Оранжавеем от моркови и тиква?

  • 4 218
  • 11
От известно време повечето хора ми казват, че дъщяра ми има хубав летен тен, но аз се съмнявах, защото не съм любител на разходките и няма от къде да е. Днес бяхме на консултация и неонатоложката я посрешна с думите "оранжево" бебе от морковите на Хип. И каза, че много от децата на пюрета Хип  - моркови и тиква ставали оранжеви. Тя не беше притеснена, каза да намалим морковите и тиквата. Вие виждали ли сте такова нещо?
Виж целия пост
# 1
Аз само съм чувала. Дори в "Книга за храненето" (цитирам по памет) срещнах, че след консумация на повечко моркови, цветът на кожата можел да пооранжевее. Предимно дланите.
Но пък специално да е, защото морковите са на Хип- е това вече не го вярвам Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Ние сме същите. Само че на нас педиатъра ни каза че е от количеството. Аз после загледах че почти всички пюрета са с моркови и според мен като основна съставка. Лекаря каза че няма страшно само да ги ограничим.
Виж целия пост
# 3
Аз давам моркови в пюретата през ден и средно по 30мл. на хранене . Не сме имали проблем . Но може да са повече като количество в пюретата на Hipp .
 За случаите които съм чувала , ставаше въпрос за пресен сок от моркови . Не знаех че и като пюре става така ....  newsm78

 
Виж целия пост
# 4
Да точно така. От пюретата на НІРР се получава този тен. Ние бяхме постоянно оранжеви. Мислих си да ги огранича, но после реших, че е  добре детето да си хапва тиква и моркови.
В между другото сега може да се получи и от пипер-червен.
Виж целия пост
# 5
Бета-каротинът е "виновен".
Виж целия пост
# 6
Така става, да! Не се притеснявай, намали наистина морковите и тиквата и ще сте с "нормален" тен Laughing
Виж целия пост
# 7
Ксантохромия се нарича това състояние.
Виж целия пост
# 8
На Дани нослето му е оранжево LaughingНай-много се забелязва на снимки иначе не си личи. Аз не се притеснявам защото бях чела че от бета каротина се полочава оранжевикав тен, а ние май почти всеки ден хапваме моркови
Виж целия пост
# 9
Аз с Веси имах същия проблем. Май още го имам. Лекарката каза, че не е проблем, но аз си се притеснявам. Все пак не се ли натоварва черния дроб? Така или иначе, нослето си и жълтее, де...
Виж целия пост
# 10
И аз съм малко притеснена, все си мисля, че не е нормално да станат оранжеви. Но този тен се получава и от тиквата каза лекарката, та вече не знам какво да я ядем. Каза, че като тръгнем на кухня, ще се оправят нещата. Явно в някои готови готовите пюрета са прекалили с бетакаротина.
Виж целия пост
# 11
Ето малко инфо от книгата на Лиляна Трифонова .

Зеленчуци богати на каротин / мг. на 100 гр./
- моркови - 7-13
- червени чушки - 6
- зелен лук - 6
- спанак - 4
- зелени чушки - 0.05-0.2
- зелена салата- 1.75
- тиква - 2
- домати - 1.2
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия