не- няма да насилвам.
За протокола - досега хищника ми е бил само на кърма, в началото опитвах да пробутам чай срещу колики и дневната лъжичка вода, в която разтварям zymafluor.

и честно казано не мога да разбера, защо мнозинството бърза да захранва, толкова по-лесно е да дадеш цица и с това се приключва ритуала с храненето

Виж целия пост
# 6
не мисля, че имаш някаква належаща нужда от педиатър, за да захраниш. щом си се информирала достатъчно, съставила си си мнение, уверена си, че това, което правиш е правилно, за какво ти е да го обсъждаш с педиатър?
аз живея в държава, в която късното захранване е общоприето правило, но единственият въпрос на тема храненето на бебето, който педиатърката ми е задавала по време на консултациите е "кърмиш ли още?" и "почнахте ли твърдите храни?". какво, защо, как - решавала съм сама. разбира се, ако имах въпроси, щеше да ми отговаря подробно, но аз - майката, съм тази, която взема решенията как ще отглеждам децата си и аз лично не мисля, че храненето не е медицински въпрос, така че не виждам защо лекар ще взема отношение по него.
а, сега си спомних и още един разговор на тема хранене с лекарката ни -  след обсъждането на появили я се около трети-четвърти месец дерматит на сина ми и споделянето на плановете ми да захранвам към средата на пети месец, педиатърката направи не-специално-поискана-препоръка да не избързвам със захранването Simple Smile.
успех Simple Smile!
Виж целия пост
# 7
Мисля, че ще се оправиш и без педиатър. Само ва началото изглежда страшно. Като започнеш веднъж и то си върви. Навремето, пък и сега по бг-схемата има точно време, когато се въвежда това или онова. Сега само следиш дали ще се запече или раздриска и даваш подходящата храна. Общо взето се внимава с глутена, яйцата, млечните продукти и месата. Браво за изключителното кърмене и успех!
Виж целия пост
# 8
Мария, аз си направих едно проучване на всички, които са захранили късно тук, порових и в библиотеката Embarassed и си събрах в един голям файл всичко. Получи се около 40 стр. ....Не мисля, че някой педиатър ще ни обясни по-добре нещата, а и момичетата тук са го изпитали на гърба си... Хубавото е, че за всеки продукт може да се пусне търсачка и да се прочете как е подействал на децата. А и доста майки побликуваха схемите си на захранване/за което искрено благодарим Heart Eyes/. Нашата педиатърка е в шок, че още само кърмя, но няма думата. Така, че не мога да разчитам на доктори. Добре, че нашия татко смята, че колкото по-късно, толкова по-добре, за да имам подкрепа.
Виж целия пост
# 9
По тоя повод - вчера водих малката на УНГ и доФторката, сравнително млада, а и интелигентна уж жена изглеждаше, нещо почна да говори за папкане, за жълтъчета и сокчета и като казах, че не яде таквиз работи, пита - "Що?". И аз, тъпата - се заобяснявах, че до 6-тия месец - само на кърма, дъра-бъра, захранила съм я едва преди месец и оная щяха да й паднат очите.  #Crazy Явно за пръв път чуваше за такова нещо, което пък мен много ме шашна, щото вече почти всеки е ПОНЕ ЧУВАЛ за тази схема на захранване, а тая ме гледаше все едно слизам от космическата совалка (или от палмата  Laughing).  Mr. Green Успя само да обели - " ми то много безотговорно така, то детското хранене си е цяла наука, вие как така?!"
Виж целия пост
# 10
" ми то много безотговорно така, то детското хранене си е цяла наука, вие как така?!"
Така де, но и науката се развива, пък те си стоят на едно място #2gunfire
Виж целия пост
# 11
Ти от педиатри и специалисти по хранене тук ще чуеш само врели-некипели.
Лиорена беше писала някъде:"Аз съм най-добрата майка за моето дете!"
Много ми хареса.
Пожелавам ти и ти да си такава и слушай СЪРЦЕТО СИ!

Моят опит: Бях в Америка. Кърмих АЛИ изключително 6 месеца. Захраних много много бавно детето /аз съм с алергии/. Започнах с оризова каша. АЛИ все още яде каши и ги обожава. Скъпи са, но какво да се прави.
После мамите тук ми даваха съвети за зеленчуците.
Прибавях всяка седмица нов и точно след 7 дни нов, така много бавно всичко стъпка по стъпка.
След това и плодовете.
Сега като мен и тя обожава кисело мляко и яде по едно бурканче на ден, аз две... Rolling Eyes
Не търси лекар.
Ние ще ти помогнем, а и Бу е консултант по кърмене,
можеш да и пишеш на ЛС.
Виж целия пост
# 12
Мили майчета, благодаря ви за всичко, което сте ми писали. Благодаря ви чак сега, защото три дни нямаш нет и току-що го оправиха.

Пепеляшка, как да намеря схемата на Маймунка?

BG paint, много ли ще е нахално, ако те помоля да ми изпратиш файла по е-мейл?

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия