Кърмите ли на обществено място?

  • 2 107
  • 59
Аз - ДА! Разбира се, всичко е скрито покрито.
Но никога не съм виждала други като мен.  newsm78
Ако кърмите как точно го правите и къде?
Ние не се отказваме от ходене където и да било и не оставям бебо да плаче, а намирам къде да седна, ако колата ни не е наблизо и му давам да си цокне. Дори и да не е пълно хранене, поне спира да плаче.
Не виждам смисъл да бързам за вкъщи заради някакви предразсъдъци, че някой ще ме види, че храня детето си.
А Вие?!
Виж целия пост
# 1
Аз кърмя къде ли не Grinning Храненията в парковете изобщо няма да ги споменавам, защото са си направо ежедневие:) Като по- странни места ще кажа общината (до като подавах документи за еднократната помощ), зъболекарски кабинет (чаках да пломбират зъбчето на каката) и в офиса на една фирма, където имах работа в момента Mr. Green Завивам бебата с една пелена и никой нищо не разбира Laughing
Виж целия пост
# 2
Кърмя и още как, кафенетата и най-вече колата ми са редовна "кърмаческа станция", както веднъж се беше изразила Бу Grinning

Само гледам когато го правя да е наистина гладна, защото иначе си оставаме само с едно въртене и близане и мачкане на гърдата Crazy

С предразсъдъци и изкривени представи за кърменето не се занимавам. На който не му харесва гледката да си гледа в своето деколте Wink
Виж целия пост
# 3
Щом се налага,кърмя при всякакви обстоятелсва,без никакво притеснение в градинки и заведения.
Последното по- нестандартно място,където храних синът си,беше в такси - таксиджията,така и неразбра какво се слу4ва на задната седалка.Винаги имам одеалце под ръка,гушвам Ники,намятам одеалцето и  готово  Simple Smile - кърменето преминава дискретно и ефикасно Wink
Виж целия пост
# 4
А как могех да откажа на една малка сладка и пищяща сладурана. Тя си искаше навсякъде- и в парка, и в поликлиниката и на улицата. Тя решаваше кога ще суче. Сега вече успокоихме топката, макар че понякога когато съм в обедна почивка от работа се кърмим в парка. Иначе сучем само вечер като заспиваме. Laughing
Виж целия пост
# 5
Лятото кърмех където решеше, че е гладен бебо, ама сега в тоя студ май ще си стоим като мечоците у дома и ще чакаме лятото, че хич не ми се съблича по улиците Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Аз също дребната навсякъде. Вчера дори се разписах и в градския транспорт Mr. Green
И като се има впредвид, че тя обикновено е супер шавъргало, докато суче, не винаги кърменето е дискретно, но какво лошо има и някой друг да изплакне окото Laughing
Виж целия пост
# 7
Ами да, кърмила съм на най-различни места - паркове, кафета, магазини, на плажа и в музей.
Много ми беше харесало в един норвежки форум - и по-рано съм го писала тук - имаше тема "Кърмите ли в църква" и една майка беше написала, че според нея няма проблем, стига да не си с рокля, за да се налага да си я вдигаш цялата и да кърмиш по чорапогащник.  Simple Smile
Та и на  мен не ми пука особено, не се завивам и т.н. Това е манджата на детето ми.
Виж целия пост
# 8
Навсякъде.Бебата си е с мен винаги,когато излизам,съответно кърмя където и да сме,когато огладнее.
Виж целия пост
# 9
Да, но засега ми е се случвало само в паркове и градинки. Ако се наложи, бих кърмила навсякъде.
Виж целия пост
# 10
специализирах се в кърмене в автобус и ходейки; кенгурчо ми е по-удобен от слинга, но е по-недискретен; за градинките - там си ми е като у дома Sunglasses
Виж целия пост
# 11
Кърмя си детето навсякъде и не си нося специална пелена, с която да се покриваме. Тези, които се възмущават - да не гледат  Peace
Виж целия пост
# 12
Да кърмим се. Най вече в парка когато е хубаво времето и не се прибираме цял ден. Кърмили сме се и в колата обикаляйки софийските улици. Няма да ви казвам на светофарите какъв сеир става. Crazy
Виж целия пост
# 13
кърмила съм в Софийския университет...така, че става навсякъде
Виж целия пост
# 14
Аз - не. Просто не мога да направя такова нещо. Причините са много, но дори чисто физически не би ми било удобно - вкъщи си имам голямо кресло, където ми е комфортно и изобщо не виждам защо да се гъна по пейки и градинки. Отделно не ми се иска на никого да натрапвам такава гледка. Не го казвам с цел да се конфронтирам, просто аз навън не кърмя и това е.  Simple Smile
Виж целия пост
# 15
И ние папаме навсякаде(то мойто май е по - скоро от инат Mr. GreenКолкот пове4е хора възмутени, толкоз по-добре Mr. Green).Като не намерим къде да седнем-папаме ходейки, щото лапето като огладней не ще да 4ака #Crazy. Няма да забравя една сценка в автобуса преди месец-намествам се на една седалка-претъпкано с хора и т.н. и над мен се надвесила една лелка Mr. Green Кат нападна лапето"Ей, 4е сладко дете колко оби4ам да си играя с беб4ета .Гъди, гъди,гъди...Позавий го да не настине.." и по4на да я пипа и да я ръ4ка. Малката съответно запо4на протест, не бе6е гладна ама ре6их 4е сега е момента за похапване и докато лелката си дърдоре6е извадих манджата и й я бутнах в устата Mr. GreenТакава тишина настана та 4ак ме досмеша.  Joy Та това ми е новия номер за отърваване от нахални лели и баби докато сме на разходка Wink.
Виж целия пост
# 16
Да. Но не бих кърмила в църква или в градския транспорт.
Виж целия пост
# 17
Навсякъде. Мисля, че не би трябвало да е проблем-щом е гладно детето Laughing
Виж целия пост
# 18
За мен част от удоволствието от разходка навън е да се нацокаме публично  smile3532 - направо съм за диагноза  newsm78, като есхибиционист съм станала newsm09
Виж целия пост
# 19
Само веднъж съм кърмила в заведение - и то заради приятелките на свекърва ми, които бяха дошли да видят Филип и много искаха да гледат как го храня Simple Smile
По принцип не искам да кърмя извън къщи, защото това означава мъкнене на лигавници, лъжички и води за плакнене, гърбене на неудобни пейки и столове и т.н. и т.н. Не бих лишила и двама ни от домашния комфорт ако не е крайно наложително (досега не се е случвало)!
Виж целия пост
# 20
Да, благодарение на слинг-а. Кърмила съм в паузата м/у лекции, по пътя връщайки се  от разходка или университета, при пътуването до БГ с кола.
Няма да оставя хищника гладен и недоволен я!
Виж целия пост
# 21
Винаги когато ми се е налагало, макар и не толкова често. Предпочитам да го правя в къщи, но не се притеснявам и навън.
Виж целия пост
# 22
Само в колата.
Тя ми е винаги под ръка и не намирамза нужно да го правя другаде.
Виж целия пост
# 23
Да постоянно, в началото умирах от срам и все още понякога,но не от самото кърмене ,а от сланините ми EmbarassedЗа протокола кърмила съм в ресторант ,пицария,влак,университет и т.н....
Виж целия пост
# 24
Да, като по-нестандартните места са на летища, в самолети, кафета, ресторанти. Не се покривам, но съм забелязала, че някои хора се шашкат от гледката на подобна недискретност Embarassed.
Виж целия пост
# 25
Мда.
Любимото на всички, прословуто плажно кърмене ми е любимо и на мен...то при мен не беше точно плажно, а морско кърмене...Сега като е по- голяма като че ли свикна да не настоява да яде когато и скимне, но ако и се спи и сме закъснели с прибирането, естествено вадя хранилките. Кофти е при мене, че мойта Змеичка иска да сменя гърдите през две- три минути и аз все съм с две цици навън. Пък те са бая големиШки да ви кажа и не ми е много удобно... Но разбира се благодарение на слинга мога да кърмя дискретно навсякъде и по всяко време. Mr. Green
Виж целия пост
# 26
И аз го правя  Laughing В градинките и много пъти в колата. На по-нестандартни места все още не, ама сме малки, има време... Жалко че идва зима  Cry
Виж целия пост
# 27
.... някои хора се шашкат от гледката на подобна недискретност Embarassed.
Учудва ме, честно казано. Ние веднъж се бяхме наредили 4 веднага след бебешкото плуване отстрани на басейна, никой не ни погледна странно или възмутено. За сметка на това реакцията на българки тук ми е била смешна, ама нейсе.
Виж целия пост
# 28
Да, кърмим се. Засега само в градинките в квартала и в колата когато сме на път. Но изобщо няма да се замисля, ако се наложи да го кърмя и някъде другаде. Нося слинг със себе си в повечето случаи. Peace
Виж целия пост
# 29
Навсякъде съм кърмила и винаги дискретно разбира се (до колкото е възможно).
Градинки, кафета, улични пейки, трамваи, в училище, абе където ни хване нуждата. Даже на касите на Била веднъж се хранихме, като писна момата Crazy.
Виж целия пост
# 30
И аз да се похваля че се кърмим и в паркове и в заведения.Не ми пука, няма да си държа детето гладно заради предразсъдъците на някой хора.
сега малко в тоя студ ще се озорим ,ама ще му намеря цаката Wink
Виж целия пост
# 31
и ние се кърмим навън - в градинки, в колата, на плажа. Напоследък не ни се е случвало обаче. Започнал е да иска като суче никой да не говори, да няма движение - хора иначе само се върти и нервничи.
Виж целия пост
# 32
Да, разбира се! В началото се притеснявах, но с подкрепата от форума се престраших - като видях колко сте много, вече не мислех, че да нахраниш бебето си на публично място е неприлично.
Виж целия пост
# 33
Абсолютно навсякъде. А за недискретност според мен не може да става дума, защото аз не се срамувам, че кърмя детето си. Още повече, че сме станали такива майстори-никой не може да види цицито на мама-пази го, нали си е мъж Mr. Green
Виж целия пост
# 34
Страдах от някакви скрупули, не знам защо така. Може би защото нямаше ентусиастки около мен... Thinking Един ден, като останахме сами и нямаше кой да ни качва на всеки 3 часа да папкаме се пресрамих. Първо си търсех тайна пейка, после направо в централната част на градинката.
Не обичам да ме зяпат... Намерих обаче подкрепата на майките около мен и те ми помагат, когато единия дзвер се разсърди докато храня другия.  Grinning Все пак някой трябва да лашка количката с едното ревящо бебе докато мама нахрани другото.  hahaha
Виж целия пост
# 35
Кърмим се където ни падне!Най-често по заведения и градинки....даже и с пелена или одеалце не покривам LaughingИ това още от както се роди-въобще не съм се чудила дали да кърмя на обществени места,за мен беше ясно!В противен случай разходките ни биха били много кратки ,а заведенията  щяха да са за мен само спомен!
Виж целия пост
# 36
Кърмя на определени места в квартала, където са ми удобни пейките.
Иначе последно кърмих навън пред супермаркет Фантастико на една пейка, защото бях забравила, че всъщност излизам на пазар с гладно бебе hahaha
Виж целия пост
# 37
Жалко че идва зима  Cry
Няма страшно! Разкопчаваш си якето и вдигаш блузата, така хем е завит бебо, хем е по-дискретно. А ако е много студено му завиваш крачетата с пеленка или с якето ти от другата страна. Wink

.... някои хора се шашкат от гледката на подобна недискретност Embarassed.
Аз пък съм забелязала точно обратното - когато кърмя на някоя пейка в парка жените ни се радват, а мъжете минават спокойно без да ни зяпат. Даже бях учудена.
Виж целия пост
# 38
Въбоще не съм се замисляла за неудобства или притеснения. От първото излизане се кърмим навън - по паркове, в колите на хората/който е возещия в момента/ в Столична община 2 пъти, на крайбрежната алея в Златни пясъци /седнала на бордюра/, в Джимис 2 пъти и 2 пъти в самолета до морето /когато Савата беше на три месеца/. Не ползвам покривала, откакто имам слинга, той върши такава работа. Савата като е гладен така врещи, че въобще не става дума да се замислям за мястото. И досега не са ме гледали неодобрително
Виж целия пост
# 39
Ami da, razbira se 4e kyrmia. I v parkove i v kolata. Kak da ostavia malkoto angel4e da gra4i ot glad:)
Виж целия пост
# 40
Да абсолютно навсякъде включително и ходейки в парка ако няма къде да приседна и хич не ми пукак кой как ме гледа с нищо не покривам няма да си душа детето Simple Smile) хората са смешни и най-интересното е че жените гледат с по-голямо възмущение
Виж целия пост
# 41
Да кърмила съм навсякъде.Който не му харесва да не гледа Simple Smile
Виж целия пост
# 42
Редовно и навсякъде. Преди се покривах с "кърмаческия шал", за да не се вижда, сега, ако се наложи- якетата са толкова плътни, че хич не се забелязва. Според мен номера е веднъж да се пресрамиш, после вече никаква срама нямаме бре, ей....  Mr. Green
Виж целия пост
# 43
Да, кърмя. Срам го е само таткото.  Simple Smile
Виж целия пост
# 44
Скоро си мислех кое е било най-щурото място, но което съм кърмила и установих, че е на едно тракийско светилище до Ропотамо. Даже седнах на един каменен трон, беше си удобно.

Иначе по кръчми, паркове, на плажа е гот, но като е ветровито си е по-сложно.
В началото и аз мъкнех един шал, но вече се отказах и не ми пука.
Виж целия пост
# 45
Да. Кърмим се навсякъде. Това паркове и градинки за нищо ги нямаме, там сме като у дома си, жалко че иде зима. Кърмила съм в заведения, кола, на плажа.
Кърмила съм и в църква, но не на самата литургия. Излизам навън на стъпалата. Когато е студено или вали служителките ме водят в съседна стая. Вече си ме знаят и на никой не му прави впечатление.
В градски транспорт още не съм кърмила. Вижда ми се сложно. Бих се справила, само ако седя. Иначе, да крепя и количка, пък и себе си, пък и да не забия главата на хлапето в стъклото....
А на касите на Билла направо ми се вижда мисия невъзможна.  Grinning Браво, Мери!
Виж целия пост
# 46
А на касите на Билла направо ми се вижда мисия невъзможна.  Grinning Браво, Мери!
Ами при положение че има километрична опашка дори на касата за майки с деца и никой не ти отстъпва място, ксиерката се мота, а Ива пищи гладна понеже аз съм се улисала сред щандовете Blush, няма как да не стане просто. Убедена съм че и ти би успяла. Laughing
Виж целия пост
# 47
Ооооооооо, това обяснява всичко! Представих си картинка как вадя продуктите от количката и редя на лентата, вадя пари и плащам, прибирам ресто като внимавам да не ме метнат, нареждам продуктите обратно в количката като през цялото това време кърмя цвърчащо и любопитно жабче, че и се старая да е дискретно. Така, както си го описала е напълно постижимо.
Виж целия пост
# 48
Да и къде ли не. В ресторант, на спирки, в автобуси, в магазин за мен за дрехи м/у две проби, кафета,  маршрутки, ходейки, това в колата за нищо вече го нямахме , а мъжа ми преди лошо му ставаше като ни види какво правим, но вече не е така.   
Виж целия пост
# 49
Aбсолютно навсякъде, където може да се седне - магазини, колата, кафета, пейки в парка, пред лекарския кабинет и пр. На сватбата на брат ми кърмих в булчинската кола, не от срам, а за да не засенчвам булката Simple Smile
Не ме е срам. Честно казано, по-срамно ми изглежда мама бутаща количка с бебче и лапнала цигара, но нагласата в Бг и особено в малкия град е обратната и са ме гледали много странно и осъдително дори, когато кърмя. Добрата новина е, че дори тук хората станаха по-толерантни - докато каката преди 5 години ме караха да я кърмя в пробната, сега направо ми дават да седна в магазина Grinning
Виж целия пост
# 50
 Aз кърмих веднъж в колата и мислих че съм герой.Но всъщност не бих се притеснявала да кърмя ако се наложи независимо къде се намирам,покрита с одеалце разбира се.
Виж целия пост
# 51
Почти всеки ден се кърмим навън, но не го правя навсякъде - винаги подбирам място, където да се чувстваме удобно и двамата. Не ми е комфортно да го храня на места, където има голям поток от хора.
Виж целия пост
# 52
Браво на вас Hug
Аз един,единствен път се престраших да кърмя на пейка в парка и умрях от срам Embarassed
И няколко пъти в колата,но това не го смятам Rolling Eyes

Много се радвам обаче,като видя майки,дето не са такива задръстени,като мен ooooh!
Виж целия пост
# 53
Ами да ви кажа честно винаги съм искала  да си кърмя бебо спокойно ксдето и да е но никога не събрах смелост защото тук все казват "само циганките кърмят навън ,само циганките кърмят на вън"
и на мен ми беше кофти срамувах се но ако се беше намерил само н1 човек който да ме подкрепи бих го направила с удоволствие!
Виж целия пост
# 54
...само циганките кърмят на вън"
и на мен ми беше кофти срамувах се но ако се беше намерил само н1 човек който да ме подкрепи бих го направила с удоволствие!
Точно затова зададох въпроса, т.к. не съм виждала други майки като мен да кърмят навън. Явно всички го правят достатъчно дискретно и това е причината.
Благодаря на всички за куража, ще продължаваме да се кърмим дори и на по-шантави места.  yesyes
Виж целия пост
# 55
Аз също съм кърмила на най- неврояни места. Лятото обаче беше далеч по- лесно, по- малко дрехи, ехххххх....лято! Сега много пуловери и ми е малко по- сложно, а и ми става по студено като съм навън, та гледам да я кърмя някъде вътре. АКо някой почне да ме гледа втрещено и аз почвам да го гледам така и става голям купон... Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 56
Мери, ти ме открехна и вчера бебо го кърмих пазарувайки в Метро, полегнал удобно в слинга. Никой въобще не загря, каква я вършим. Mr. Green
Виж целия пост
# 57
Да, да и пак да. Само дето в този студ гледам да е вкъщи на топличко, че иначе ..бррррррррр, не мога да си представя как ще го направя!!!
Виж целия пост
# 58
Да, да и пак да. Само дето в този студ гледам да е вкъщи на топличко, че иначе ..бррррррррр, не мога да си представя как ще го направя!!!
Студено си е да знаеш. Не се и пробвай Mr. Green
Виж целия пост
# 59
Ами да ви кажа честно винаги съм искала  да си кърмя бебо спокойно ксдето и да е но никога не събрах смелост защото тук все казват "само циганките кърмят навън ,само циганките кърмят на вън"
и на мен ми беше кофти срамувах се но ако се беше намерил само н1 човек който да ме подкрепи бих го направила с удоволствие!
Е хайде брой ме към циганките тогава, след като кърмих в парка до Автогарата ви. Наистина събрахме погледите, но не заради кърменето, а заради това, че някои за първи път виждаха мъж да носи бебето в "кенгуро"  Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия