E. coli

  • 3 868
  • 22
Здравейте мами, прочетох доста по въпроса за тези гадни бактеии, но не ми стана много ясно. Али имаше възпаление преди 1 месец, цистоуретрит и сложиха като диагноза, пи Зинат. Тогава стерилната й урина беше чиста. Сега правихме контролно изследване и излезе Е. коли 10 на 5. Питам се, не е ли добре да се пусне още няколко пъти стерилна урина, имам съмнение че сме я замърсили ние с таткото, като чакахме да се изпишка. И ако наистина има такива бактерии трябва ли да я тъпча с антибиотици, при положение че няма други симптоми. Няма ли други методи на лечение?  Билки или нещо от сорта?
Виж целия пост
# 1
ми ние сме в сходно на вашето положение.
кисна я вечер в отвара от смрадлика или калиев перманганат.
Виж целия пост
# 2
Zdravei!Zimata bati go izkara s obilno razstroistvo-6pati na den za okolo 10-15dni ot6umia napalno.Prez zialoto t be6e na dieta/zaredi se s dieti4ni rezepti/mnogo te4nosti-4ai ot 6ipki,laika,guzam,kompot ot praskovi/pezeden i malko razreden s voda/airian/ot nai-nisko maslenoto mliako/ i samo biskvitki,soleti,suhari,orizova ka6a,ka4amak/zarevi4no bra6no/,popara,vareni kartofi,morkovi/moje i na supa bez podpravki samo 1kub4e bulion/.Ujasno be6e priajda6e mu se mnogo,no bez antibiot.niama da stane-vsa6nost nie pihme biseptol.Triabva da napraviat atibiogr.i 6e ti predpi6at neobhodimoto.E.coli e dosta zarazno no predimno ot nedobre izmiti raze ili plodove-nie se zarazihme ot sased4eto ni-tragnaha da mu praviat izsledvania za iasla i togava lasnaha,a nie po zial den igraehme s tiah.Dano gi iz4istite barzo!Uspeh!
Виж целия пост
# 3
Извинявай Кейтинка, ама нещо не си в час! Е.coli (Esherichia coli) са вид бактерии, които живеят в стомашно-чревния тракт на всеки човек. Това НЕ Е заболяване. Прекомерното им разможаване може да ги направи болестотворни, но принципно здравият организъм не им го позволява.
Попадането им в пикочо-отделителната система става често при момиченца (поради късия път от ануса до уретрата) и може да доведе до бактериална инфекция/бактериурия.
Та, Juls, аз имам вече едногодишен опит с Е.коли. Откриха ги при дъщеря ми като беше на 9 месеца. И тя, както и твоето детенце няма никакви симптоми. (което е мног, много добре!!!). От безбройните ни посещения при уролози, нефролози и т.н. не стана ясно каква е причината за появата им. Предполага се, че ако няма някаква аномалия, малформация на органите, проблема се израства. Ако не сте ходили на уролог - отидете. Нека му направят на детенцето УЗ и ако е необходимо снимки, за да отхвърлите вероятността за малформации.
От там нататък - много стерилни урини, постояннен контрол и когато е необходимо антибиотици. Маги пие билки, но вече само профилактично, за по десетина дни на 1-2 месеца.
А относно замърсяването - дано да сте я замърсили, но тогава няма да са толкова много - 10^2 - 10^3 max. Ако имаш съмнения - дайте пак и в друга лаборатория.
Бъдете здрави!
Виж целия пост
# 4
Ходихме на ехограф миналия месец, всичко е ок, няма малформации. Тогава Али беше получила и срастване, за което се предполага че също е било причина за инфекцията. Оправихме го с мазане с кремче 2 седмици. Надявам се следващата урина да е чиста.
Виж целия пост
# 5
Ние сме със същите проблеми - Е-коли! Докато пиша това чакам дъщеря ми да се изпишка и да носим стерилна урина за изледване.
И при нас не стана ясно от какво е!!!
Първо бяхме на Зинацефт /инжекции/, после се оказа, че пак са останали колонии и пихме Ципрофоксацин. След поредното изкследване имаше още колонии пихме 1 месец Нелидикс. И сега вече се моля да сме ги избили тези гадини.
До сега Здравната каса поемаше 3 стерилни урини, а сега /така каза нашата лекарка/ поема вече 2.
Но задължително щом показателя е над 10 на 5 трябва да пуснете още поне една + антибиограма.
Много е важно и как вземаш урината!
Казвайте моля ви какви билки пиете!
Виж целия пост
# 6
Мерси момичета, значи днес бяхме при доктора, той е педиатър нефролог и съм доволна от него. Засега не ни изписа антибиотик, още повече че антибиотиците които излиазоха на антибиограмата не стават за Али, защото е много малка. Правим всяка вечер вани в разтвор на етерично маслен препарат на Етерика ЕМП - 3 /съдържа смрадликово, санталово, лимоново, лавандулово и чаено масло/ и мажем с един мехлем, забъркан в аптеката. Този мехлем ни помогна за срастването. Ще пуснем стерилна урина пак след 2 седмици и тогава ще видим.
Виж целия пост
# 7
Извинявай Кейтинка, ама нещо не си в час! Е.coli (Esherichia coli) са вид бактерии, които живеят в стомашно-чревния тракт на всеки човек. Т
oова НЕ Е заболяване.                                                              E.coli sa 2vida-patogenni i nepatogeni,ot vtoria vid moje da ima po4ti vseki 4ovek i ako niama nikakvi oplakvania ne se predpriema ni6o.V na6ia slu4ai biaha ot patogennia vid koeto estestveno nalaga zadaljitelno le4enie/sinat mi ima6e nad 6izhojdania/spored antibiogaramata.Iavno va6ite sa ot nepatogennite koeto e dobre za deteto,taka4e se radvam za vas,za6oto pri nas ne be6e taka i deteto dosta sa poizma4i,a da ne kazvam 4e i sedmiza sled kato ozdravia lepna niakakvi drugi bakterii-i pak razstroistvo i antibiogrami lekarstva i t.n.slava bogu vsi4ko ve4e e minalo.Pojelavam vi uspeh i bezproblemnno le4enie!                                                                                                               
Виж целия пост
# 8
E dobre de, ama kak se razbira dali sa patogenni ili nepatogenni?
Виж целия пост
# 9
E dobre de, ama kak se razbira dali sa patogenni ili nepatogenni?
Pri nas tova proli4a pri posiavkata na mikrobiolog.proba-ot neia opredeliha i le4enieto.Ako ne biaha patogenni niama6e da ima le4enie.Nadiavam se pri vas da ne sa patogenni!
Виж целия пост
# 10
НЯМА патогенни или непатогенни Е-коли. При намалена имунна защита, тази бактерия започва бърз растеж на места, където ограничаващите я микроорганизми по принцип не виреят и тогава организмът не произвежда достатъчно антитела, за да държи колониите от нея в прилични и безвредни граници. Микробиологията показва дали има растеж или не на Е-коли колонията, както и с какви антибиотици той може да се спре.
Иначе тази бактерия не може да се унищожи окончателно, а и в стомашно чревния тракт върши доста добра работа и подпомага разграждането и усвояването на храната. Пикочните канали и бъбреците не са подговени да се справят с нея и там се появява проблемът, както и във влагалището и т.н.
Затова при момиченцата е много важно правилното измиване и добрата хигиена.
Виж целия пост
# 11
Някой може ли да ми обясни това: първия ден урината стерилна, втория има растеж на Е.коли!
Възможно ли е да има лабораторията вина за това?!?
Да ви кажа честно след 4 месеца лечение вече не знам какво да правя!
При нас се появиха точно защото имунитета ни беше понижен въпреки, че никой не се наема да каже от какво са!
Виж целия пост
# 12
добре де,дали има някой който се е преборил с тези бактерии?
аз писах вече че и Стела е с такива чудовища.проведохме лечение с антибиотик,но нямаше ефект.а сега чакам началото на другия месец да ми дадат направление за гинеколог.а до тогава само аз си знам какво ми е.
Виж целия пост
# 13
Zna4i pri nas kartinata be slednata-sinat mi/5god/ima6e 7dni obilno razstroistvo/pie6e enterol,vaglen i nikakav efekt/dadaohme material i ni kazaha e.koli,no iz4akaha 24h da vidat patogenni li sa ili ne,sled koeto ni napraviha i antibiograma.
Виж целия пост
# 14
Не бъркай бактерии в червата и бактерии в урината.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия