Да отидем в чужбина или да останем в България.

  • 9 982
  • 86
Това е един въпрос който ме мъчи вече 2години и още нямам отговор на него. Има много плюсове но и много минуси и за двете места. Ако останем тук ще имаме някакви макар и мизерни но постоянни доходи като държавни служители, но пък в чужбина няма да имаме дори и тези мизерни доходи. Тук за нас няма бъдеще а в чужбина може би ще се пооправим малко стандарта на живота си. Чудя се дали да тръгнем по тежки път на емигрантството който може да има успех или да останем тук и да затъваме все повече.
Виж целия пост
# 1
Има много теми във форума, писани от също така объркани хора, които са на кръстопът. Ако се поразровиш назад из страниците и прочетеш, може би ще намериш нещо полезно.
Иначе изборът е изцяло ваш. Преценете си шансовете (език, квалификации) и избирайте - малкото и сигурното или голямото и несигурното. Риск. Най-важното е да има къде да се върнете в случай, че не потръгне в чужбина. А ако се решите да ходите, недейте всички заедно - първо единия, да си стъпи на краката, тогава и другите при него.
Особено пък с малки деца.
Виж целия пост
# 2
Трябва да имате ясна представа какво ще правите там, където ще решите да отидете, след като отидете.
Имате ли търсени професии? Знаете ли езика, който се говори там? Разполагате ли с достатъчно средства, за да се справите в началото ако нямате близки там, които да ви помогнат да се установите? Евентуално разрешително за работа /за местата с ограничения за българи/ и контакти с работодател/и. Авантюра е да се тръгне без подготовка и ей така, при никого. То може де /и няма лошо/, но до определена възраст  Simple Smile А дали да се тръгне изобщо - всеки се преценява сам с оглед на личните си потребности и възможности. И е много важно да не се бърка туризма с емиграцията. Каквото и да решиш - успех Hug
Виж целия пост
# 3
Както казваше една потребителка , който се е оправил в България ще се оправи и в чужбина. Имаш ли личните качества, всичко останало е в-с на време.
Виж целия пост
# 4
Критериите за стандарт са много субективни. Разликата между България и чужбина е в това, което не се купува с пари.
Ако тръгнеш към чужбина само заради пари и "стандарт", може и да ни стигнат силите да се бориш до край за каузата си. Без добри езикови познания (писмено и говоримо), шансовете ти за мизерия и безработица са много високи.
Какво искаш за децата си? Отговори си и тръгни по пътя, който избереш за тях.

Аз избрах еднопосочния билет към мизерията в чужбина и изгорих всички мостове.
Когато нямаш път за връщане, ти остава само да продължиш напред.
Виж целия пост
# 5
на първо четене засякох поне 2 такива теми в този форум,
май антония първанова трябва да я ориентираме насам, не в клюкарника

ако сте млади...тръгвайте, какво пък Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Все повече теми се появяват по въпросът.

Личен избор е това.
Седнете претеглете плюсовете и минусите и действайте.
Успех
Виж целия пост
# 7
С език можем да се справим  - работа трудно защото с нашите професии  няма да се  справим - аз съм военна мъжът ми е полицай. И  двамата имама по  второ више но досега не сме ги упреажнявали професионално.
Виж целия пост
# 8
E, то може и неквалифициран труд да се упражнява...
Виж целия пост
# 9
И преди съм си изказвала мнението във връзка за и против емиграцията. Предполагам за всеки е индивидуално. За себе си лично което бих казала е че ако трябваше да го повторя наново да се върна пак преди 10 години и да се стоваря на летището на Йоханесбург с един куфар да си търся щастието в града на златото и диамантите не бих го направила. От личните ми наблюдения познавам хора които са успели и реализирали повече отколкото в България и които са доволни и твърдят че тук им е много по добре. В моя конкретен случай специално в България не ми беше зле, имах и работа и образование, и нито сме се лишавали от храна, нито от маркови дрехи, нито от почивки и като се замисля можех да си позволя да се издържам сама да съм самостоятелна и независима. Тук откакто съм дошла все някой трябва да ми помага, все никоя ми натяква какво са направили за мен и какво им дължа. Специално в моя случай нито ми е по добре нито съм постигнала нещо кой знае какво. Единственото хубаво от цялата история са децата, предполагам ако не бях дошла тук нямаше да ги имам. Другото не е за разправяне. Но поне не съжалявам че пробвах. На мен ми беше влязла мухата в главата тази муха че в чужбина е кой знае колко по хубаво и кой знае колко ще преуспея. Ако не бях тръгнала сигурна сега щях да се вайкам че съм си изпуснала шанса. Като се знае крайния резултат е лесно да се каже би трябвало да направя или да реша нещо друго. Трудно е като трябва да се решава и риска и неизвестността са големи.
Виж целия пост
# 10
Според мен мерилото за добър живот не са парцали и почивки.
Почивка става и с малко и с много.
По скоро е сигурност,доколкото може да я има в наши дни.
По добри условия на живот и бъдеще за децата.
Аз за себеси ,ако сега трябва да избирам бих заложила на
тези неща.
Виж целия пост
# 11
Според мен мерилото за добър живот не са парцали и почивки.
Почивка става и с малко и с много.
По скоро е сигурност,доколкото може да я има в наши дни.
По добри условия на живот и бъдеще за децата.
Аз за себеси ,ако сега трябва да избирам бих заложила на
тези неща.

Подписвам се под това!  Peace  Не всичко е пари.
Виж целия пост
# 12
И аз съм съгласна с neraiida. Макар че е важно да имаш достатъчн пари да живееш достоен живот без да мизеруваш, други неща са по-важни. Военен и полицай ... може би няма да работите по специалностите си, но това си е трудов стаж, развили сте качества, дисциплина, с хубави препоръки от работодателите ще имате полза от трудовия си стаж. Макар и да не работите по специалността.
Виж целия пост
# 13
Все повече теми се появяват по въпросът.

Личен избор е това.
Седнете претеглете плюсовете и минусите и действайте.
Успех
Това е и моето мнение.
Ние не можем да дадем обективно мнение.
Виж целия пост
# 14
Според мен мерилото за добър живот не са парцали и почивки.
Почивка става и с малко и с много.
По скоро е сигурност,доколкото може да я има в наши дни.
По добри условия на живот и бъдеще за децата.
Аз за себеси ,ако сега трябва да избирам бих заложила на
тези неща.

Подписвам се под това!  Peace  Не всичко е пари.
Аз се подписвам и с двете ръце и с краката  Mr. Green Не бих си променила решнието нищо, че врях и кипях  Peace На училище човек може винаги да отиде за друго образование, от личен опит го знам това. За мен финансите също не са най-важното нещо, но по скоро сигурността, спокойствието, без да живея в страх от престъпност или от несправедливост.

А факта, че все повече такива темички се появяват никак не ме очудва, но ме натъжава много от една страна, а от друга викам - бягайте хора, друго спасение няма  smile3514 Само дето не мога да съм като мегафон, че да ме чуе цяла България  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия