Обрив по лицето от пренасищане с белтъчини!

  • 2 021
  • 4
Здравейте, обрива на Ники  се изразява в малки ситни червени пъпчици, някои от които с връхчета. Отначало ни казаха  че е алергия от някоя по груба материя и мажем вече цяла седмица с Елоком, но лекараката днеска казва че е обрив от пресишане с белтичини и сам щял да се изчисти.
Случвало ли се е на вас и мажете ли го с нещо?
Виж целия пост
# 1
Случи се виднъж на Вики, беше на 2г и 9месеца. Наистина сам изчезна, но беше по крачетата.
Виж целия пост
# 2
Много често на голямата дъщеря й излизаха - наистина сами изчезват, е намали белтъчините!
Виж целия пост
# 3
Как цяла седмица с Елоком?  newsm78 Кремът не се ли препоръчваше за по-малко дни?  Thinking Спрете го, щом и без това няма ефект.
Пъпчиците по тялото или по лицето са? Ако са по лицето само, да не би да е "бебешко акне" - появява се заради предадените от майчиният организъм хормони по време на бременността. С нищо не се мажат, сами изчезват.

Ако са по тялото - посетете детски дерматолог. Дала съм инфо за лекари и телефони в темата "Комедони при бебе".
Виж целия пост
# 4
На сестра ми се беше получило една зима от масивно ядене на сладолед и банани, хем беше голямо дете тогава. Ама тя изяде колосални количества. Мина й от супер строга диета с намалени белтъчини до минимум. Докторицата беше казала, че се е учудила понеже е надминала бебешката възраст, но като разбра за какво ядене става дума, само се беше подсмихна и я беше сложила на стриктна диета.

Е, и отвара от лайка за промивки, но това е общо. Писах го и в другата тема, защото наистина е вълшебно средство при бебенцата и малките деца.

Аз съм атопик - като дете имах страшно тежка форма на дерматит. Единствено ме лекуваше морска вода и отваря от лайка. И никакви, никакви, никакви кремове, лосиони и химически лекарства!

И щом детето има такива кожни прояви гледай до към 10-тата година да не даваш никакви антибиотици. Аз го казвам от изпитано на собствен гръб. Това събужда неконтролируеми други кожни реакции. Не говоря само за мазане, а изобщо - и за вътрешно. Лекуване само с бабини лекове и разни тип Парацетамоли.

Отдавна се каня да напиша едно дълго "по моите кожни патила" и да го постна в хроничните болести, но все не се наканвам. Някои мамета направо ги виждам как правят грешките, които аз съм видяла на гърба си (на кожата си) и за които моята мама, която тогава е била млада и наивна и е вярвала на лекарите, се проклина.

И още нещо важно - ако имате мокет или килим - махнете го. Дете с фина и чувствителна кожа трябва да се гледа на минимален прах - паркет или теракота. Моите родители си дошли от Франция, донесли си на руло гениален мокет и не послушали една възрастна лекарка - мама все повтаря как я е яд, че не послушала. Казва "да го бяхме хвърлили на боклука, ама да беше здрава!". После за сестра ми го направиха.

Само приятелски съвет от едно порастнало дете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

X Реклама

Общи условия