Бали и Малайзия през декември

  • 39 147
  • 160
# 30
Asinka най-после и аз разбрах как сте си изкарали на Бали Wink

стига бе - аз толкова разказвах на РД на Сашко Laughing Laughing Laughing
ама май не на теб  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 31
Асинка, напълни ми окото.. Hug
Виж целия пост
# 32
Asinkaблагодаря ти много ,че се включи.
Да питам за тези шофьори,50 евро е общо наема на кола с шофьор.Или е само за шофира?
Ще пробвам да видя ,какво ще кажат турците през Сингапур.
Виж целия пост
# 33
Те шофьорите си вървят с колите  Laughing

Асинка, напълни ми окото.. Hug
радвам се, че има с какво Sunglasses Wink
Виж целия пост
# 34
Забравих да кажа, че след Бали Зоо и плантацията за кафе ходихме до Вулкана Кинтамани и красивото езеро Батур които са живописно място за снимки. Peace
Виж целия пост
# 35
И такаааа,да дам отчет до къде стихнахме ....
Ще летим с Катарските авиолинии.Но има голям престой в Доха  Whistling
Голямо ли е летището и как да си уплатним времето?
Решихме да посетим само Бали ,където ще останем 11 нощувки.
Сега започва търсрнето на хотел.
Виж целия пост
# 36
Аз също се интересувам от дестинацията, но възможностите са да пътуваме края на август и началото на септември, максимумът ми е 7 нощувки 9 дни, за съжаление...

Виж целия пост
# 37
Привет на всички стари и нови познати!  Laughing

Пробутвам идеята за Бали плааахичко на мъжа ми от известно време и като че ли напоследък той я прие за своя.  Laughing Та, ако не ни мине котка път, към декември ще пътуваме.

Еими, вие за декември ли резервирахте? Аз предпочитам февруари, но дали е подходящо като сезон?  newsm78
Виж целия пост
# 38
Да декември ще пътуваме ,от 13 или 15 дек.
Решиме да ползваме бг фирма ,да ни резервира билетите и хотела.Защото цената,която ми дават за хотел не мога да е открия по евтино.
Февруари май е пика на дъждовния период.
Виж целия пост
# 39
Значи февруари отпада. Иначе и ние ще ползваме фирма за хотела и полета. Имам такъв въпрос, обаче: когато ходихме в Тайланд момичетата тук ме посъветваха да не си резервираме допълнителните екскурзии от Б-я, а на място. И действително излезе ни в пъти по-евтино. Важи ли същото и за Бали и има ли толкова много тур.агенции?
В екскурзията, която ни предлагат от бг фирмата има включени допълнителни турове, ето ги:
Kрасотата на Кинтамани – целодневен тур
Мистерията на Източен Бали - целодневен тур
Оле, Оле – полудневен тур
Незабравимият залез – полудневен тур
Магията на Северен Бали – целодневен тур

Как ви се струва? какво още не трябва да се пропуска?
Дадени са и няколко курорта за избор на хотел: Кута, Нуса Дуа, Семиняк, Джимбаран и Санур. Кой бихте препоръчали?
Май попрекалих с въпросите, моля за извинение! Embarassed  bouquet
Виж целия пост
# 40
Значи февруари отпада. Иначе и ние ще ползваме фирма за хотела и полета. Имам такъв въпрос, обаче: когато ходихме в Тайланд момичетата тук ме посъветваха да не си резервираме допълнителните екскурзии от Б-я, а на място. И действително излезе ни в пъти по-евтино. Важи ли същото и за Бали и има ли толкова много тур.агенции?
Това е валидно за по цял свят, винаги на място и извън хотела всичко е поне 2пъти по евтино На Бали, както вече коментирахме по нагоре е прието да си наемеш шофьор за цял ден и те води по абсолютно същите маршрути, те са всеизвестни Wink при това без да се съобразяваш с група и може да спреш където пожелаеш по пътя
За хотелите зависи какво търсите, всички 5* са на Нуса Дуа, в Кута са много по евтини, Санур явно сега се заформя, като място с повече заведения и магазини, нещо като да  измества Кута, Семиняк не съм ходила, май беше и по-далече
Февруари се води дъждовен сезон, ама ние имахме 1/2 час топъл дъжд, 2пъти сме ходили все по това време февруари - март

Летището в Катар е много малко и може да си доплатите за Вип зоната, не помня точно как се казваше, за да може поне да си почивате иначе ще ви хванат лудите Simple Smile
Виж целия пост
# 41
Много полезна темичка, ще я следя, и аз планирам да се поразходим до Бали.
Интересно е също така трябва ли някакви специални ваксини да се сложат преди пътуването? Малария, хепатит А и тн...
Виж целия пост
# 42
Специални ваксини не  са необходими. Peace
По въпроса за екскурзиите наемете си шофьор и той ще ви води където си поискате. От агенциите си вземи брошури с различните маршрути и просто си избери какво да посетите. Препоръчвам Джимбаран, вулкана Кинтамани, Бали ЗОО, посещение на оризищата.
Виж целия пост
# 43
Мен ме вълнува дали ако се позиционираме в Убуд, ще можем да си наемем шофьор за разходки в околностите?
Виж целия пост
# 44
Здравейте момичета!
Бяхме цялото семейство в Бали на нова 2008-09 година. Организирах билети сама, през Сингапурски авиолинии. Истанбул-Дубаи-Сингапур + Сингапур-Денпасар излезе 950 евро за възрастен и 680 за дете. Имайте в предвид че резервирах новогодишна почивка и в последния момент  Crazy
На място много агенции ,които организират екскурсии навсякъде. Имаме позната, която организира и хотела предварително и всичко останало, вече обсъждах ме на място.
Хотела на п-ов Нуса-дуа "Новотел беноа" 4 звезден, но много добър. Цената е 100 дол. на ден HB. Обядвах ме на плажа все някакви дивотии с ориз. Всяка вечер е тематична с кухня и съответни танци. Плажа е разкош! Следобед морето беше по коляно, затова детето се плацика до тъмно! Препоръчвам Нуса-дуа, защото е охраняема територия. Всеки път на влизане-излизане проверяваха колата и пасажири.
Бях бременна затова ми се разминаха невероятните им масажи  Sad Също така беше затворена подводницата.
Прививки никои не сме правили, а и на Бали няма малария. Пък има я на о.Ломбок, за който организират екзкурсии с корабче.
Бали е супер място за деца! НаШта беше в неописуем възторг да храни слон с банани, да пипне костенурка, папагал, да пикае от смях докато маймунките скачах по глава на майка й  Mr. Green И ние с мъжО се почуствах ме като малки деца!
Шопинг по време на НГ е невероятно сполучлив! Прибрахме се с пълни куфари, а и още чудеса дойдоха с кораб по-късно.
Не се притеснявайте да се пазарите за цени, това е нормално. Макар че, вече  го правят без особен ентузиазм. Аз пък бях прясна дошла от Египет , и добре усвоих нов вид спорт "пазарлък"  Laughing
На който му гледат снимки в фейса:

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000233973440

Пина, радвам се да те видя тук, че кречетало отдавно го няма  Peace

Имам расказ за всеки един ден, но е на  руски. Написах го ,за да не забравя и една малка подробност от невероятно пътуване. Този расказ лежи в един руски форум, не знам дали мога да публикувам линка тук.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия