сецнато

  • 1 366
  • 7
момичета, знае ли някоя с какво може да се лекува сецнато ... за съжаление лекарката ми ще мога да я вида чак в петък и затова питам и вас
Виж целия пост
# 1
КАзано на медицински език сецнато означава блокаж. Лекува се със специлизирани техники от мануален терапевт и после физиотерапия.
Обясни как се чувстваш - скована, не можеш да се движиш ли, какво?
Виж целия пост
# 2
Мъж ми, баща ми, дори аз веднъж и сестра ми ходим при мануален терапевт (внимание! не е чекръкчия, а лекар). Много е добър, аз като се бях сецнала и стойката ми беше изкривена на поне 10 градуса вляво, след процедурата при него за 3 дена възвърнах обичайното си състояние. Това беше преди 4 години. Досега при мен не се е повтаряло. Но при хора с по-тежки сецвания (хехе, може ли да се каже така) - като мъж ми примерно - се налага по-често да го посещава, примерно 2 пъти годишно. Той пробва да се оправи като ходи при невролог - снимка, друса се с един куп хапчета; ходи и на физиотерапия, но определено мануалния терапевт постигна най-добър резултат.
Виж целия пост
# 3
КАзано на медицински език сецнато означава блокаж. Лекува се със специлизирани техники от мануален терапевт и после физиотерапия.
Обясни как се чувстваш - скована, не можеш да се движиш ли, какво?

този път не можах да се `блокирам` изцяло Simple Smile за моя голяма радост..стана от съвсем леко навеждане..ходя изправена нормално но съм се стегнала и гледам да не правя чупки в кръста защото ме боли....по принцип страдам от кръст от доста години..и се сецвам от време на време.. невроложката каза че имам халтави връзки..и препоръча стандартното лечение /с медикаменти/ аулин и крем за мазане..освен масажи и плуване
Виж целия пост
# 4
Аз съм същата. И най-лекото понякога навеждане може да ми докара голяма беля. При мен болките са в тазовата част. Последният път се мазах с Финалгон. Иначе помага и масаж, и т.нар. отлепване на кожата, но трябва да се прави много внимателно.
Последния път тъй се бях сецнала ... моя мъж не смее да ме "тръска", та помолих бармана от нашето кафе, после казвах на жена му, че има мъж злато Simple Smile
Та как се прави туй нещо ... вдигаш си ръцете и си слагаш за тила да речем. Някой здрав и висок те хваща и те повдига. Тогаз бармана кат чу как ми пука всичко се уплашил, че ме повредил Simple Smile Но аз бях добре и щастлива Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Може да опитате с хомеопатичното лекарство Арника 30СН, 3 пъти на ден по 3 гранулки. То е за всякакъв вид травма и съпътстващ шок. Аз винаги си имам в къщи по една опаковка и го давам на детето ако се удари лошо, ако мъж ми е играл мач и е с мускулна треска и всякакви други подобни травми...
Виж целия пост
# 6
ето научих нови неща... Laughing благодаря на всички ви  Hug
но това за `тръскането` помага ли и при прищипан нерв...не е ли болезнено?
а аз отдавна съм се замислила да намеря читав мануален терапевт и да отида...може ли да ми обясните как точно изглежда терапията му
Виж целия пост
# 7
Терапията изглежда така: първо хубаво те "размачква" (т.е. масажира) кръста ниско долу - за да се поотпусне мястото (съжалявам, много лаически го обяснявам). Това е болезнената част. След това следва наместването на получилото се разместване - получава се като се усуче тялото - чува се изпукване - но не боли. И това е. Веднага усещаш облекчение, след това трябва известно време да се пазиш, за да не направиш пак беля, а и да се укрепи мястото. Имай предвид, че няколко дена след това се "донамества" - в горния ми постинг ще видиш за какво става въпрос.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия